Dwór srebrnych płomieni - nowość serii Dwór cierni i róż

Polscy fani Sarah J. Maas, bestsellerowej autorki fantasy, już od dawna czekają na polskie wydanie najnowszej książki z serii Dwór cierni i róż. Oryginalne, anglojęzyczne miało premierę w lutym, a premiera polskiego początkowo była zaplanowana na czerwiec. Początkowo, bo wydawnictwo ku rozpaczy fanów zmieniło datę. Już wiemy, że Dwór srebrnych płomieni pojawi się w księgarniach w listopadzie. Jednak zaskakująca forma polskiego wydania nie spełnia oczekiwań wszystkich miłośników serii.

Dwór srebrnych płomieni - nowa książka Sarah J. Maas

Dwór srebrnych płomieni – o czym będzie nowa książka Sarah J. Maas

W nowej książce autorka rozwinie m.in. wątek Nesty Archeron, dziewczyny, która wbrew wszystkiemu, czego kiedykolwiek pragnęła, stała się jedną z fae. Przez to znalazła się w zabójczym i nowym dla niej świecie, a trauma i poczucie straty, z jakimi cały czas się mierzy, nie pomagają. Nie pomaga też szał, do którego Nestę doprowadza cały czas kręcący się w pobliżu Kasjan.

Tymczasem pokój na świecie jest bardzo kruchy, a na horyzoncie majaczy kolejna walka…

Dwór srebrnych płomieni: będą dwie części książki

Wydawnictwo Uroboros wyda Dwór srebrnych płomieni jako dwuczęściową powieść. 10 listopada będzie mieć premierę pierwsza, ponad 600-stronnicowa powieść z kooperacyjnym przekładem Marcina Mortki, Aleksandry Stańczyk i Agaty Suchockiej.

A dwa tygodnie później druga — całe 304 strony czytania. Za tłumaczenie tej części odpowiadają: Anna Szumacher i Małgorzata Fabianowska.

Wszystko po to, żeby książka była w miarę poręczna w czytaniu. Jednak fanom nie odpowiada taki podział, a wielu z nich wolałoby jedno obszerniejsze wydanie, nawet kosztem komfortu czytania. Ręce zacierać mogą tylko miłośnicy e-booków, bo ci złapią Dwór srebrnych płomieni w całości.

Dwór srebrnych płomieni cz. 1 - okładka ksiażki

Oryginalna okładka, niespójna z innymi polskimi wydaniami

Wydawnictwo, żeby zdążyć z premierą jeszcze w tym roku, zdecydowało się na wydanie książki w oryginalnej okładce, która nie będzie pasować do innych polskich wydań książek z serii Dwór cierni i róż. W poście na Facebooku możemy przeczytać:

Dlaczego finalnie zdecydowaliśmy się na okładkę oryginalnego wydania? Przede wszystkim szanujemy wolę Autorki oraz wydawcy zagranicznego, którym ta okładka szalenie przypadła do gustu. Po drugie – jak dobrze wiecie, proces wydawniczy oraz proces akceptacji trwają bardzo długo i nie chcieliśmy po raz kolejny przekładać premiery, na którą wszyscy już tak długo czekamy. Ogrom Waszych maili i próśb o wydanie książki naprawdę nie był dla nas obojętny, dlatego – nie chcąc znów Was zawieść, a to był ostatni dzwonek, aby książki ukazały się w tym roku – zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

Jednak — jak można się było spodziewać — takie rozwiązanie nie przypadło do gustu niektórym fanom. Tym bardziej że premiera polskiego wydania była przekładana z czerwca, właśnie ze względu na walkę o spójną okładkę.

Z drugiej strony pojawiło się też mnóstwo głosów, że okładki okładkami, tomy, tomami, bo ostatecznie najważniejsze jest to, co znajduje się między nimi. I na tym zakończmy 😉.

Pierwszą część Dworu srebrnych płomieni, nowej książki Sarah J. Maas  możecie znaleźć tutaj. Jeżeli zaś szukacie pozostałych, to zajrzyjcie w to miejsce: seria Dwór cierni i róż.

Sprawdź też:

W artykule powołuję się na opinie fanów, które pojawiły się pod postem na fanpage’u Wydawnictwa Uroboros z informacją o przedsprzedaży pierwszej części Dworu srebrnych płomieni.