14 książek science fiction od Drageus Publishing House w 2020 roku
Wydawnictwo Drageus Publishing House jest bardzo rozpoznawalne w świecie science fiction. Zajmują się również wydawaniem książek z gatunku fantasy, ale to fantastyka naukowa wiedzie prym w ich corocznych planach wydawniczych. Książki, które trafiają na rynek za ich pośrednictwem, wychodzą spod pióra znakomitych polskich i zagranicznych autorów. Obecnie regularnie otrzymujemy nowe książki Craiga Alansona, B. V. Larsona, Sławomira Nieściura, Evana Currie, Ryka Browna i Dariusza Domagalskiego. Poza tym w ofercie wydawnictwa znajdziemy również powieści Rafała Dębskiego, Nicka Webba, Iana Douglasa oraz Kennedy Hudner.
Drageus Publishing House w 2020 roku
Poniżej przedstawiamy Wam listę wszystkich książek, które wydawnictwo Drageus Publishing House wydało bądź planuje wydać w 2020 roku.
Gwiazda demonów. Star Force. Tom 12 B. V. Larson
Seria Star Force przyniosła Larsonowi ogromną rozpoznawalność. Wydawana w Polsce od 2017 roku, w styczniu 2020 doczekała się zwieńczenia powieścią Gwiazdą demonów. Dwunasty tom zamknął pewien rozdział w działalności wydawnictwa Drageus Publishing House, co pozwoliło pomyśleć o wprowadzeniu na polski rynek kolejnej serii autora.
Star Force jest swoistym „must have” wśród fanów space opery i militarnego SF. Ten dwunastotomowy tasiemiec czyta się niesamowicie lekko i z ogromną przyjemnością. Zachęcamy, bo kiedy, jak nie teraz? Zamknięci w kwarantannach, z kubkiem grzańca w ręku i dużą ilością wolnego czasu.
Seria: Legion nieśmiertelnych B. V. Larson
Legion nieśmiertelnych to wspomniana wcześniej nowa seria autorstwa B. V. Larsona. W ubiegłym roku mieliśmy już okazję zapoznać się z krótkim, jak na Larsona, czterotomowym Rebel Fleet. Po zakończeniu Star Force wydawnictwo Drageus Publishing House postanowiło ruszyć z jeszcze większym cyklem. Legion nieśmiertelnych liczy obecnie czternaście tomów. W Polsce możemy przeczytać pierwszy, Świat stali. Natomiast już 10 grudnia będzie miała miejsce podwójna premiera drugiego i trzeciego tomu: Świata pyłu i Świata postępu.
Powieści Larsona można określić mianem blockbusterów w świecie literatury. Lekkie, przyjemne, niezbyt wymagające, a jednocześnie całkowicie pochłaniające historie są pełne walk w przestrzeni kosmicznej, podróży międzygwiezdnych i eksploracji kosmosu usianego niezliczonymi rasami obcych. Legion nieśmiertelnych skupia się (przynajmniej w pierwszym tomie) na siłach powierzchniowych. Statki międzygwiezdne pełnią tu jedynie rolę transportową, a wszystkie bitwy rozgrywane są na powierzchni planety.
James McGill, chłopak pozbawiony perspektyw i pomysłu na życie, większość swojego czasu spędza w wirtualnej rzeczywistości. Niespodziewane zrządzenie losu wpycha go w szeregi armii, w której dostaje przydział do owianego złą sławą legionu najemników. Wysłany na obcą planetę musi odnaleźć się w nowej, okrutnej rzeczywistości.
Więzy krwi. Hajmdal. Tom 4 Dariusz Domagalski
Dariusz Domagalski rozwija swoją serię od 2018 roku. W marcu bieżącego roku premierę miał czwarty tom Więzy krwi. Piąty jest już napisany, czeka na korektę i datę premiery. Dariusz Domagalski zapewnia, że seria Hajmdal jest jeszcze daleka od zakończenia. Na dzień dzisiejszy możemy przeczytać Początek podróży, Księżyce monarchy, Bunt oraz Więzy krwi.
