Bestsellerowy thriller Kobieta w oknie A. J. Finna trafi wkrótce na ekrany kin. Główną rolę zagra Amy Adams – aktorka, którą możemy oglądać w serialu HBO Ostre przedmioty.

Ekranizacja powieści Kobieta w oknie to niewątpliwy sukces debiutującego pisarza A. J. Finna. Wcześniej jego książka stała się międzynarodowym hitem, którym zachwycał się nawet sam Stephen King.

Za reżyserię filmowego obrazu odpowiada Joe Wright (Anna Karenina, Duma i uprzedzenie), scenariusz zaś napisał Tracy Letts. Produkcją zajmują się Scott Rudin (zdobywca Oscara za To nie jest kraj dla starych ludzi) i Eli Bush. Zdjęcia ruszyły tego lata w Nowym Jorku.

W rolę Anny Fox wcieli się Amy Adams, którą znamy ze świetnych filmów, m.in. Wielkie oczy, Julie i Julia oraz Ona. Obecnie fani produkcji HBO mogą oglądać ją w serialu Ostre przedmioty na podstawie książki Gillian Flynn. Wciela się tam w rolę Camille Preaker.

Kobieta w oknie – o czym będzie film?

Książka Kobieta w oknie opowiada historię Anny Fox, która od miesięcy nie opuszczała swojego domu. Jej głównym zajęciem jest szperanie w Internecie, oglądanie telewizji, picie wina oraz… podglądanie sąsiadów. Kobieta cierpi na agorafobię – boi się otwartych przestrzeni, a jej kontakty z ludźmi ograniczają się do robienia zdjęć zza firanki lub śledzenia innych na portalach społecznościowych.

Kobieta coraz bardziej zatraca się w życiu mieszkających nieopodal Russellów. Uosabiają bowiem wszystko, co sama straciła – miłość, zdrowie oraz rodzinę.

Pewnej nocy Anna dostrzega coś, czego nie powinna była nigdy zobaczyć. To wywróci jej świat do góry nogami. W tle pojawia się bowiem tajemnicze morderstwo, w którym nic nie trzyma się kupy. Fakty nie zgadzają się ze wspomnieniami kobiety, ludzie zaś mają własną wersję wydarzeń.

Recenzję książki Kobieta w oknie A. J. Finna znajdziecie tutaj >>