Seria edukacyjnych książeczek dla dzieci Baby Shark

Jeżeli macie w domu maluchy, to mogę się założyć, że już po pierwszym rzucie okiem na tytuł artykułu zaczęliście nucić: du-du-du-du. W końcu Baby Shark Dance na YouTube pobiło światowe rekordy popularności (ponad 7 miliardów wyświetleń!). Tytułowy Baby Shark doczekał się nawet swojego pełnometrażowego filmu animowanego Pinkfong & Baby Shark’s Space Adventure oraz serialu emitowanego na Nickelodeon. Niedawno w księgarniach pojawiła się seria książeczek Baby Shark od Wydawnictwa Słowne (dawniej Burda Książki) i to właśnie tym książeczkom przyjrzymy się dziś bliżej.

Seria książeczek edukacyjnych Baby Shark

Do tej pory w serii ukazało się 5 książeczek i kolorowanka. Są skierowane do maluszków nawet młodszych niż przedszkolaki. O czym są i czego uczą poszczególne książeczki z serii Baby Shark?

Książeczki dla dzieci Baby Shark - Kolory w oceanie - okładka

Baby Shark. Kolory w oceanie

Baby Shark chce nadać czarno-białym zdjęciom w rodzinnym albumie nieco kolorów. Żeby dowiedzieć się, których magicznych kredek powinien użyć, wyrusza na wycieczkę po okolicy. Dowiaduje się m.in.: że krab jest czerwony, a wodorosty zielone.

Mały czytelnik, zagłębiając się w opowieść z rodzicem, ćwiczy rozpoznawanie i nazywanie kolorów. Książeczkę możecie znaleźć tutaj: Baby Shark. Kolory w oceanie.

Baby Shark. Myj łapki, mały rekinie!

Baby Shark. Myj łapki, mały rekinie!

To opowieść, którą z głównym bohaterem książeczki można wyśpiewać w rytm melodii Baby Shark. Cała historia dotyczy prawidłowego mycia rąk. Po kolei, wraz z maluchem, śpiewamy o kolejnych czynnościach towarzyszących myciu łapek. Następnie — o zasadach higieny np. Kochaj skrycie czy Kasłaj w łokieć.

Piosenkę łatwo będzie dziecku zapamiętać, a wraz z nią podstawowe zasady higieny antywirusowej, istotnie nie tylko w czasie pandemii. Książeczkę Myj łapki, mały rekinie! znajdziecie tutaj.

Seria książeczek Baby Shark - Podwodna orkiestra

Baby Shark. Podwodna orkierstra

Już na samym początku książeczki mali czytelnicy poznają muzycznych przyjaciół rekinka – Primadonnę i Rybiego dyrygenta. Na kolejnych stronach dzieci poznają instrumenty muzyczne np. marimbę, obój, kontrabas. Wszystko prowadzi do koncertu, na którym pomoc rekinka i jego najbliższych będzie bardzo potrzebna.

Podwodnej orkiestrze nie zabraknie też wyrazów dźwiękonaśladowczych, z którymi powinny poradzić sobie nawet te maluchy, które nie opanowały jeszcze w pełni mówienia.

Podwodną orkiestrę znajdziecie w tym miejscu.

Rekinia policja. Baby Shark - okładka książeczki dla przedszkolaków

Baby Shark. Rekinia policja

Rekinek pomaga tacie w pracy. Jako rekinia policja, pilnują porządku w oceanie i pomagają tym, którzy potrzebują pomocy. Na końcu książeczki jest przestrzeń, w której mały czytelnik może sam zaprojektować medal dla najlepszych rekinów policjantów.

Książeczkę Rekinia policja znajdziecie tutaj.

Baby Shark. Czerwony kapturek

Baby Shark. Czerwony Kapturek

Ta książeczka dla malucha to rekinia wariacja na temat bajki o Czerwonym Kapturku. Rekinek pierwszy raz całkiem sam wybiera się w podróż do babci. W drodze Rybobusem napotyka na kilka przeciwności, ale z pomocą przyjaciół wszystkie udaje się pokonać. Na ostatniej stronie książeczki jest labirynt, a zadaniem malucha jest bezpieczne zaprowadzenie rekinka do babci.

Tę książeczka o oswajaniu nowych sytuacji możecie znaleźć tutaj. 

Kolorowanka z Baby Shark

Na deser: Baby Shark. Moja pierwsza kolorowanka

Ta rekinia kolorowanka będzie idealna dla maluchów. Dlaczego? Bo ilustracje są duże, wyraźne i nie mają zbyt wielu szczegółów. Zatem poradzą sobie z nimi nawet niezbyt wprawione w rysowaniu łapki. Dodatkowo w kolorowance są kolorowe naklejki, które na pewno spodobają się dziecku. Po kolorowankę zajrzyjcie w to miejsce.

Baby Shark — wszystko zaczęło się (podobno) od kolonijnej przyśpiewki

Maluchy uwielbiają Baby Shark Dance. Piosenkę eksploatuje się na przedszkolnych zajęciach z angielskiego, słychać ją na różnych dziecięcych uroczystościach.

Skąd się właściwie wzięło Baby Shark? Podobno piosenkę w latach 70. śpiewały dzieci na amerykańskich obozach letnich. Być może powstała właśnie w latach 70. na kanwie popularności Szczęk Spielberga — Jednak to tylko domysły. Pewnym jest tylko to, że światową popularność zdobyła stosunkowo niedawno, kiedy teledysk Baby Shark Dance w wykonaniu dziewczynki, Hope Segoine, stał się internetowym viralem.

Jeżeli wasze dzieci też znają i lubią małego rekinka, to serię rekinich książeczek edukacyjnych znajdziecie tutaj: Seria Baby Shark.

Sprawdź też: