Czerwcowe zapowiedzi sci-fi 2022

Gotowi na międzygalaktyczną przygodę? Zapinajcie pasy i startujemy w stronę kosmicznych nowości! Poznajcie czerwcowe zapowiedzi sci-fi 2022 i wybierzcie swoje ulubione uniwersum.

Czerwcowe zapowiedzi sci-fi 2022

Czerwcowe zapowiedzi sci-fi 2022: Narodziny Floty znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Zwycięstwo. Narodziny Floty. Tom 3

Mieszkańcy młodej kolonii, Glenlyon, przekonali się już, że są silniejsi, współdziałając z sąsiednimi układami gwiezdnymi, niż próbując samodzielnie zażegnać niebezpieczeństwo. Jednak udzielając wsparcia leżącej niedaleko Kosatce, Glenlyon sam staje się celem ataku.

Ciężko uszkodzona i uboga w zapasy flota napada na kopalnie Syndyków w poszukiwaniu surowców – a kapitan Black Jack Geary ma nadzieję, że nadal będą o krok przed wrogami. Ale Syndycy są najmniejszym zmartwieniem Geary’ego, gdy dowiaduje się o istnieniu kosmitów mających moc unicestwienia rasy ludzkiej.

Czy mieszkańcy Kosatki, Glenlyonu i innych układów, pragnący wolności i autonomii przezwyciężą głębokie obawy przed oddaniem władzy w ręce innych? Czy suwerenne systemy zjednoczą się w nowym Sojuszu, czy też upadną jako pojedyncze kolonie? Przekonacie się w trzecim tomie kosmicznej serii.

PREMIERA: 03 czerwca

Czerwcowe zapowiedzi sci-fi 2022: Uderzenie wyprzedzające znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Uderzenie wyprzedzające. Pola dawno zapomnianych bitew: Bukowski. Tom 2

Robert Bukowski, legendarny kosmiczny pionier, z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Odległa o prawie dwieście lat przyszłość jest bowiem równie mroczna, a może nawet mroczniejsza od czasów, z których wyruszył.

Bohater wbrew swojej woli, zostaje brutalnie wrzucony w sam środek walki o przetrwanie cywilizacji. Kim jest tajemniczy Wergiliusz? Kim są ludzie, twierdzący, że mogą odwrócić bieg zdarzeń?

Czy wspomnienia Bukowskiego są prawdziwe, czy pamięta tylko to, co zaimplementowano mu podczas eksperymentów w Instytucie? I czy uda się zapobiec totalnemu zniewoleniu żyjącej wśród gwiazd ludzkości?

PREMIERA: 14 czerwca

Książkę Diuna. Krucjata przeciw maszynom znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Diuna. Krucjata przeciw maszynom. Legendy Diuny. Tom 2

Od tragicznej śmierci maleńkiego syna Sereny Butler minęło już ćwierć wieku, a rozpoczęty w jego imieniu dżihad trwa nadal. Nieustępliwe ataki myślących maszyn i ich bezbrzeżne okrucieństwo osłabiają nadzieję ludzi na ostateczny sukces.

W Lidze Szlachetnych narastają problemy i dochodzi do coraz gwałtowniejszych protestów ludności przeciw wojnie. Na dodatek coraz częściej dochodzi do tarć rządów. Wielki Patriarcha Iblis Ginjo, wspierany przez Policję Dżihadu, dąży do zepchnięcia Sereny Butler na boczny tor i przejęcia władzy. Nigdy jeszcze przyszłość rodzaju ludzkiego nie była tak zagrożona…

PREMIERA: 14 czerwca

Prądy przestrzeni znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Prądy przestrzeni

Wysoko nad planetą Florinia Giermkowie Sark żyją w niewyobrażalnym bogactwie i wygodzie. Jednak na dole, w wiecznej wiośnie planety, rdzenni Florianie nieustannie pracują, by wyprodukować cenny kirt, który przynosi dobrobyt ich sarkickim panom. Bunt jest nie do pomyślenia i niemożliwy.

Żyjący wśród robotników Florinii Rik jest człowiekiem bez pamięci i przeszłości. Został uprowadzony i poddany praniu mózgu, a gdy został odnaleziony, ledwie potrafił mówić ani dbać o siebie.

