Lutowe zapowiedzi komiksowe

Wszyscy komiksomaniacy na pokładzie? Zapinamy pasy i razem witamy lutowe zapowiedzi komiksowe 2021!

Lutowe zapowiedzi komiksowe

Lutowe zapowiedzi komiksowe 2021

Deadpool

Deadpool kontra Staruszek Logan

Wyszczekany najemnik Wade Wilson i posiwiały twardziel Logan będą musieli połączyć swoje siły w słusznym celu. Na czym będzie polegać ich misja?

Bohaterowie mają ocalić nastoletnią mutantkę przed ludźmi, którzy chcą wykorzystać jej moc. Jednak Maddie również potrafi pokazać pazury… i wkrótce to nasi bohaterowie mogą potrzebować jej pomocy!

PREMIERA: 10 lutego 2021

Catwoman. W blasku Księżyca

Catwoman. W blasku Księżyca

Selina Kyle jest silniejsza, niż się jej wydaje. Przez piętnaście lat znosiła kolejnych okropnych facetów swojej matki, jednak kiedy w domu pojawia się okrutny Dernell, zdaje sobie sprawę, że miarka się przebrała.

Selina woli życie na ulicy, niż mieszkanie z tyranem. Choć sama nie akceptuje okrucieństwa, to jeśli ma przetrwać na ulicy, będzie musiała nauczyć się być twarda. Czy zdoła odnaleźć siebie i pogodzić pragnienie niezależności z potrzebą prawdziwego uczucia?

PREMIERA: 24 lutego 2021

Daredevil

Daredevil: Nieustraszony. Tom 0

Podczas jednej ze swoich akcji Daredevil pomaga kobiecie z małym dzieckiem, która niespodziewanie… ucieka pozostawiając go z płaczącym zawiniątkiem. Czy Nieustraszony okaże się czułym ojcem zastępczym?

Na dodatek wkrótce wyjdzie jednak na jaw, że dzieckiem interesują się osoby, które trudno posądzić o przypływ rodzicielskich uczuć. A kiedy wreszcie śmiałkowi uda się wygrzebać z pieluch, do Matta Murdocka zgłosi się milioner Griggs z prośbą o reprezentowanie go w procesie przeciwko… Daredevilowi.

Czy niewidomy adwokat zgodzi się zająć tą sprawą? I jak poradzi sobie z byciem jednocześnie oskarżonym i oskarżycielem?

PREMIERA: 24 lutego 2021

Astonishing X-Men. Dopóki starczy tchu. Tom 3

Pora na ekipę X-Men w zupełnie nowym składzie!

Alex Summers wraca do akcji. Jednak nie uda mu się ponownie odzyskać zaufania wszystkich mutantów, dlatego postanowi zebrać nową drużynę.

Czy Havok, Beast, Warpath, Colossus i Dazzler będą potrafili utworzyć zgraną i gotową do poświęceń grupę? Będą mieli mało czasu, żeby się o tym przekonać, ponieważ światu wkrótce zagrozi nowe niebezpieczeństwo…

PREMIERA: 10 lutego 2021

Raven

Młodzi Tytani. Raven

W tragicznym wypadku ginie mama zastępcza siedemnastoletniej Rachel Roth. Na domiar złego ona sama traci pamięć. Na skutek tych wydarzeń dziewczyna przeprowadza się do Nowego Orleanu, żeby dojść do siebie i ukończyć ostatnią klasę liceum.

Zaczynanie od zera nigdy nie jest łatwe. Zwłaszcza, ż Raven pamięta codzienne czynności, na przykład jak rozwiązać matematyczne równania czy przyrządzić makaron, ale nie wie, jaka jest jej ulubiona piosenka i kim była przed wypadkiem.

Kiedy dookoła zaczynają się dziać niewiarygodne sytuacje, Raven zaczyna nabierać przekonania, że lepiej nie rozgrzebywać przeszłości. Wkrótce jednak będzie musiała podjąć decyzję, czy jest gotowa zmierzyć się z prawdą o sobie… i z mrokiem, który w niej narasta.

PREMIERA: 10 lutego 2021

Yakari

Yakari. Wielka nora. Tom 10

W dziesiątym tomie przygód małego Indianina, Yakari odkryje, że ktoś ułożył na ziemi strzałki z patyków. Czy będzie to wskazówka dla chłopca? I dokąd tak właściwie prowadzą strzałki?

Jadąc na Małym Piorunie, mały Siuks dotrze do krainy pośród wzgórz, gdzie jeszcze nigdy wcześniej nie był. Tylko po co ktoś go tam prowadzi? Czego chce i czy ma przyjazne zamiary?

Naszego małego Indianina czeka pełna zagadek i zaskoczeń przygoda w niekończących się podziemnych korytarzach! Czy odważysz się do niej dołączyć?

PREMIERA: 10 lutego 2021

Smerfy i Wioska Dziewczyn

Smerfy i wioska dziewczyn. Nowy początek. Tom 4

Przysłany przez Gargamela gadający kruk został pokonany, ale w wyniku jego podstępnych działań spłonęły nadrzewne domki smerfnych dziewczyn… Teraz podopieczne mądrej Wierzby muszą szukać nowego miejsca do życia.

