Zlot fanów Katarzyny Puzyńskiej
Zlot fanów twórczości Katarzyny Puzyńskiej

https://sladempowiesci.evenea.pl/

Zlot fanów twórczości Katarzyny Puzyńskiej to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce! Tym bardziej więc nie może Was na nim zabraknąć. Jeśli oczywiście z zapartym tchem śledzicie przygody słynnych już policjantów z Lipowa, a dzień bez polskiego kryminału, uważacie za dzień stracony. Natomiast, jeśli do tej pory nie bardzo byliście przekonani do tego typu twórczości, to wydarzenie, o którym piszemy, jest doskonałą okazją, by w końcu spróbować czegoś nowego. Tak więc zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie wszystkich miłośników literatury.

Zlot fanów twórczości Katarzyny Puzyńskiej – ważne informacje

Wydarzenie, o którym mamy przyjemność Was poinformować, odbędzie się w Brodnicy. Impreza potrwa od 14 do 16 lipca, tak więc łatwo przewidzieć, że zaplanowano mnóstwo atrakcji. Warto wspomnieć, że do chwili obecnej oficjalnie swoją obecność potwierdziło aż 180 osób! Czego mogą się spodziewać?

Już pierwszego dnia uczestnicy będą mieli okazję spotkać się ze sobą podczas ogniska organizowanego w PTTK Bachotek. Miejsce to jest nieprzypadkowe, gdyż Czytelnicy kojarzą je z pewnością z twórczości pisarki, gdzie występuje pod nazwą „Słoneczna Dolina”. To właśnie tutaj Puzyńska umiejscowiła część akcji pierwszych dwóch tomów słynnej sagi.

Ale to tylko początek wielkiej przygody, jaką zaplanowano. Prawdziwe emocje zarezerwowano na dzień następny. Właśnie wtedy uczestnicy wybiorą się w podróż po Brodnicy i jej okolicach. Warto tutaj wspomnieć, że to właśnie to miasto było inspiracją do stworzenia niewielkiej wsi Lipowo, znanej z książek autorki. Tym samym miłośnicy twórczości będą mieli szansę odwiedzić miejsca znane z opowieści Puzyńskiej. Mowa tu o wszelkich punktach morderstw, bunkrze pod Zbicznem czy sklepie spożywczym „U Wiery”.

A gdyby to okazało się niewystarczającym przeżyciem, czeka na Was również spotkanie z samą autorką oraz brodnickimi policjantami kryminalnymi. Takiego wydarzenia nie może ominąć także gra miejska pt. W poszukiwaniu Czarnych Narcyzów. Oprócz tego Puzyńska odczyta kilka fragmentów najnowszej książki.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje. Deklaracje na temat udziału w wydarzeniu możecie zgłaszać tutaj.

Natomiast tutaj znajdziecie wszystkie książki Katarzyny Puzyńskiej. Gorąco polecam!