Gdy jego wspomnienia zaczynają powracać, Rik czuje, że kieruje nim tajemnicza wiadomość, którą jest zdeterminowany przekazać: Wszyscy na Florinii są zgubieni! Ale jeśli planeta zostanie ewakuowana, moc Sark się skończy. Kiedy jednak usłyszą o wizji wolności, niektórzy dokończą pracę i zabiją posłańca…

PREMIERA: 14 czerwca

Czerwcowe zapowiedzi sci-fi 2022: Tytuł Arka odkupienia znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2

Pięćdziesiąt lat temu ludzka interwencja obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz czas na reakcję.

Pod koniec dwudziestego szóstego wieku rasa ludzka rozwinęła się na tyle, by przypadkowo uruchomić Inhibitory – obce maszyny do zabijania zaprojektowane do wykrywania inteligentnego życia i niszczenia go.

Jedyną nadzieją dla ludzkości jest odzyskanie tajnej skrytki z bronią zagłady oraz renegat imieniem Clavain, który jest zdeterminowany, by je znaleźć. Ale inne frakcje chcą broni do własnych celów – a sama broń ma zupełnie inny cel…

PREMIERA: 17 czerwca

Radio wolne Abemuth znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Radio Wolne Albemuth

Kolejna propozycja na czerwcowe zapowiedzi sci-fi 2022 to powieść pióra Philipa K. Dicka. Tym razem przenosimy się do USA owładniętego paranoją podsycaną przez prezydenta, Ferrisa Fremonta. Na skutek rządów skrajnie prawicowego reżimu, kraj ten staje się państwem policyjnym.

W tym świecie rządzonym przez demonicznego przywódcę jedynym sprzymierzeńcem wolności jest starożytna satelita, krążąca nad Ziemią, która wysyła strumienie żywych informacji.

Książka krzyżuje dwa wątki: pierwszy, autobiograficzny (główny bohater stanowi alterego autora), drugi zaś to wizja totalitarnego świata snuta poprzez gnostyczne rozważania autora wokół podejmowanych wcześniej przez niego wątków.

Jest to tytuł, po który powinien sięgnąć każdy fan twórczości Dicka oraz osoby poszukujące tytułów podobnych do orwellowskiego Roki 1984.

PREMIERA: 21 czerwca

Świat krwi. Legion Nieśmiertelnych znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Świat Krwi. Legion Nieśmiertelnych. Tom 8

Rozpoczęto masowe gromadzenie wojsk, jednak to zadanie może okazać się ponad siły legionów. Aby pozyskać sojuszników, ziemskie legiony zostają więc wysłane na Świat Krwi. To miejsce, w którym szacunek zdobywa się tylko w jeden sposób – udowadniając swoją skuteczność w walce.

Ziemscy wojownicy muszą zrobić wrażenie na mieszkańcach Świata Krwi. Nie będzie to jednak takie proste, ponieważ do zawodów zaproszono również inne mocarstwa. Stawką są miliardy lojalnych żołnierzy. Ziemia musi zwyciężyć.

Śmierć, wskrzeszenie i ponowna śmierć… Starcia na arenie to czysty obłęd, ale dobrze się składa, bo James McGill walczy jak obłąkany.

PREMIERA: 21 czerwca

 

Być może gwiazdy znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Być może gwiazdy. Cykl Terra Ignota. Tom 4

Jest rok 2454 i wszystko może się zdarzyć. W tajemnicy doszło do makabrycznych czynów, za którymi stoją przywódcy Pasiek – państw pozbawionych terytorium, które stanowią w tych czasach podstawową formę organizacji ludzkich społeczeństw na Ziemi.

Brutalne działania miały jeden cel: za wszelką cenę utrzymać pozory utopijnej stabilności. Tyle że nie można utrzymywać ich w nieskończoność. Tłumiony od tysiącleci chaos obudzi się ponownie i ogarnie cały świat wojną i zniszczeniem.

Dawne sojusze upadną i pojawiają się uśpione nienawiści. Spójność zjednoczonego świata i systemu Pasiek jest zagrożona przez powrót tyranii. Należy więc przywrócić porządek na świecie, który zmierza ku tragicznej katastrofie.

Jakie rozwiązanie okaże się jednak najlepszym wyjściem – pozostać na planecie czy próbować szczęścia wśród gwiazd? Odpowiedź poznacie w finałowym tomie kosmicznej sagi.

PREMIERA: 30 czerwca

Czerwcowe zapowiedzi sci-fi 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Macie ochotę na którąś z kosmicznych premier?
Wszystkie czerwcowe zapowiedzi sci-fi 2022 znajdziecie na TaniaKsiazka.pl.