książki dla dzieci na wakacje 2017
dzieci czytają

źródło: livingwellmom.stfi.re

Książki przeczytane w dzieciństwie pozostają z nami na zawsze. Ich rola w życiu młodych, dorastających ludzi jest nieoceniona. Pozwalają dzieciom oswoić się z różnymi problemami, kształtują charakter, pokazują, co jest dobre, a co złe i jakie są konsekwencje różnych działań. Przede wszystkim jednak rozwijają miłość do książek, która później zakiełkuje sukcesami w życiu zawodowym i osobistym. Okres wakacji to idealny moment, aby zachęcać dzieci do czytania. Tym bardziej, kiedy trafiamy na takie promocje jak ta: Książki dla dzieci i młodzieży na wakacje 2017 –  tańsze nawet o 35%!

Książki dla dzieci na wakacje 2017, pełne przygód

Promocja księgarni TaniaKsiazka.pl potrwa przez okres niemal całego tygodnia od 21 do 26 czerwca 2017. W tym czasie będzie można zakupić wiele fantastycznych książek dla dzieci i młodzieży w rewelacyjnej cenie. Wśród ogromnej liczby tytułów do wyboru znalazły się zarówno klasyki, jak i bestsellery i nowości.

Z książek dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym z pewnością warto zwrócić uwagę na tytuł: Nela i skarby Karaibów Neli Małej Reporterki. Jest to nowość, która idealnie wpisuje się w klimat wakacyjny. Mała reporterka tym razem uda się na cudowne Karaiby. Wiele dzieci zamiast książek fabularnych, woli tytuły non-fiction, z których może dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Dzieciaki wracają później do takich książek wielokrotnie.

Książki dla dzieci na wakacje 2017, których dzieci nie zapomną

Nela i Skarby Karaibów - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!

Książkę znajdziecie tutaj>>>

Z kolei dzięki serii Magiczne drzewo. Tomy 1-8. Zestaw książek Andrzeja Maleszki dzieci każdego dnia przeżyją nową, fantastyczną przygodę. Książki są napisane dużą czcionką, dzięki czemu już dzieciaki w wieku 7-miu i 8-miu lat będą mogły samodzielnie je czytać. Starszym dzieciom z pewnością spodoba się seria Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy Ricka Riordana. Te opowieści zabiorą dzieci prosto do świata greckich bogów, niesamowitych zdarzeń i przygód zapierających dech w piersiach.

Idealną propozycją dla nastolatków, będzie Buntowniczka z pustyni Alwyn Hamilton. Książka, która otrzymała w tym roku prestiżową nagrodę Goodreads Choice Awards 2016, zabierze młodych ludzi wprost na palącą słońcem pustynię. To, co wyróżnia tę książkę na tle innych tytułów dla młodzieży to niesamowita fabuła, bardzo dobrze nakreśleni bohaterowie i rewelacyjny styl snucia opowieści przez Alwyn Hamilton.

Warto zwrócić też uwagę na nowość: Baśnie osobliwe Riggsa Ransoma, które z pewnością spodobają się starszej młodzieży, lubiącej nieco mroczniejszą tematyką. Riggs Ransom napisał bestsellerowy Osobliwy dom pani Peregrine, książkę zekranizowaną niedawno przez Tima Burtona. Ta opowieść mrozi krew w żyłach i przenosi nas wprost do bardzo dziwnego domu. Z kolei Baśnie osobliwe to opowieści o jego mieszkańcach, równie niezwykłe.

Książki dla dla najmłodszych na wakacje 2017

 

Proszę mnie przytulić - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!

Książkę znajdziecie tutaj>>>

Proszę mnie przytulić polskich autorów: Emilii Dziubak i Przemysława Wechterowicza to cudowna opowieść o tym, jak wiele może zdziałać jeden mały gest – przytulenie. W ostatnim czasie pojawiło się wiele informacji dotyczących tego, jak wielką moc ma przytulanie i że potrzebuje go każdy, bez względu na wiek. Z kolei inna książka tej samej autorki: Rok w lesie to idealna propozycja dla dzieci przed zbliżającymi się wakacjami. Zanim wejdą do lasu, będą wiedzieć, co się w nim naprawdę kryje. Przepięknie wydana, ilustrowana opowieść o przyrodzie i porach roku.

Zanim dzieci zrozumieją, jak ważne są książki i jak wiele mogą im zaoferować, to my rodzice powinniśmy swoim przykładem i niesłabnącą motywacją zachęcać dzieci do czytania. Jeżeli zaczniemy od samego początku, dzieci same naturalnie pokochają książki i kiedyś będą nam wdzięczne za nasz trud, żeby zaprosić je do tego niesamowitego świata.

Skorzystajcie z najnowszej promocji Taniej Książki i napełnijcie biblioteczki Waszych podopiecznych fantastycznymi tytułami.

Trzy promocyjne listy książek i książeczek dla dzieci i młodzieży znajdziecie TUTAJ.

szkoła