Majowe zapowiedzi fantasy 2021

Poszukujesz fantastycznej lektury? Sprawdź nasze zestawienie premier i poznaj majowe zapowiedzi fantasy 2021!

Majowe zapowiedzi fantasy 2021

Majowe zapowiedzi fantasy 2021. Książki Przemiana szukaj na TaniaKsiazka.pl

Przemiana

Gorąca historia miłosna i fascynujący opis siły tradycji oraz możliwości rewolucji – Przemiana, czyli czwarty tom Księgi Wszystkich Dusz, łączy w sobie niespieszną opowieść o nadnaturalnym świecie w ważnym momencie historii z romansem spajającym stulecia.

Tym razem poznamy Marcusa MacNeila, młodego chirurga z Massachusett i Phoebe Taylor z Paryża, będącą obiektem uczuć Marcusa. Będziemy też świadkami wampirzej przemiany i będziemy świadkami rewolucji. To jak, jesteście gotowi na Przemianę?

PREMIERA: 5 maja

Cień utraconego świata znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Cień utraconego świata. Trylogia Licaniusa: Księga Pierwsza

Z północy nadciąga zagłada, a jedyne, co może stawić jej czoła to właśnie wzgardzona i osłabiona magia. Młody Davian wyrusza z przyjacielem w niebezpieczną podróż na północ, pozostawiając za swoimi plecami zniszczenie, śmierć i grozę.

Od powodzenia jego misji zależą losy świata. Ale co jeśli jego przyjaciel jest tak naprawdę kimś zupełnie innym? W tej historii prawda splata się z kłamstwem, stare długi ratują życie, a zdrajca zasłania zdradzonego własną piersią.

PREMIERA: 5 maja

Majowe zapowiedzi fantasy 2021. Książki Żelazny Wilk szukaj na TaniaKsiazka.pl

Żelazny Wilk. Vardari. Tom 1

Poznajcie Juvę, która nienawidzi czytających z krwi. Według niej czytające otaczane są czcią, lecz tak naprawdę są to oszustki, które tylko pławią się w ludzkim strachu. Skąd to przekonanie? Juva sama pochodzi z rodu czytających z krwi, i przysięgła, że nigdy nie stanie się jedną z nich.

Kiedy jednak rodzinie zaczynają zagrażać vardari, budzący grozę wieczni, zostaje bezlitośnie wciągnięta w pogoń za dziedzictwem czytających z krwi: mroczną tajemnicą, która kiedyś zmieniła świat i może uczynić to ponownie. A aby przeżyć, musi stawić czoło wspomnieniu, o którym ze wszystkich sił starała się zapomnieć: wspomnieniu dnia, gdy ujrzała diabła.

PREMIERA: 18 maja

Niebieski las znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Niebieski las

Spokój Inis, królestwa słynnego z pięknych i drogocennych koni, zostaje zakłócony przez czarodzieja Therona. Ten okrutny mag nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój plan. Życie ludzi nie ma dla niego żadnej wartości, a jedyne, czego pragnie, to odnaleźć wszystkich czarodziejów i odebrać im ich moc, a w rezultacie – stać się najpotężniejszym z magów.

Czy znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie go powstrzymać? Władczyni Inis, Endalonia, dołoży wszelkich starań, by zadbać o poddanych i przyjaciół. Jednak czy wystarczy jej sił, by stanąć do walki z tak bezwzględnym przeciwnikiem? Na kogo będzie mogła liczyć i jak wiele poświęci, by ocalić ukochane królestwo?

PREMIERA: 27 maja

Żmij dostępny na TaniaKsiazka.pl

Żmij

Kmiecie po grodach i wioskach powiadali, że znowu nadchodzi ten czas. Czas miecza i topora, czas łez i krwi, czas, który zbudzi ukryte w ludziach olbrzymy i karły. Czas wojny…

Jest rok 877 po narodzinach Chrystusa. Na tronie w Gnieździe zasiada człowiek uważający się za potomka boga Żmija. Okoliczni władcy czują coraz większe zagrożenie mogące nadejść ze strony rosnącego w siłę sąsiada, który wcale nie ukrywa swoich wielkich ambicji. Pokój nie trwa długo, a ziemia pomiędzy potężnymi rzekami Wisłą i Odrą znowu nasiąka krwią.

Marcin Sindera w swojej drugiej powieści historyczno-fantastycznej ponownie zaprasza do tajemniczego, starosłowiańskiego świata wojów, żerców, rębajłów i spektakularnych bitew. Wokół głównej rozgrywki politycznej autor snuje wielowątkową opowieść, której zakończenie zaskoczy niejednego Czytelnika.

PREMIERA: 13 maja

Sługa krwi

Sługa krwi. Materia Secunda. Tom 1

W wojnie między bogami nie będzie zwycięzców, zostaną tylko zgliszcza ludzkiego świata. Kiedy świat leczy rany po wojnie z Przeklętymi, ludzie powoli zaczynają zapominać o niebezpieczeństwie. Ale Szepczący – istoty, które niegdyś kroczyły po ziemi jako bogowie, nie zapomnieli o ludziach. I mają własne plany…

W chwili nieuchronnej klęski Olaf Rudnicki zgadza się zapłacić własną wolnością z życie swojej rodziny. Dumny, potężny alchemik trafia do świata, w którym jest jedynie niewolnikiem. Bezlitosnym, posłusznym narzędziem w rękach nowego pana.

Rozpoczyna się wojna, której zasad Rudnicki nie zna, ale wie jedno: od tego, jak wywiąże się ze swojej przysięgi, zależy życie jego samego, jego rodziny oraz jego świata. Jeśli zawiedzie, choćby przeżył, nie będzie już miał gdzie wracać.

PREMIERA: 19 maja

Więzy nieba

Więzy nieba. Żywioły. Tom 2

Aspasia, wykradziona jako dziecko od rodziców, wspina się po szczeblach kariery na czarnym rynku w imperium Cyrus. Zostaje panią kapitan własnego statku kupieckiego i za każdym razem, gdy uwalnia z niewolnictwa tyle kobiet i dzieci, ile tylko zdoła, ryzykuje życiem, ponieważ jako Żywioł wykorzystuje swoją potężną magię.

Cyrus jest bliska odkrycia jej sekretów. Nie tylko tego, że Aspasia jest Żywiołem rządzącym powietrzem, dzięki czemu jej statek może szybować po niebie, ale także tego, że dziewczyna szuka swej zaginionej rodziny.

Jeśli Aspasia nie znajdzie młodszego rodzeństwa przed Cyrus, nigdy nie będzie w stanie się uwolnić. Dlatego uzbrojona w lojalną załogę pełną Żywiołów i nowego rekruta, który kontroluje intrygującą moc, Aspasia trafia w sam środek konfliktu, rozciągającego się na cały ocean. Ale jej moc może nie wystarczyć do ocalenia przyjaciół, rodziny i wolności…

PREMIERA: 19 maja

Jak podobają Ci się majowe zapowiedzi fantasy 2021? Planujesz lekturę któregoś z tytułów?

Majowe zapowiedzi fantasy 2021 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl