Do wszystkich chłopców, których kochałam. Wkrótce w księgarniach! Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Jeszcze tego lata na półkach polskich księgarń pojawi się nowe, polskie wydanie książki, która przez 40 tygodni gościła na liście bestsellerów New York Timesa. Już 17 sierpnia będziemy mogły sięgnąć po Do wszystkich chłopców, których kochałam popularnej autorki książek dla młodzieży, Jenny Han.

Do wszystkich chłopców, których kochałam. Wkrótce w księgarniach! Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Do wszystkich chłopców, których kochałam. Bestseller New York Timesa

Jenny Han wydała Do wszystkich chłopców, których kochałam zaledwie 4 lata temu. Od tego czasu książkę przetłumaczono na ponad 30 języków. Historię opowiedzianą przez autorkę szybko pokochały nastolatki niemal na całym świecie i  nie szczędziły jej pochlebnych ocen (4,11/5 na Goodreads.com). Książka znalazła się też wśród 15 pozycji, które musi przeczytać każda nastolatka w zestawieniu TeenVouge.com.

Na pewno, po tym krótkim wstępie zastanawiacie się, za co doceniono Do wszystkich chłopców, których kochałam? Przede wszystkim książka Jenny Han jest bardzo ciepłą historią o młodzieńczej miłości i niesie ze sobą ważne przesłanie.

Chłopcy, których kochała Lara Jean

Lara Jean Song jest uczennicą klasy maturalnej. Ma dwie siostry: starsza zerwała z chłopakiem i wyjechała na studia do Szkocji; młodsza marzy o tym, żeby w ich domu zamieszkał pies. Siostry Song, po śmierci matki, są wychowywane przez samotnego ojca. Lara Jean stara się mu pomóc, jak tylko potrafi.

Główna bohaterka, żeby poradzić sobie z miłosnymi niepowodzeniami, pisze listy do chłopców, których kochała. W takiej formie może dać upust swoim emocjom, bo przecież listy mają spełniać tylko funkcję terapeutyczną. Lara Jean nigdy nie zamierza ich wysłać, dlatego skrzętnie chowa zaadresowane koperty w starym pudle na kapelusze, które kiedyś dostała od matki.

W pewnym momencie okazuje się, że pudło znika, a 5 listów, które zdążyła napisać, trafiają do adresatów. Lara Jean musi stawić czoła patowej sytuacji, w jakiej się znalazła, żeby wyjść z opałów z godnością. Jednak jest to o tyle trudne, że jeden z adresatów to były chłopak jej starszej siostry.

Książka zapowiada się ciekawie, prawda? Już chciałabym wiedzieć, co spotka tę dziewczynę. 😉

Do wszystkich chłopców, których kochałam – pierwsza część serii

Historia wysłanych listów miłosnych jest pierwszą częścią serii. Polskie wydania kolejnych tomów: P.S. Wciąż cię kochamZawsze i na zawsze ukarzą się już w przyszłym roku. Zatem perypetiami dziewczyn Song będziemy mogły cieszyć się dłużej.

To, że historię pokochały nastoletnie czytelniczki, zainspirowało Netflix do nakręcenia ekranizacji. Film pojawi się na platformie streamingowej 17 sierpnia. O tej produkcji pisałam jakiś czas temu:

Powiązane: Do wszystkich chłopców, których kochałam. Ekranizacja Netflixa

Jak zawsze zachęcam Was do przeczytania książki, zanim złapiecie pilot od telewizora.

Książkę Do wszystkich chłopców, których kochałam wydaną przez Wydawnictwo Kobiece możecie zamówić tutaj.