W 2015 roku na rynku pojawiło się wiele znakomitych książek. Jeżeli je przegapiłeś, to wciąż masz szansę do nich powrócić. Zobacz, co czytało się w 2015 roku, a co będzie w 2016.

Marsjanin ebook

„Marsjanin” to tytuł najlepszej książki fantastyczno-naukowej z 2011 roku. W 2015 roku na podstawie powieści Andy’ego Weira powstał film pod tym samym tytułem. W główną postać wcielił się rewelacyjny Matt Damon. Opowieść o naukowcu-astronaucie Marku, który w wyniku katastrofy podczas misji na Marsa, pozostaje sam na planecie. Bez jedzenia, bez rakiety, bez szans na przeżycie. Wszystko co ma, to wiedza naukowa i wiara, że uda mu się przetrwać. Początkowo jego ekipa uważa Marka za zmarłego. Nawet gdyby po niego wrócili, to i tak zanim, by ponownie dotarli na Marsa, Markowi skończyłoby się pożywienie, woda i zapasy powietrza. A jednak spryt i inteligencja astronauty okazują się przewyższać wszelkie wyobrażenia naukowców. „Marsjanin” trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Jak dostac sie do 1 procent

Jeżeli zbytnio nie interesuje cię fantastyka naukowa, ale za to cenisz prawdziwą wiedzę oparta na faktach, to może chcesz się dowiedzieć „Jak dostać się do 1% najlepiej zarabiających w czasach kryzysu?”. Jeśli wierzyć autorowi książki, Łukaszowi Fabianowi, to dzisiejszy 40 latek nie otrzyma ani grosza emerytury, a za 10 lat będzie bezrobotny lub po prostu zbędny na swoim stanowisku pracy. Sukces pisany jest tylko tym, którzy potrafią zarabiać pieniądze. A te zarabia się coraz trudniej. Sprzedawcy, bankowcy, a niedługo także budowlańcy staną się zbędni. Komputery zastąpią każdego człowieka. Oczywiście jest dla ciebie szansa. Musisz tylko przygotować się na rewolucję i adaptować do nowego świata. Jeżeli opanujesz podstawową wiedzę, zawsze będziesz zarabiał pieniądze, bez względu na kryzysy. Twoja praca zawsze będzie w cenie, a ty zawsze będziesz mieć na koncie odpowiednią sumę pieniędzy. Jak to zrobić? Przeczytaj „Jak dostać się do 1% najlepiej zarabiających w czasach kryzysu?”. To nie jest zwykły poradnik, a zbiór wykładów dotyczących współczesnej ekonomii, rynku pracy i prognoz na najbliższe lata.

tylko martwi nie klamia

A na deser czeka na ciebie kryminał Katarzyny Bondy „Tylko martwi nie kłamią”. Profiler policyjny ponowie staje przez trudnym zadaniem. Musi wytłumaczyć śmierć biznesmena. Bonda to wschodząca gwiazda polskiego kryminału. Jej książki czyta się lekko, a koniec zawsze budzi zaskoczenie. W „Tylko martwi nie kłamią” odnajdziesz wszystko to, co zazwyczaj poszukuje się w kryminale – morderstwo, zagadkę, intrygę, świetnie skrojone profile psychologiczne, motyw i brak motywu, a na końcu rozwiązanie.

Afganska perla ebook

„Afgańska Perła” autorstwa Nadii Hashimi to kolejny przebój wydawniczy. Dwie kobiety wychowywane w okrutnym świecie męskiej dominacji mają marzenie. Chcą być wolne i korzystać z przywilejów danych męskim potomkom. Jest jednak szansa na nowe życie. Wystarczy wcielić się w rolę mężczyzny i już zawsze cieszyć się swobodą, wolnością. Prawie 100 lat temu na ten krok zdecydowała się Shekiba, dziś jej drogą podąża prawnuczka Rahima. Życie w męskim przebraniu nie jest łatwe, lecz silna kobieta zniesie wszystko.