W towarzystwie przyjaciół z wioski chłopaków, wyruszą w daleką wędrówkę przez lasy, góry i bagna w poszukiwaniu wymarzonej krainy. Na tej pełnej niebezpieczeństw drodze spotkają też olbrzymiego potwora, jakiego nigdy wcześniej nie widziały!

Czy wszystkim uda się dotrzeć do celu? I co czeka na nich na końcu drogi?

PREMIERA: 10 lutego 2021

Ptyś i Bill

Komiksy są super. Ptyś i Bill. Zabawy Billa. Tom 8

Ptyś lubi bawić się z innymi dziećmi, ale jego najwierniejszym kompanem jest spaniel Bill. Razem wymyślają psikusy, sędziują mecze piłkarskie, szukają czterolistnych koniczyn i puszczają latawce. Kiedy jednak trzeba wykąpać nieznoszącego wody Billa, Ptyś staje po stronie rodziców.

Jednak sprytny spaniel również potrafi postawić na swoim… choćby po to, żeby zdobyć ulubione przysmaki! Obaj mają także swoje słabości. Chłopiec bardzo wstydzi się rozmawiać z dziewczynkami, a pies nie może się powstrzymać przed ukrywaniem kości w najdziwniejszych miejscach.

Jakie psoty wymyśli nasz duet tym razem?

PREMIERA: 24 lutego 2021

Muminki

Muminki. Tom 1

W zbiorczym tomie znalazły się opowieści komiksowe autorstwa Mamy Muminków, Tove Jansson. Tom zawiera aż 11 czarno-białych opowiadań komiksowych opowiadających o przygodach sympatycznych trolli z północy.

Mamy nadzieję, że nie musimy nikogo szczególnie namawiać do sięgnięcia po komiksowy świat Muminków. A może macie w swoim otoczeniu kogoś, kto nie poznał jeszcze Filifionki, Paszczaka i Włoczykija? Jeśli tak, wybierzcie się w tę podróż wspólnie, a nie będziecie żałować. 🙂

PREMIERA: 24 lutego 2021

Lutowe zapowiedzi komiksowe Kaczogród

Kaczogród. Carl Barks. Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950

Kaczogród Carla Barksa to długo wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora. Znajdziemy tutaj różnorodne opowiadania – od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii.

Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

PREMIERA: 24 lutego 2021

Lutowe zapowiedzi komiksowe Conan

Conan – Miecz barbarzyńcy. Conan hazardzista. Tom 2

Na Conana pada cień jego przeszłości, z którą wkrótce przyjdzie mu się zmierzyć… Barbarzyńca zostaje pozbawiony swojej broni, siły, a nawet sprytu. Dlatego też musi zacząć sporo główkować, jeśli chce dożyć kolejnego dnia. Na dodatek w Shadizarze Conan wpadnie w niezłe tarapaty przy partyjce pozornie niewinnej gry karcianej.

Czy Cymeryjczykowi uda się przejrzeć podstępne zagrania wytrawnych hazardzistów? Przed naszym bohaterem stanie również wyzwanie poprowadzenia ekspedycji w Góry Himeliańskie w poszukiwaniu tajemniczego skarbu… W jaki sposób Conan poradzi sobie z wyzwaniami tym razem?

PREMIERA: 10 lutego 2021

Lutowe zapowiedzi komiksowe Dolores

OKP Dolores. Czerwony kryształ. Tom 3

Była zakonnica Mony i najemnik Kash lecą na kraniec znanego kosmosu. To znaczy dokąd? Niestety sami tego nie wiedzą, bo to nie oni ustawili kurs autopilota okrętu pirackiego Dolores.

Para nie wie, że ich śladem podążają zarówno siły zbrojne Kościoła Nowych Pionierów, jak i flota żądnych bogactw bandytów. Na co liczą wszyscy ścigający dziewczynę?

Wierzą, że Mony jest kluczem do odkrycia tajemnicy legendarnego skarbu – Czerwonego Kryształu, kamienia mającego być źródłem niezmierzonej mocy. Co czeka bohaterów na końcu drogi? I czy historie o skarbie okażą się prawdziwe?

PREMIERA: 24 lutego 2021

Lutowe zapowiedzi komiksowe Hercules Poirot

Agatha Christie. Herkules Poirot. Rendez-vous ze śmiercią

Herkules Poirot (…) to adaptacja powieści Agaty Christie, której akcja toczy się na Bliskim Wschodzie. Do hotelu w Jerozolimie przyjeżdża trzyosobowa rodzina Boyntonów. Dwójka pasierbów jest zdominowanych przez swoją macochę, która całkowicie podporządkowała ich sobie, zarówno finansowo i psychicznie.

Niespodziewanie w czasie wycieczki do Petry pani Boynton umiera.

Policja podejrzewa morderstwo, a pierwszymi podejrzanymi naturalnie stają się członkowie rodziny. Na szczęście w Jordanii wypoczywa w tym czasie najsłynniejszy detektyw świata – Herkules Poirot – który podejmuje się zdemaskować mordercę. Śledztwo, prowadzone wśród zabytków archeologicznych, obfituje w niespodzianki i zostaje uwieńczone zaskakującym zakończeniem. Czy zechcesz się o tym przekonać?

PREMIERA: 24 lutego 2021

Jak podobają się Wam lutowe zapowiedzi komiksowe 2021?
A może macie jakiś tytuł, który dodalibyście do listy?