Ponieważ Ziemia zostaje unicestwiona przez nieznanego wroga, przeżyli tylko ci, którzy znajdowali się poza Planetą. Wśród ocalałych nadzieja na normalne życie nie umarła. Po trzystu latach potomkowie ocalonych starają się przywrócić ludzkości dawną świetność. Dzięki pomocy obcej rasy z układu Epsilon Eridiani budują okręt o nazwie „Hajmdal”. Jest to pierwszy krok do rozpoczęcia planu, jakim jest zasiedlenie jednej z nadających się do terraformowania planet.
Seria: Shadow Raptors Sławomir Nieściur
Sławomir Nieściur to odkrycie ubiegłego roku. Jeszcze do niedawna piszący powieści postapo w Fabrycznej Zonie, w ubiegłym roku przeniósł się do świata science fiction. Od podstaw stworzył swoje własne uniwersum, odnosząc szybki sukces i zyskując popularność wśród fanów fantastyki naukowej. Pierwsze dwa tomy, Kurs na kolizję oraz Sygnał miały swoją premierę w kwietniu i we wrześniu 2019 roku. W tych samych miesiącach rok później seria Shadow Raptors powiększyła się o kolejne dwa tytuły: Gniazdo oraz Blokadę.
W 2017 roku, w Układzie Słonecznym pojawia się tajemniczy, skalny obiekt, jednak po dwóch latach znika w niewyjaśnionych okolicznościach gdzieś pomiędzy Jowiszem a Marsem. Wkrótce zaczynają pojawiać się i znikać kolejne okręty obcych. W ich kierunku wysłano sondy badawcze, które odkryły w tym rejonie przejście, tzw. Fałdę, do układu gwiezdnego Epsilon Eridiani. Niecałe czterdzieści lat później docierają tam pierwsze, ziemskie okręty kolonizacyjne dziesiątkując cywilizację obcych i wypędzając ich ze swojej planety. Przez 150 lat ludzkość żyje na podbitej planecie, prowadząc regularną, partyzancką wojnę ze Skunami (tak nazwali obcą rasę) ukrywającymi się w Pasie Asteroid. Nastaje jednak dzień, w którym na radarach pojawia się ogromny okręt wojenny, będący zwiastunem zemsty.
Ze swojej strony mogę zagwarantować Wam, że w każdym kolejnym tomie znajdziecie coś nowego, coś, co stopniowo będzie poszerzało Waszą wiedzę o uniwersum. Nowe wątki, nowe postacie, a także lokacje — w końcu układ Epsilon Eridani nie składa się jedynie z gwiazdy centralnej. Są tam również także dwa globy: planeta AEgir i jej księżyc, Sigil, na których mieszka kilka milionów kolonistów. Oni również mają teraz problem. Wielki problem. I jeszcze jedna rzecz, którą powinniście mieć na uwadze: w układzie Epsilon Eridani nic, ale to absolutnie nic nie jest tym, czym wydaje się być na pierwszy rzut oka. Zachęcam do lektury najnowszego tomu. Jestem dziwnie pewien, że się nie rozczarujecie 😉
~ Sławomir Nieściur
Seria: The Frontiers Saga Ryk Brown
The Frontiers Saga to kolejna seria science fiction, która zadebiutowała w 2020 roku na polskim rynku. Tym razem wydawnictwo Drageus Publishing House pochyliło się nad twórczością Ryka Browna. Obok Star Force i Legionu nieśmiertelnych, The Frontiers Saga to kolejna długa seria licząca ponad dziesięć części. Piętnastotomowy cykl pozwoli na dłużej pozostać nam w uniwersum Ryka Browna, jeżeli wydawnictwo nie zmieni tempa, to zostanie z nami przynajmniej jeszcze przez najbliższe pięć lat.
Obecnie możemy przeczytać Aurora CV-01, Pierścienie przystani i Legenda Corinair. 26 listopada ukaże się czwarty tom Świt wolności.
