PolecamyWydarzenia literackie

Zombie.pl – powieść nominowana do Nagrody Polskiej Literatury Grozy

Zombie.pl - kup na TaniaKsiazka.pl

Zombie.pl to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dreszczowców. Jej autorami są polscy pisarze, Robert Cichowlas oraz Łukasz Radecki. Autorzy udowadniają, że aby zapoznać się z historią, która mrozi krew w żyłach, wcale nie trzeba sięgać po zagraniczne pozycje. Jak się okazuje nasi rodzimi twórcy mają również czym się pochwalić. Dlatego też z przyjemnością prezentujemy Wam powieść pt. Zombie.pl.

Zombie.pl – daj się porwać

Na początku warto wspomnieć, że prezentowana przez nas książka zakwalifikowała się do III edycji Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Czytelnicy mogą oddawać swoje głosy na lekturę do 9 lipca 2017 roku. Zwycięzcę, wybranego przez grono ekspertów oraz powieść wyróżnioną głosami odbiorców, poznamy w październiku. Na uroczystej gali, podczas Krakowskiego Festiwalu Grozy KFASON, zostaną ogłoszone końcowe wyniki i wręczone nagrody. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za zwycięstwo.

Tymczasem z przyjemnością przybliżymy Wam opis fabuły wspomnianej książki. Głównym bohaterem powieści jest Karol Szymkowiak. Mężczyzna w życiu osiągnął niemal wszystko, o czym mógłby zamarzyć. Założył rodzinę i mą piękną żonę oraz synka. W Gdańsku otworzył nową restaurację, która okazała się sukcesem. I właśnie to wydarzenie postanowił uczcić mocno zakrapianą imprezą. Wkrótce okazuje się jednak, że nie dane będzie mu długo cieszyć się szczęściem.

Polskę opanowała epidemia zombizmu. Żywe trupy, które ochoczo pożerają ludzkie mięso sieją terror i spustoszenie na ulicach. Karol aby przetrwać, musi dołączyć do grupki nielicznych ocalałych, którzy schronili się w kościele parafii Świętego Wojciecha na Zaspie. Dręczy go jednak niepokój i pytanie, czy ktoś z nich pomoże mu dostać się do rodziny w Poznaniu. Czy w takich warunkach zaufanie i pomoc mają jeszcze rację bytu? Czy są to jedynie puste słowa w obliczu świata, w którym nie obowiązują już żadne wartości?

Okazuje się, że wyprawa do stolicy Wielkopolski będzie makabryczną szkołą przetrwania i przygodą, która zmrozi krew w żyłach niejednego Czytelnika.

Książkę pt. Zombie.pl znajdziecie tutaj. Gorąco polecam!