PolecamyPoradnikiZapowiedzi i nowości

Książka Ugotuj sobie zdrowie, czyli o odkryciu życia Bożeny Kropki

Książka Ugotuj sobie zdrowie

Jak napisała autorka książki Ugotuj sobie zdrowie: “Informacja o możliwości odciążenia układu immunologicznego poprzez podawanie co 72 godziny produktów z poszczególnych rodzin botanicznych i klas zoologicznych okazała się odkryciem mojego życia.” Bożena Kropka w swojej książce ukazuje, jak wielkie znaczenie w przypadku takich chorób jak alergie, bielactwo, reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczyca, cukrzyca typu 2 ma nasza dieta. Tak naprawdę najważniejszy lek i to pochodzenia naturalnego, mamy w swoich dłoniach – to wiedza, co jeść i stosowanie jej na co dzień. Książka Ugotuj sobie zdrowie poprowadzi Was przez założenia diety rotacyjnej, czyli 6 kroków wyjścia z alergii i diety 3 B (bez glutenu, bez cukru, bez mleka), a gdzie Was poprowadzi? Prosto do zdrowia.

Książka Ugotuj sobie zdrowie, czyli co nas truje

Autorką książki jest Bożena Kropka – dyplomowany dietetyk. Jednak Pani Bożena jeszcze zanim stała się zawodowym specjalistą od żywienia, miała już szeroką wiedzę o ziołolecznictwie. W jej domu w ogóle nie stosowało się leków syntetycznych. W 2009 roku opracowała dietę rotacyjną i jak sama podkreśla, nie sądziła, że założenia tej diety będą miały aż tak wielkie znaczenie dla jej pacjentów.

Dieta RotacyjnaZ tej książki dowiecie się nie tylko tego, na czym właściwie polega dieta rotacyjna, ale otrzymacie bardzo szeroką wiedzę na temat różnego rodzaju chorób. Poznacie czynniki je wywołujące, przyczyny chorób, a nawet tego, co znajduje się w poszczególnych produktach żywnościowych i dlaczego nam szkodzi. Wiedza na ten temat jest niezbędna. Szybko uświadomi Wam także, że “przyczyny” Waszych dolegliwości dostarczacie codziennie do swojego organizmu wraz z pożywieniem. Dzięki tej książce Wasze dolegliwości znikną lub znacznie się zmniejszą. Szczególnie te związane z chorobami XXI wieku, czyli otyłością, cukrzycą, alergiami, ADHD, łuszczycą, czy niezwykle „popularną” ostatnio: Hashimoto.

Książka Ugotuj sobie zdrowie, czyli klucz mamy w swoich dłoniach

Nie obawiajcie się, dieta rotacyjna nie jest skomplikowana, a ważną częścią książki są przepisy na zdrowe dania, do których dołączono piękne ilustracje. Jednym z przepisów jest: Risotto z kasztanów, czy Grillowane warzywa. Przy przepisach znajdziecie dokładną listę składników i sposób przygotowania dania krok po kroku. Autorka zapewnia, że wszystkie posiłki na cały dzień przygotujemy w godzinę i jest to niezwykle proste. Na końcu czeka nas nagroda: nasze zdrowie i brak uprzykrzających życie dolegliwości, na które czasami lekarzom brakuje już leków.

Autorka poprowadzi Was przez cały proces dietetyczny i regeneracyjny. Pierwszym z etapów będzie: Oczyszczenie jelit, a ostatnim Utrzymanie efektów leczniczych.

Książka i założenia diety rotacyjnej były prezentowane także w jednym z odcinków Pytania na śniadanie.

Podsumowując: ta książka to przewodnik, encyklopedia i książka kucharska w jednym. Chociaż szybko zorientujecie się, że jest też czymś więcej: książką, która leczy.

Wiele książek, które „leczą” i które będą doskonałym prezentem na zbliżające się święta dla Waszych bliskich, znajdziecie tutaj