Ziemia została wyniszczona zarazą. Cywilizacja powoli podnosi się z kolan i dzielnie walczy, aby powrócić do swojego wcześniejszego rozwoju technologicznego. Niestety duża część wiedzy została stracona, a na nowo odkrywane są tylko jej skrawki. Jeden z nich pozwala powrócić do konstruowania statków zdolnych do podróży międzyplanetarnych.
Na horyzoncie pojawia się widmo ataku przez dynastię Jungów, mającą na celu podporządkowanie swoim rządom jak najwięcej układów planetarnych. Ziemia, która dopiero podnosi się z kolan, musi ścigać się z upływającym czasem i w pełnym pośpiechu buduje nowe modele statków kosmicznych.
Młoda załoga złożona z osób świeżo po ukończeniu akademii zostaje oddelegowana do próbnego lotu Aurorą, statkiem najnowszej generacji mającym znacząco zwiększyć szanse wygranej w zbliżającej się wojnie. Jak to bywa z prototypami, testy nie zawsze idą po myśli naukowców. Załoga Aurory staje przed zadaniem odnalezienia się w nowej, całkowicie niespodziewanej sytuacji.
Seria: Expeditionary Force Craig Alanson
Obok The Frontiers Saga premierę w 2020 roku miał również pierwszy tom Expeditionary Force autorstwa Craiga Alansona. Tym sposobem Drageus Publishing House rozpoczęło bieżące wydawanie siódmej serii science fiction. Dzień Kolumba pojawił się we wrześniu, a już 26 listopada będziemy mieli możliwość przeczytania drugiego tomu SpecOps.
Ziemia została zaatakowana przez Ruharów. Skończyły się dobre czasy, kiedy tylko ludzie zabijali siebie nawzajem. Teraz muszą stawić czoła obcej cywilizacji. Niespodziewanie na niebie pojawiły się obce okręty Kristangów, którzy rozgromili Rucharów. Ziemia zyskała sojusznika, z którym sprzymierzyła się w dalszej walce ze swoimi oprawcami. Myśleli, że zostali uratowani, jednak stanęli po złej stronie konfliktu. Stronie, która nie mogła wygrać.
Wzlot aniołów. Archengel One. Tom 2 Evan Currie
Evan Currie, autor bardzo pozytywnie odbieranej serii Oddysey One, mimo jej wstrzymania ani myśli opuszczać stworzonego przez siebie uniwersum. Po siódmym tomie sagi, który został wydany w lutym ubiegłego roku, już w listopadzie pojawiła się nowa seria będąca spin-offem Odyssey One. Fabuła Archangel One jest bezpośrednią kontynuacją Odyssey One: w cieniu zagłady, jednakże pierwsze skrzypce gra tu Stephen Michaels – bohater, który przez siedem tomów był członkiem załogi Odyseusza pod dowództwem kapitana Erica Westona.
Eskadra Archaniołów została stworzona do zadań specjalnych. Kapitan Stephen Michaels ma za zadanie zinfiltrować systemy Wolnych Gwiazd i przejąć cenny surowiec z placówki wroga. Misje w stylu „wtargnij i zgarnij” wydają się proste, jednak zawsze po drodze niesamowicie się komplikują. Czy Stephen Michaels podoła wykonaniu zadania?
Drageus Publishing House w 2021 roku
Siedem otwartych serii napawa optymizmem przed kolejnym rokiem wydawniczym. W 2020 roku wydawnictwo Drageus Publishing House dostarczyło nam aż czternaście książek. Śmiało możemy zakładać, że ta liczba zostanie wyrównana, a może i nawet nieznacznie pobita. Większość serii prawdopodobnie wzbogaci się o kolejne dwa tomy, a niektóre (jak w przypadku Legionu nieśmiertelnych i The Frontiers Saga) może nawet i o więcej. W tym wszystkim cieszy fakt, że tytuły proponowane przez Drageus Publishing House nigdy nie schodzą poniżej pewnego, przyzwoitego poziomu. Książki tego wydawnictwa powinny być na liście „must have” każdej osoby, która lubi przeczytać dobrą space operę.
Które z obecnie wydawanych serii przez Drageus Publishing House mieliście okazję już przeczytać?
Autor zestawienia: Robert Rejmaniak
Powiązane artykuły: