Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2022

Stęskniliście się za fantastycznymi premierami? Poznajcie czerwcowe zapowiedzi fantasy 2022 i dajcie znać, który tytuł wybieracie.

Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2022

Książkę Cesarstwo piasku znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Cesarstwo piasku. Tom 1

Amrithi są wyrzutkami. To nomadzi wywodzący się z duchów pustyni, pożądani i prześladowani w całym Imperium za moc we krwi. Mehr jest nieślubną córką cesarskiego gubernatora i wygnanej matki Amrithi, którą ledwo pamięta, ale której twarz i magię odziedziczyła.

Kiedy moc Mehr zwróci uwagę najbardziej przerażających mistyków Imperatora, będzie musiała wykorzystać każdą odrobinę woli, subtelności i mocy, jaką posiada, by oprzeć się ich okrutnemu planowi.

Jeśli zawiedzie, sami bogowie mogą obudzić się w poszukiwaniu zemsty…

PREMIERA: 1 czerwca

Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2022: Zew wilka znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Zew Wilka

Vaelin Al Sorna to żywa legenda, jego imię znane jest w całym Królestwie. To jego przywództwo obaliło imperia, a jego ostrze wygrało zacięte bitwy. To właśnie jego poświęcenie pokonało zło bardziej przerażające niż wszystko, co kiedykolwiek widział świat.

Vaelin odrzucił jednak swoją zasłużoną chwałę, by żyć spokojnie na północnych krańcach Królestwa. Teraz kiedy szepty zza morza przekazały, że zbliża się armia zwana Stalową Hordą, dowodzona przez człowieka, który uważa się za boga, Vaelin nie ma ochoty toczyć kolejnej wojny.

Ale kiedy dowiaduje się, że Sherin, kobieta, którą stracił dawno temu, wpadła w ręce Hordy, postanawia stawić czoła temu potężnemu nowemu zagrożeniu. Tam, gdzie bębny wojny grzmią w królestwach rozdartych konfliktami, Vaelin poznaje straszliwą prawdę: są bitwy, których nawet on nie może liczyć na zwycięstwo.

PREMIERA: 10 czerwca

Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2022: Księżycowe Miasto znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Dom Nieba i Oddechu. Księżycowe Miasto. Tom 2. Część 2

Bryce Quinlan i Hunt Athalar wraz z wierną drużyną przyjaciół wchodzą na nowy poziom gry. Nie jest to już tylko bunt przeciwko Asterii. Dzięki odkryciu przez Bryce najpilniej strzeżonej tajemnicy gwiezdnych najeźdźców sprawa nabiera kosmicznego wymiaru i wraca do korzeni – do historii Midgardu w jej niesfałszowanej wersji. Do prawdziwego pochodzenia ras.

Bohaterowie już wybrali, będą walczyć o wszystko. Tyle że wymiary tej walki przerastają to, czego do tej pory doświadczyli.

PREMIERA: 15 czerwca

Książkę Księga nocy Holly Black znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Księga Nocy

W świecie Charliego Halla cienie można zmieniać dla rozrywki i preferencji kosmetycznych, ale także w celu zwiększenia siły i wpływu. Możesz nawet zmienić czyjeś uczucia, czy wspomnienia. Manipulowanie cieniami ma jednak swoją cenę i może odjąć godziny lub dni z twojego życia…

Charlie jest oszustem na niskim poziomie, pracuje jako barman, próbując zdystansować się od potężnego i niebezpiecznego podziemnego świata handlu cieniami. Wykonuje dorywcze prace dla swoich klientów i naiwnych nowych pieniędzy w swoim mieście na skraju Berkshires.

Ale kiedy powraca straszna postać z jej przeszłości, obecne życie Charlie pogrąża się w chaosie, a jej przyszłość wydaje się w najlepszym razie niejasna, a w najgorszym nieistniejąca. Zdeterminowana, by przeżyć, Charlie rzuca się w wir tajemnic i morderstw, stawiając ją przeciwko grupie sobowtórów, miliarderów, złodziei cienia i własnej siostry – wszyscy z nich desperacko próbują kontrolować magię cieni.

PREMIERA: 15 czerwca

Książkę Przetaina znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Przetaina

W odległej krainie, na brzegu nieznanego morza żyją Plemiona czczące Boga o Stu Twarzach i jego kociogłową córkę Nefem. Wiodą proste i spokojne życie.

Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo mogą podzielić los Przodków, których cywilizacja zniknęła z powierzchni ziemi za sprawą kataklizmu. Jedynym ratunkiem wydaje się ucieczka w głąb kontynentu, na nieznane ziemie zamieszkiwane przez obce i najprawdopodobniej wrogie plemiona.

Zadanie nie będzie jednak proste, a na ścieżkach prowadzących przez góry pozostaną nie tylko ślady stóp, ale i ślady krwi. Ale w bogach nadzieja. Wszak oni zawsze prowadzą nas właściwą drogą, a jeśli się na niej potykamy, to o własne nogi.

