Ekranizacje i adaptacjeFilmy na podstawie książek

Igrzyska Śmierci po raz drugi – ekranizacja „W pierścieniu ognia”!

Igrzyska śmierci 2 W pierścieniu ognia

Igrzyska śmierci 2 W pierścieniu ogniaFani już pewnie odliczają dni, ale niech każdy wie, że wielkimi krokami zbliża się kinowa premiera sequelu Igrzysk śmierci.  Film Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia (tytuł oryginału: The Hunger Games  Catching Fire) zawita w polskich kinach dokładnie 22 listopada.

Film wyreżyserował Francis Lawrence. Obsada głównych ról nie zmienia się, tak więc kolejny raz zobaczymy zdobywczynię Oskara – co prawda nie za produkcję Igrzyska Śmierci, ale jednak – Jennifer Lawrence oraz Josha Hutchersona i Liama Hemswortha. Warto dodać, że do obsady dołączył jeszcze jeden aktor ze złotą statuetką akademii filmowej – Philip Seymoure Hoffman.

Igrzyska śmierci 2: W pierścieniu ognia

Film opowiada o wydarzeniach, które są umiejscowione bezpośrednio po zajściach z pierwszej części. Katniss i Peeta zmuszeni są odbyć Tournee zwycięzców po dystryktach. Jednocześnie uświadamiają sobie, jak ich zwycięstwo przyczyniło się do wybuchu fali zamieszek. Tymczasem Kapitol z prezydentem Snowem przystępuje do organizacji jubileuszowych, 75 Igrzysk w celu odzyskania kontroli nad państwem.  Zatem zeszłoroczni zwycięzcy będą musieli znowu stanąć przeciw sobie.

Zapowiada się ciekawie, tym bardziej, że film ma raczyć nasze zmysły przez około 2 godziny i 30 minut! Zresztą zobaczcie sami, oto oficjalny zwiastun z polskimi napisami:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=u8xKxlvgYs8]

A wszystko zaczęło się od…  książek.

Nie byłoby tego całego zamieszania, gdyby nie Suzanne Collins, która jest autorką bestsellerowej trylogii o Igrzyskach śmierci, na podstawie której powstają te amerykańskie superprodukcje. Osobiście wychodzę z założenia, żeby najpierw przeczytać, a potem dopiero obejrzeć i skonfrontować wizję reżysera ze swoja wyobraźnią. Mam nadzieję, że jesteście tego samego zdania i nieprzypadkowo znaleźliście się na KochamyKsiazki.pl.

Jeśli nie czytaliście jeszcze książek z serii Igrzyska Śmierci, serdecznie i gorąco do tego zachęcamy!