Happy food green to prrzewodnik po roślinnej diecie.

Bez względu na to, czy jesteś wegetarianinem od wielu lat, czy może dopiero przymierzasz się do zmiany nawyków żywieniowych, książka Happy food green to prawdziwa gratka dla osób zainteresowanych dietą roślinną! Duet Niklas Ekstedt oraz Henrik Ennart wprowadzi Cię w świat różnorodnych doznań kulinarnych, a także naukowych badań potwierdzających korzystny wpływ wegetariańskiej i wegańskiej diety na organizm człowieka.

Książka Happy food green to przewodnik po roślinnej diecie.

Happy food green – poznaj sekret długowieczności

Niklas Ekstedt to znany szwedzki szef kuchni, a Henrik Ennart – dziennikarz naukowy. Panowie już od wielu lat zajmują się tematami związanymi z jedzeniem oraz zdrowym stylem życia, tropiąc produkty i receptury, dzięki którym możemy być bardziej szczęśliwi. Tym razem postanowili poświęcić kolejną książkę z serii Happy food diecie roślinnej. A konkretniej – roślinnej diecie śródziemnomorskiej, która jest punktem wyjścia do rozważań na bardziej globalne tematy.

Autorów zaintrygowały tzw. „niebieskie strefy”, czyli miejsca, gdzie żyje najwyższy odsetek osób w wieku powyżej stu lat. Jednym z takich obszarów jest Cilento we Włoszech – stulatkowie mieszkający w tym rejonie nie tylko biją rekordy jeśli chodzi o wiek, lecz także pozostają długo w dobrym zdrowiu i są pełni energii. Dzięki Happy food green dowiadujemy się, jaki może być sekret ich długowieczności. Okaże się też, że prawdziwa dieta śródziemnomorska nie jest tym, za co ją uważamy!

Przez żołądek do serca

Happy food green porusza również temat mikroflory jelitowej i jej związku z depresją, otyłością oraz zaburzeniami psychicznymi. Autorzy w przystępny sposób tłumaczą najnowsze badania na ten temat i radzą, jak dbać o swoje jelita – a zarazem o swoje dobre samopoczucie. W książce znajdziemy jednak nie tylko naukowe fakty podane w przystępny sposób – rozdziały są przeplatane przepisami czerpiącymi z tradycyjnej kuchni śródziemnomorskiej. Choć niektóre mogą się wydawać nieco „egzotyczne” dla polskiego czytelnika, z pewnością dostarczą wielu zdrowych i smacznych inspiracji!

W kolejnych rozdziałach przeczytamy również o sposobach, w jakie możemy zmienić nasz styl żywienia na mniej szkodliwy dla planety. Poznamy też opinię autorów na temat popularnych obecnie trendów, takich jak dieta paleo czy raw food. Happy food green daje szeroki ogląd na kwestie związane z dietą, która będzie dobra nie tylko dla nas, ale także dla środowiska. Jeśli więc jeszcze się wahacie, czy przerzucenie się na warzywa i owoce będzie korzystnym wyborem, Niklas Ekstedt i Henrik Ennart z pewnością rozwieją Wasze wątpliwości! Happy food green znajdziesz tutaj.

Zobacz także:

  • 9/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 9/10
  • 9/10
    Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
  • 8/10
    Jak oceniam szatę graficzną? - 8/10
8.7/10