PREMIERA: 15 czerwca

 

Czekanie na smoka znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Czekanie na smoka

Wojna Róż posadziła na tronie Edwarda IV, dwór Wawrzyńca Medyceusza kwitnie, a książę Galeazzo Maria Sforza intryguje w Mediolanie. Jest zmieniony świat, w którym zagrożenie dla średniowiecznej Europy stanowi Cesarstwo Bizantyjskie.

Z przysypanej śniegiem gospody wysoko w Alpach czwórka nieprawdopodobnych sojuszników wyruszy przeciwko potędze Bizancjum, żeby zapewnić tron Ryszardowi księciu Gloucester i uczynić go Ryszardem III.

Arystokratyczny bizantyjski najemnik, florencka lekarka, wiekowy walijski czarnoksiężniki tajemniczy książę Sforza. Razem zmienią los milionów…

PREMIERA: 27 czerwca

Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2022: Książki Bóg nie jest chętny szukaj na TaniaKsiazka.pl

Bóg nie jest chętny

Minęło wiele lat odkąd trzej wojownicy Tebloru sprowadzili rzeź i chaos do małej osady nad jeziorem Silver Lake. Podczas gdy miasto doznało odrodzenia, dziedzictwo horroru przeszłości pozostaje. Nawet jeśli plemiona Teblorów z północy nie zapuszczają się już na południowe ziemie.

Jeden z nich, Karsa Orlong, jest teraz uważany za boga, choć obojętnego. Prawdę mówiąc, w całym świecie Malazan pojawiło się wiele nowych kultów i religii, w tym tych, którzy czczą Coltaine’a, czarnoskrzydłego boga i, popularnych wśród żołnierzy Imperium, wyznawców kultu Iskara Jaraka, Strażnika Umarłych.

Chociaż armia Malazan ewoluowała i nie są to dawni marines, jedna rzecz się nie zmieniła: poradzą sobie ze wszystkim, co ich spotka. Albo umrzeć próbując. Wygląda na to, że przeszłość wkrótce powróci do Silver Lake, a to nigdy nie jest dobre.

PREMIERA: 29 czerwca

Dłoń króla słońca znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Dłoń Króla Słońca. Kroniki Olchy. Tom 1

Całe życie byłem rozdarty między dwoma dziedzictwami. Między spuścizną mojego ojca, której korzenie sięgają prawej ręki cesarza, a rodziną mojej matki, która odrzuca opresyjne Imperium i przyjmuje opór.

Mogę wybierać między ochroną mojej rodziny a ochroną moich ludzi lub mogę szukać lepszej ścieżki. Magicznej, pełnej tajemnic i niezwiązanej z Imperium ani oporem.

Ścieżki, która mogłaby wstrząsnąć moim światem do samych fundamentów, a która ostatecznie wplącze mnie w wojnę między samymi bogami…

PREMIERA: 29 czerwca

Komornik. Arena dłużników znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Arena Dłużników. Druga Trylogia Komornika. Tom 2

Rzucony w wir ponownie rozpoczętej i równie nieudolnej co poprzednia Apokalipsy, Ezekiel robi to, co powinien zrobić każdy szanujący się p/o Boga Wszechmogącego. Pozwala się oszukać i sprzedać w charakterze niewolnika, mającego zginąć na okrytej złą sławą Arenie Dłużników.

Jednakże złego diabli nie biorą, a Ezekiel nie poddaje się bez walki. A przynajmniej nie bez konkretnej wiązanki solidnych bluźnierstw.

PREMIERA: 30 czerwca

Ciemnoskóry czarnoksiężnik i śmiertelny jad. Książki szukaj na TaniaKsiazka.pl

Ciemnoskóry czarnoksiężnik i śmiertelny jad

Kto powstrzyma zło, które chce zawładnąć czarnoksięskim światem? Aiden Lowe, młody mieszkaniec New Big City, nie ma łatwego życia. Codziennie zmaga się z rasistowskimi zaczepkami i odrzuceniem rówieśników.

Jakby tego było mało, wkrótce spada na niego kolejne nieszczęście. Podczas burzy zostanie zaatakowany przez istotę nie z tego świata i cudem ujdzie z życiem. Jednak szybko okaże się, że nie był to przypadek…

Aiden trafi do szkoły dla czarnoksiężników, gdzie będzie musiał stanąć twarzą w twarz z czyhającym na niego złem i razem z przyjaciółmi stanąć oko w oko z wyzwaniami, o których nawet mu się nie śniło. Ocalić go może tylko siła, która drzemie głęboko w nim samym…

PREMIERA: 30 czerwca

Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Tak prezentują się czerwcowe zapowiedzi fantasy 2022.
Czy masz już któryś z tytułów na oku? 🙂