Festiwal Copernicon 2017

Wszystkim fanom fantastyki pragniemy przekazać dobrą wiadomość. Już wkrótce w Toruniu odbędzie się kolejny Festiwal Copernicon! Jeśli do tej pory nie braliście w nim udziału, poniżej dowiecie się więcej.

Festiwal Copernicon 2017

Festiwal kierowany jest do wszystkich miłośników fantastyki, literatury i gier komputerowych, które są z nią związane. Jego głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki „Thorn”. Impreza organizowana jest od 2010 roku i na przestrzeni lat osiągnęła mocną pozycję na rynku podobnych festiwali. W 2016 roku udział brało w niej ponad 3000 uczestników. Tegoroczna edycja Festiwalu odbywać się będzie w dniach 22-24 września w Toruniu, a dokładniej w sześciu przestronnych lokalizacjach w centrum miasta:

Festiwal Copernicon 2017

Źródło: http://copernicon.pl/2017wp/

  •  I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika;
  •  Collegium Maius UMK;
  •  Wydział Matematyki i Informatyki UMK;
  •  Młodzieżowy Dom Kultury;
  •  Dwór Artusa.

Festiwal Copernicon 2017 – co przygotowali dla nas organizatorzy?

Festiwal oferuje m.in. panele dyskusyjne, pokazy, konkursy i spotkania ze znanymi figurami związanymi z fantastyką (lista gości będzie dostępna tutaj). Dodatkowe atrakcje, takie jak koncerty, pokazy tańca, gry video i planszowe, z pewnością zapewnią Uczestnikom długotrwałą rozrywkę. Z całą pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie! Program festiwalu jest dostępny tutaj.

Wszyscy, zarówno wieloletni fani fantastyki, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem nierzeczywistym, powinni wybrać się na Festiwal Copernicon i… dobrze się bawić! Sami Organizatorzy mówią:

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Festiwalu nie tylko ludzi zajmujących swój czas grami i fantastyką od wielu lat, ale także wszystkich niedzielnych graczy i osoby, które chciałyby doświadczyć czegoś nowego, poszerzyć swą wiedzę i zainteresowania. Poza atrakcjami dla fanów konkretnych zagadnień, impreza oferuje setki godzin programu zaczepiającego o dziesiątki tematyk i ciekawostek współczesnego świata.

Czy nie brzmi to zachęcająco? Aby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu, należy zalogować się w serwisie Copernicon i nabyć bilet. Przedsprzedaż będzie trwała do 7 września włącznie.

W imieniu Organizatorów, serdecznie zapraszamy!