Ciekawostki o książkach

Łukasz Orbitowski zgarnia Paszport Polityki w kategorii Literatura

Dokładnie 12 stycznia 2016 w Operze Narodowej w Warszawie odbyła się gala, na której zostały rozdane Paszporty „Polityki”! Uroczystą galę otworzył i zakończył świetny występ Artura Rojka wraz z kwartetem Kwadrofonik (laureaci konkursu z poprzednich lat). Wydarzenie poprowadzili redaktor naczelny tygodnika „Polityka” Jerzy Baczyński oraz Grażyna Torbicka.

Nas oczywiście najbardziej interesuje nagroda w kategorii Literatura. Paszport Polityki w tej kategorii otrzymał Łukasz Orbitowski, za książkę „Inna dusza”!

Łukasz Orbitowski zgarnia Paszport Polityki w kategorii Literatura

Opis książki:

Miasto. Zniszczone, obdrapane i brudne kamienice. Zmęczeni ludzie w ubłoconych, wiecznie spóźnionych i zatłoczonych autobusach. Przygnębienie i pustka. I nagle w jednej głowie kiełkuje ta dziwna myśl, nieodparte pragnienie. Bez motywu, bez powodu, jak głód. Tak jakby ciało przejmowała inna dusza, która nakazuje to zrobić, i nie można od niej uciec. Pewnego dnia miasto zatrzyma się przerażone zbrodnią.

Seria „Na F/Aktach” to dokumentalne powieści najlepszych współczesnych polskich pisarzy. Powieści niezwykłe, oparte na prawdziwych wydarzeniach. Autorzy, na podstawie dokumentów, doniesień z sal sądowych oraz zeznań i artykułów prasowych, stworzyli sfabularyzowane historie głośnych zbrodni, które popełniono w ciągu ostatnich dekad. Prawdziwe historie i obraz społeczeństwa tworzą swoisty reportaż z polskiej codzienności, który porywa czytelnika w świat tamtych wydarzeń.

Kup książkę „Inna dusza” w sklepie internetowym TaniaKsiazka.pl >