Fantastyczne zwierzęta 2

W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Nowa produkcja Warner Bros Pictures trafi do światowych kin 16 listopada 2018 roku.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

źródło: filmweb.pl

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda przenoszą nas do 1927 roku, krótko po ujęciu Gellerta Grindelwalda. Po spektakularnej ucieczce z więzienia czarnoksiężnik zdobywa coraz większą popularność i gromadzi wokół siebie kolejnych czarodziejów. Jednak wizja rzeczywistości, w którym rządzić mają wyłącznie istoty magiczne, nie podoba się byłemu przyjacielowi Grindelwalda – Albusowi Dumbledorowi.

Dumbledore jest młodym nauczycielem obrony przed czarna magią w Hogwarcie. Wspólnie z Newtem oraz Tiną, Queenie i Jacobem stawi czoło mrokowi, który niebezpiecznie rozpanoszył się w świecie. Ta misja będzie prawdziwym testem ich lojalności.

W filmie wystąpią: Eddie Redmayne (Newt Skamander), Katherine Waterston (Tina Goldstein), Dan Fogler (Jacob Kowalski), Alison Sudol (Quennie Goldstein), Ezra Miller (Credence Barebone) i Johnny Depp (Gellert Grindelwald). Albusa Dumbledora zagra Jude Law, a w rolę Lety Lestrange wcieli się Zoë Kravitz. Reżyserem obrazu jest David Yates, który reżyserował również cztery części z serii o Harrym Potterze (Harry Potter i Zakon Feniksa, Książę Półkrwi oraz dwie części Insygniów Śmierci).

Poniżej zobaczcie zwiastun filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda:

Fantastyczne zwierzęta to seria filmów, przedstawiających losy magicznego świata z początków XX wieku, czyli na długo przed historią znaną z sagi o Harrym Potterze. Inspirowane są książką J. K. Rowling pt. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, która stanowi podręcznik do nauki opieki nad magicznymi stworzeniami. Podczas nauki w Hogwarcie korzystali z niego bohaterowie serii o młodym czarodzieju.

Pierwsza część Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć opowiadała o Newcie Skamanderze, uczniu Albusa Dumbledora, który pomógł w schwytaniu potężnego czarnoksiężnika – Gellerta Grindelwalda. W 2017 roku film został nagrodzony Oscarem w kategorii najlepsze kostiumy. Uzyskał także nominację dla najlepszej scenografii.

Kolejne filmy będą stanowić kontynuację historii Newta Skamandera. Autorką scenariuszy jest sama J. K. Rowling. W kolejnych latach zobaczymy aż pięć filmów, a trzecia część ma trafić do kin już w 2020 roku.