Gra miejska na podstawie prozy Chmielarza w Wilanowie

Mam wiadomość dla wszystkich fanów kryminałów, zwłaszcza prozy Wojciecha Chmielarza. Może macie ochotę sami poczuć się jak jeden z jego bohaterów? W piątek (7 września) o 17:00 przed Urzędem Dzielnicy Wilanów odbędzie się mobilna gra miejska Próba komisarza Mortki, a podczas niej będzie można spotkać pisarza!

Gra miejska na podstawie prozy Chmielarza w Wilanowie

Gra miejska na podstawie prozy Chmielarza

Komisarz Jakub Mortka prowadzi śledztwo, które utknęło w martwym punkcie, dlatego potrzebuje Waszej pomocy! Tropy, które się pojawiają, wcale nie rozjaśniają sprawy, a główna podejrzana zaginęła. W dodatku dochodzenie musi się zakończyć przed obchodami Dni Wilanowa.

Idealny pomocnik komisarza musi mieć skończone 16 lat. Powinien pasjonować się literaturą kryminalną i lubić przygody. Bo wejście w buty detektywa i rozwiązanie zagadki kryminalnej, będzie świetną przygodą.

Zachęca już sama forma zabawy, a dodatkowo na najszybszych detektywów będą czekać nagrody, które wręczy Wojciech Chmielarz.

Jeżeli masz zamian wziąć udział w tym śledztwie, to konicznie włóż najwygodniejsze buty, jakie masz. Do oporu naładuj telefon, bo będzie niezbędnym narzędziem dochodzenia. Jeżeli masz power bank, to zabierz go ze sobą. Ściągnij też aplikację ActionTrack (iOS, Android), bo za jej pośrednictwem zostanie zeskanowany kod QR, który pozwoli Ci wejść do zabawy.

Mobilna gra miejsca Próba komisarza Mortki jest owocem współpracy Biblioteki z Wilanowa, Wydawnictwa Marginesy, Wydawnictwa Czarne, Wojciecha Chmielarza i GoodBooks.

Wszystkie informacje od organizatorów znajdziecie tutaj.

Warto też zapoznać się z regulaminem zabawy. Jest w tym miejscu.

Świetny plan na piątkowy wieczór!

Myślę, że to świetna inicjatywa, tym bardziej że udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Jeżeli macie taką możliwość, to na pewno warto spędzić piątkowe popołudnie w Wilanowie. Możecie być pewni, że gdybym miała chociaż trochę bliżej do Warszawy, to sama chętnie wcieliłabym się w jednego z detektywów. 😉 Pozostaje mi życzyć Wam dobrej zabawy. Moje myśli będą z Wami. 😉

Na zakończenie odeślę Was w jeszcze jedno miejsce. Książki Wojciecha Chmielarza: te z cyklu Jakub Mortka,  najnowszą – Żmijowisko i inne – znajdziecie tutaj.