Od nowa - pierwsze odcinki adaptacji już na HBO Od nowa

Miał się pojawić w maju, ale koronawirus miał inne plany. Ogólnoświatową pandemię. Ta zmusiła m.in. wielu twórców ze świata kinematografii do wstrzymania rozpoczętych lub przełożenia zaplanowanych prac i premier filmowych. Od nowa, serial produkcji HBO, jest jednym z poszkodowanych tego spektakularnego twistu w historii naszej cywilizacji. Na szczęście nie musimy już dłużej czekać. Przynajmniej na ten serial. Majowa premiera odbyła się w październiku, więc pierwsze odcinki już są dostępne na HBO! 

Od nowa Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Od nowa, czyli Nie chciałaś wiedzieć

Ale od początku… Dlaczego wspominam o serialu na blogu o książkach? Ponieważ wszyscy bardzo dobrze wiemy, że najlepsze scenariusze piszą pisarze (zaraz po nich samo życie 🙂 ). Produkcja ta jest bowiem adaptacją powieści pierwotnie wydanej w Polsce pod tytułem Nie chciałaś wiedzieć autorstwa Jean Haniff Korelitz. W związku z pojawieniem się ekranizacji kolejne polskie wydanie powieści zyskało jednak nowy tytuł, spójny z dziełem filmowym.

Twórcy gwarancją doskonałego widowiska

Wystarczy spojrzeć na nazwiska osób, które stoją za produkcją, by po plecach przeszedł dreszcz ekscytacji. Reżyserią zajęła się nagrodzona Oscarem Susanne Bier, odpowiedzialna za m.in. za serial Nocny recepcjonista (uwielbiam!) oraz film z Sandrą Bullock Nie otwieraj oczu. Jeśli ktoś z was natomiast oglądał serial Wielkie kłamstewka (notabene również na podstawie książkowego pierwowzoru Liane Moriarty, który możesz znaleźć tutaj) wie, że ponowne bliskie spotkanie scenarzysty Davida E. Kelly’ego z aktorką Nicole Kidman wróży wyjątkowo atrakcyjny spektakl.

Nicole Kidman wciela się tu w rolę Grace Fraser. Znaną terapeutkę, która czeka na wydanie swojej książki traktującej o czynnikach wpływających na dobór partnera. Jest żoną kochającego męża, Jonathana, szanowanego onkologa dziecięcego i matką nastolatka, który chodzi do jednej z elitarnych szkół w Nowym Jorku. Cała rodzina wiedzie spokojne, przyjemne życie. Sielanka trwa jednak do momentu, gdy mąż Grace zostaje oskarżony o morderstwo. Grace zaczyna wtedy odkrywać, że jej małżeństwo było zbudowane na kłamstwie, ponieważ jej partner okazuje się być zupełnie innym człowiekiem, niż ten, którego znała do tej pory. Jeśli dodam, że w rolę Jonathana wcielił się Hugh Grant, nie muszę już chyba nikogo zachęcać do obejrzenia serialu.

Obok wymienionych aktorów na ekranie możemy zobaczyć również Lily Rabe (American Horror Story), Edgara Ramireza (American Crime Story: Zabójstwo Versace), Noaha Jupe (Cudowny chłopak), Nomę Dumezweni (O chłopcu, który ujarzmił wiatr), Sofię Grabol (Dom, który zbudował Jack) oraz Donalda Sutherlanda (Igrzyska śmierci).

Ktoś z Was oglądał już pierwsze odcinki Od nowa? Ja wpisuję ten serial na moją listę must see! Jeśli do tej pory nie udało ci się sięgnąć po książkę Nie chciałaś wiedzieć Jean Haniff Korelitz, znajdziesz ją w tym miejscu.

Powiązane artykuły: