Tom Hanks

Aktor znany przede wszystkim z roli w filmie Forrest Gump, Zielona mila, a ostatnio także Kod da Vinci wyda swoją pierwszą książkę. Aktor zaczął ją pisać w 2015 roku i jak mówi, pisał w każdej wolnej chwili. Najczęściej pracował nad książką w pokojach hotelowych, w przerwie pomiędzy pracą na planie kolejnych filmów. Pierwsza książka Toma Hanksa będzie miała związek z maszynami do pisania, które aktor od dawna kolekcjonuje. Jednak nie będzie to żaden leksykon, ale zbiór opowiadań fabularnych, dla których maszyny do pisania są jedynie wspólnym mianownikiem. Premiera książki planowana jest na 24 października.

Aktualizacja: Książka Toma Hanksa, Kolekcja nietypowych zdarzeń do nabycia w przedsprzedaży tutaj>>>

Pierwsza książka Toma Hanksa Uncommon Type: Some Stories, będzie zbiorem krótkich opowiadań. W każdym z nich pojawi się maszyna do pisania innego typu. Aktor twierdzi, że maszyny do pisania mają w sobie coś całkowicie wyjątkowego. Wystukiwane na papierze słowa stają się śladem pozostawionym przez autora. Hanks kolekcjonuje głównie starodawne maszyny do pisania. W jego kolekcji znajduje się obecnie ponad 100 takich przedmiotów.

Książka Toma Hanksa to nie debiut.

Zbiór krótkich opowiadań zdobywcy Oscara nie będzie jego debiutem literackim. Sonny Mehta z Knopf, wydawnictwa, które wyda utwór Hansa powiedział, że przeczytał pierwsze opowiadanie aktora, zamieszczone w The New Yorker wiele lat temu.

Kiedy czytałem opowiadanie Toma, byłem zachwycony – powiedział – zrozumiałem, że ma niezwykle silny i zupełnie wyjątkowy głos jako pisarz. Miałem wtedy nadzieję, że opowiadań będzie więcej i ku uciesze czytelników, tak się właśnie stało.

Na razie nie wiadomo, czy opowiadanie: Alan Bean Plus Four, z 2014 roku znajdzie się wśród utworów wchodząc w skład książki Hanksa.

Z maszyną do pisania w tle.

Uncommon Type: Some StoriesZdaniem przedstawicieli Knopfa opowiadania nie będą konkretnie o maszynach do pisania. Te przedmioty będą jedynie tłem dla przedstawianych w nich wydarzeń. Tak naprawdę każda historia będzie dotykała jakiegoś ważnego zagadnienia, rozterek bohaterów dotyczących życia i jego aspektów. Jedna z historii opowie o imigrancie, który przybywa do Nowego Jorku po tym, jak jego życie i życie jego rodziny zostało zniszczone przez wojnę. Będzie też historia ekscentrycznego milionera, który wraz ze swoich wiernym asystentem gonią za czymś “większym”, szukając tego w całej Ameryce. I jedno o imprezowym życiu aktora.

Ukochany aktor Ameryki.

Tom Hanks jest jednym z najbardziej popularnych i najbardziej lubianych aktorów na świecie. Za oceanem nazywany jest American Every-Dad, ponadto niezwykle ceniona jest jego opinia dotycząca bieżących wydarzeń politycznych. W ostatnim czasie aktor zagrał w filmach: Sally i Inferno (adaptacja prozy Dana Browna). Obecnie Hanks zakończył pracę nad scenariuszem do swojego najnowszego filmu: Greyhound, opowiadającego o wydarzeniach z Drugiej Wojny Światowej. Z niepokojących informacji: niedawno świat obiegły wieści, że aktor walczy z powikłaniami cukrzycowymi.