Autorki czytelniczkom - na Dzień Kobiet

Drogie Czytelniczki!

Życzymy Wam mnóstwa historii, które ekscytują, jak najlepszy thriller, namiętności, jak z erotyków i siły. Bo bycie kobietą to przede wszystkim siła.

Jesteśmy matkami, kochankami, przyjaciółkami, siostrami, uczennicami, studentkami, pracowniczkami, szefowymi. Dziewczyny, to w nas jest cała siła tego świata. My jesteśmy miłością, my jesteśmy empatią, my jesteśmy pokojem. Pamiętajcie o tym nawet w tych chwilach, w których jest tak ciężko, że niemal nie można oddychać. Jesteśmy w stanie przetrzymać wszystko i wszystkiemu się przeciwstawić! Dziś właśnie celebrujmy naszą siłę, bo ona jest tym, co niektórzy postrzegają za słabość.

Wszystkiego wspaniałego z okazji Dnia Kobiet!

Załoga CoPrzeczytać.pl

Specjalnie z okazji Dnia Kobiet mamy dla Was wyjątkowe zestawienie książek. To książki od kobiet dla kobiet. To opowieści o sile, determinacji i o tym, że o swoje marzenia zawsze warto jest walczyć, bo tylko od nas zależy, czy się spełnią.

Autorki czytelniczkom – historie, które inspirują

Całe szczęście jestem kobietą Roma Gąsiorowska, Sylwia Stano

Całe szczęście jestem kobietą - sprawdź w TaniaKsiazka.plAutorki książki rozmawiają z 10 wyjątkowymi kobietami. Kobietami, które w swoich dziedzinach osiągnęły sukces. Przecież jako kobiety możemy się realizować w różnych sferach życia. Warto poszukiwać swojej ścieżki i działać. Droga do samorealizacji to nie tylko sukcesy, to przede wszystkim porażki.

Sprawdźcie, co na ten temat mają do powiedzenia Olga Chajdas, Sylwia Chutnik, Anna Dymna, Marta Frej, Julia Izmałkowa, Joanna Keszka, Olga Kozierowska, Julia Kuczyńska (Maffashion), Beata Sadowska i Grażyna Torbicka.

Becoming. Moja historia Michelle Obama

Becoming - sprawdź w TaniaKsiazka.plTa książka to bestseller i nie ma w tym nic dziwnego. Pierwsza Afroamerykanka, która pełniła funkcję Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych, jedna z najbardziej wpływowych kobiet na świecie, wielka orędowniczka praw kobiet w pełen kobiecego ciepła sposób pisze szczerze o swoim życiu i karierze.

Michelle opowiada nie tylko o swoich przeżyciach, ale też nadziejach i lękach. Jej historia „stawania się” tą kobietą, którą jest teraz, wzrusza i inspiruje.

 

Dziennik 2007-2010 Krystyna Janda (z cyklu Cała Janda)

Dziennik 2007-2010 Krystyna Janda - sprawdź w TaniaKsiazka.plTo już czwarty tom pełnego wydania jednej z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych i filmowych. To bardzo osobiste zapiski artystki przede wszystkim kobiety, która usiłuje poradzić sobie ze śmiercią męża, Edwarda Kosińskiego, operatora filmowego.  Z wielkim brakiem, jaki ta śmierć zostawiła nie tylko w jej życiu osobistym, ale też zawodowym.

Te dzienniki są zapisem wielkiej miłości i siły.

 

Królowa oszczędzania Cait Flanders

Królowa oszczędzania - sprawdź na TaniaKsiazka.plMoże początkowo wyda się Wam, że ta książka nie pasuje do tego zestawienia. Nic bardziej mylnego. Cait opisuje to, w jaki sposób udało jej się zmienić swoje życie. Jak znalazła w sobie siłę i determinację do tego, żeby odciąć się od tego, co zbędne. Żeby zrezygnować z rzeczy, które nie tylko nie sprawiały jej radości, ale wzbudzały rozczarowanie samą sobą i powiększały debet na koncie.

Jej historia udowadnia, że każda z nas ma w sobie siłę i każda z nas może wziąć własne życie w swoje ręce. Wszystkie możemy być szczęśliwsze.

 

Nietypowa Matka Polka Anna Szczepanek

Nietypowa Matka Polska - sprawdź w TaniaKsiazka.plKażda matka czuje na sobie presję, żeby być idealną, najwspanialszą, najlepiej wyedukowaną we wszystkich dziecięcych zagadnieniach… A może lepiej odpuścić? Jakie dziecko będzie szczęśliwsze? Czy to, którego mama jest wiecznie sfrustrowana dążeniem do osiągnięcia wyżyn macierzyństwa. A może to, którego mama wrzuciła na luz i ma w końcu czas na to, żeby się bawić i śmiać? Babeczki, przecież macierzyństwo to nie konkurs. W oczach swoich dzieci jesteście najwspanialsze i tylko same możecie to zepsuć nadgorliwością.

Historie z życia Anny Szczepanek rozbawią do łez. A przecież każda z nas jest nietypowa, a co? Ktoś zabroni? Niechby śmiał! 😉

Genialne dziewczyny Roberta Fulci, Vichi de Marchi

Genialne dziewczyny - sprawdź w TaniaKsiazka.plTa książka jest skierowana do młodszych kobietek, które od małego powinny wiedzieć o tym, że dziewczyny też są genialne! Mogą wspinać się na wyżyny świata nauki i latać w kosmos. Mogą być, kim chcą i robić to, w czym czują się wspaniale. Pewność siebie i umiejętność radzenia sobie z porażkami to podstawy każdego sukcesu.

W tej książce znajdziecie 15 życiorysów wspaniałych kobiet. Warto je poznać.

 

Kobietki, a po jakie inspirujące książki Waszym zdaniem warto sięgnąć? Macie jakieś siostrzane polecanki?

Mam dla Was coś jeszcze. W księgarni TaniaKsiazka.pl do 10 marca możecie kupić książki Wydawnictwa Kobiecego o 40% taniej. W tym Kołysankę z Auschwitz, o której mówią teraz wszyscy! Więcej dowiecie się stąd ⬇⬇⬇

Książki od Wydawnictwa Kobiece do 40% taniej w TaniaKsiazka.pl >>