Literatura piękna – książki na prezent gwiazdkowy

Jeśli chcecie wybrać upominek dla osoby, której pasją jest literatura piękna – książki na prezent gwiazdkowy znajdziecie w tym zestawieniu. Jest coś dla tych, którzy lubią oderwać się od rzeczywistości, jak i dla tych, którym przyglądanie się różnym jej odsłonom sprawia największą przyjemność. Sprawdźcie, na jakie tytuły watro zwrócić uwagę podczas prezentowych łowów!

Literatura piękna – książki na prezent gwiazdkowy

Literatura piękna – książki na prezent gwiazdkowy

Olga Tokarczuk Czuły narrator Literatura piękna – książki na prezent gwiazdkowy

Olga Tokarczuk Czuły narrator

Kto bez opamiętania zaczytuje się w prozie Olgi Tokarczuk, ten z pewnością ucieszy się z tej książki, otrzymanej w prezencie. Czuły narrator to doskonałe uzupełnienie twórczości polskiej noblistki. W dwunastu zebranych esejach i wykładach autorka rozwija temat swojej filozofii pisania, a także przedstawia „zaplecze” warsztatu pisarskiego. W książce tej znajdziemy również znakomitą Mowę Noblowską Tokarczuk. Uczta dla każdego miłośnika słowa pisanego!

Radek Rak Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

Radek Rak Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli 

Tak, tak, wiem – nazwisko Radka Raka odmieniane jest w ostatnich kilku miesiącach przez wszystkie przypadki i głośnym echem odbija się w literackim świecie. Skoro Rak jest tak znany i  wszyscy tak się nim zachwycają, to czy wpisanie go na tę listę nie jest przypadkiem pójściem na łatwiznę? 😉 Absolutnie nie! Nie mogłabym spać w nocy, gdybym nie zaproponowała Wam Baśni o wężowym sercu jako pomysłu na prezent. To niesamowita, oryginalna, czarująca opowieść z pogranicza baśni, legendy i gawędy, nakreślona z wielką wyobraźnią na tle historii XIX-wiecznej Galicji. Miałam okazję niedawno ją przeczytać (czy raczej „połknąć”) i miłośnikom literatury pięknej polecam z pełnym przekonaniem!

Diane Setterfield Była sobie rzeka

Diane Setterfield Była sobie rzeka

A skoro już jesteśmy przy baśni – kolejna propozycja także ma wiele jej cechByła sobie rzeka to historia rozgrywająca się nad brzegami Tamizy. Pewnego dnia w drzwiach miejscowej gospody staje ranny mężczyzna, trzymający w rękach ciało martwej dziewczynki, które wyłowił z rzeki. Przerażenie obecnych przerywa niespodziewany moment, w którym dziecko ożywa. Nie wiadomo jednak jak się nazywa, ani co przeszło, ponieważ dziewczynka jest niemową. Dlaczego aż trzy rodziny upierają się, że dziecko należy do nich? Granice fantazji i rzeczywistości okazują się być płynne i nieuchwytne niczym fale Tamizy.

Abbie Greaves Ciche dni

Abbie Greaves Ciche dni

A co z osobami, które nie przepadają za motywami fantastycznymi? Jeśli Wasz prezentobiorca należy do tego właśnie grona, możecie dla niego wybrać Ciche dni, opowieść o Maggie i Franku. Bohaterowie wydają się być idealnym małżeństwem – grę pozorów opanowali bowiem do perfekcji. W rzeczywistości od pół roku nie zamienili ze sobą ani słowa. Żyją pod jednym dachem w absolutnej, pełnej złowrogiego napięcia ciszy. Gdy Frank któregoś dnia znajduje leżącą na podłodze nieprzytomną Maggie, zmuszony jest przerwać swoją lodowatą obojętność wobec żony. Co się wydarzyło w tym domu? Dlaczego Frank postanowił zamilknąć? Z jakiego powodu Maggie podjęła próbę samobójczą? Czytelnik stopniowo odkrywa karty bohaterów.

Sharon Cameron Światło ukryte w mroku

Sharon Cameron Światło ukryte w mroku

Ostatnia propozycja także wyklucza wątki fantastyczne – jest to proza mocno zakotwiczona w historii, dodatkowo oparta na autentycznych wydarzeniach. Powieść Sharon Cameron przedstawia losy dwóch sióstr, które w ogarniętym piekłem wojny Przemyślu, z narażeniem życia, na strychu swego domu ukrywają przed Niemcami Żydów. Ta opowieść o ludzkich uczuciach, nieustającym strachu i poświęceniu, z pewnością przyniesie czytelnikowi wiele refleksji i wzruszeń. Jeśli wiecie, że obdarowywana osoba interesuje się okresem II wojny światowej i taka trudna tematyka jest bliska jej sercu, Światło ukryte w mroku będzie dobrym pomysłem na prezent.

A po więcej książkowych inspiracji prezentowych, nie tylko z działu literatury pięknej, odsyłam Was tutaj:

>> Najlepsze pomysły na prezenty na Święta Bożego Narodzenia z TaniaKsiazka.pl <<

Najlepsze prezenty na Święta - sprawdź na Taniaksiazka.pl!

Zobacz także: