Najciekawsze kryminalne premiery stycznia i lutego!
Wątpię, że nie masz co czytać. I że mimo wszystko nie masz planów na kupno kolejnych książek. My, miłośnicy literatury, już tak mamy, że ile by tytułów nie leżało na kupce wstydu, nieustannie odczuwamy ogromne pragnienie zdobywania nowych lektur. Przychodzę zatem z ciekawymi propozycjami na to, co możesz upolować jeszcze w styczniu oraz w lutym. Najciekawsze kryminalne premiery początku roku polecają się do czytania i przechowania na później!
Najciekawsze kryminalne premiery stycznia
Estrogen, Magda Stachula Alicja Sinicka Klaudia Muniak
Thriller Estrogen powstał ze współpracy trzech nietuzinkowych, polskich autorek, które lubią w czytelniku wywoływać napięcie i mrozić mu krew w żyłach. Ich wspólne dzieło to opowieść o trzech kobietach, które kochały i nienawidziły jednocześnie tego samego mężczyznę. Gdy pewnego dnia ten znika, wszystkie są w szoku. Można się jednak domyślać, że to właśnie jedna z nich za to odpowiada. Która? Sprawdzisz, gdy sięgniesz po tę powieść – mieszankę wybuchowych charakterów, dynamiczne zwroty akcji i zakończenie, jakiego się nie spodziewasz.
>> Czytaj darmowy fragment <<
Książkę Estrogen zamówisz w tym miejscu.
Kłamstwa, wszędzie kłamstwa, Adele Parks
Kłamstwa, wszędzie kłamstwa to powieść z gatunku domestic noir, która opowiada o niszczycielskiej sile rodzinnych tajemnic. Mamy tu małżeństwo z niezłym stażem i ich długo wyczekiwaną, sześcioletnią córeczkę. Mała różni się od rodziców. Jest bowiem pogodna i pełna życia. Para, podobnie jak inne związki, ma problemy, o których starają się nie pamiętać. A te, które uporczywie powracają, przykrywają kłamstwem. Przecież wszyscy czasem uciekają się do nieprawdy. Czy można tak żyć? Tak, ale tylko do momentu, gdy wszystko zacznie wymykać się spod kontroli. U nich to właśnie ten czas, bowiem niektórych kłamstw nie da się wiecznie ukrywać. Jakie będą tego konsekwencje? Przekonaj się, sięgając po książkę.
>> Czytaj darmowy fragment <<
Premiera 26 stycznia.
Książka Kłamstwa, wszędzie kłamstwa dostępna jest pod tym linkiem.
Kobieta z lawiny, Enrico Camanni
Kobieta z lawiny to nietuzinkowy kryminał opowiedziany z perspektywy przewodnika górskiego. Mężczyzna od lat pracuje też jako szef górskiego pogotowia ratunkowego. Pewnego czerwcowego dnia otrzymuje wiadomość o lawinie, która zeszła z masywu Mont Blanc. Wraz z zespołem w ostatniej chwili wydobywają ze śniegu kobietę. Jest w ciężkim stanie, ale starania lekarzy utrzymują ją przy życiu. Niestety traci pamięć, dlatego nie wie kim jest, ani co się stało podczas wspinaczki. Uparcie twierdzi, że była z partnerem, ale po nim nie ma nawet najmniejszego śladu. Kobieta jednak była obwiązana długą liną, której drugi koniec pozostał luźny. Ten mały szczegół sprawia, że przewodnik postanawia dotrzeć do prawdy. Pomaga mu w tym lekarz psychiatrii, która była świadkiem wypadku i zaalarmowała pogotowie. Jakie tajemnice kryją Alpy i malownicza Dolina Aosty?
Ta pozycja zdecydowanie powinna zasilić Twoją kupkę oznaczoną napisem: najciekawsze kryminalne premiery początku roku 😉 .
>> Czytaj darmowy fragment <<
Premiera 26 stycznia.
Książka Kobieta z lawiny czeka na Ciebie na tej stronie.
Rzeka. Żywioły Podkarpacia. Tom 1, Anna Kusiak
Rzeka to pierwszy tom serii, której autorka będzie przybliżać Żywioły Podkarpacia, które potrafią pociągnąć na samo dno. Główną bohaterką tego misternie skonstruowanego kryminału jest pani detektyw. Bada ona sprawę zaginięcia pewnej kobiety – właścicielki firmy księgowej i żony rzeszowskiego biznesmena, po której zostaje tylko torebka, znaleziona na brzegu rzeki Wisłoka. Detektyw nie do końca wierzy w wersję męża. Dodatkowo zastanawia się, co kobieta robiła w klubie studenckim noc przed zniknięciem i kim w jej życiu był nowy tajemniczy klient związany z podkarpackim półświatkiem. Kryminał ten jest pełen tajemnic, emocji i skompilowanych relacji. I wciąga jak tytułowa rzeka.
>> Czytaj darmowy fragment <<
Premiera 26 stycznia.
Rzeka. Żywioły Podkarpacia Tom 1. możesz zamówić w tym miejscu.
Najciekawsze kryminalne premiery lutego
Zniknięcie Pani Christie, Marie Benedict
Co może oznaczać enigmatycznie brzmiący tytuł Zaginięcie Pani Christie? To, że w grudniu 1926 roku autentycznie zaginęła Agatha Christie! Śledczy znajdują jej pusty samochód na skraju głębokiego, ponurego stawu. I jedyne ślady w jego pobliżu, to ślady opon i futro pozostawione w samochodzie. Jej mąż i córka nie wiedzą o jej miejscu pobytu. Jedenaście dni później Agatha zjawia się, tak samo tajemniczo, jak zniknęła, twierdzi, że ma amnezję i nie udziela żadnych wyjaśnień na temat jej nieobecności. To dopiero zagadka… Co jest prawdziwe, a co jest tajemnicą? Jaką rolę w zaginięciu odegrał jej niewierny mąż i czego nie powiedział śledczym? Znana pisarka Marie Benedict wprowadza czytelnika w świat Agathy Christie. Bada przeszłość, snując teorie, dlaczego ta błyskotliwa kobieta znalazła się w centrum tak mrocznych historycznych tajemnic. Przedstawia nieopowiedzianą historię Agathy Christie, oferując czytelnikom prawdopodobnie największą tajemnicę ze wszystkich.
Premiera 23 lutego.
Książkę Zniknięcie Pani Christie złapiesz w tym miejscu.
Czarne skrzydła czasu, Diane Setterfield
Jeśli masz już za sobą Trzynastą opowieść i Była sobie rzeka Diane Setterfield, to bez wahania sięgnij również po jej tajemniczą i mroczną powieść Czarne skrzydła czasu. W trakcie jej czytania nabierzesz przekonania, że rozmiar zbrodni nie jest istotny, kiedy los postanowi wymierzyć sprawiedliwość… Gdy główny bohater był dzieckiem – strzałem z procy zabił kruka i szybko zapomniał o tym makabrycznym wybryku. Po latach założył rodzinę i z powodzeniem prowadził biznes. Wydawało mu się, że los jest przychylny, gdy nagle spadła na niego tragedia. Znienacka jak strzał z procy. Jego krewni zaczynają umierać, a przy życiu zostaje tylko najmłodsza córka. Próbując ją ocalić, wchodzi w spółkę z tajemniczą nieznajomą w czerni. Czy jeden nieprzemyślany akt okrucieństwa może położyć się cieniem na całym ludzkim życiu?
Premiera 10 lutego.
Książkę Czarne skrzydła czasu zamówisz pod tym linkiem.
Rzeczy, które robimy w ciemności, Dominika Van Eijkelenborg
Podobała Ci się powieść Kiedy będziemy deszczem? W lutym do księgarni trafi mroczny thriller psychologiczny tej autorki, pt. Rzeczy, które robimy w ciemności. To poruszająca opowieść o tych najgłębiej schowanych zakątkach duszy i bolesnych wspomnieniach, których ślad pozostaje z nami do końca. Głowna bohaterka przyjeżdża do Holandii, by świętować swój kolejny sukces artystyczny. Niestety, uroczystą atmosferę burzy jedno spojrzenie na zdjęcie w lokalnej gazecie. Wracają do niej wspomnienia i ból, które zmieniają jej plany. Rusza tropem notki prasowej, a konfrontacja z przeszłością uwalnia demony, które do tej pory pozostawały w uśpieniu.
Druga kobieta na co dzień pracuje w założonym przez siebie czasopiśmie. W domu natomiast jest zmuszona nieprzerwanie rozładowywać napięcie między swoim nastoletnim synem a pochodzącym z Polski partnerem. Pewnego dnia nastolatek nie wraca na noc do domu. Zostaje porwany. Zrozpaczona matka prowadzi własne śledztwo i odkrywa więcej, niż się spodziewała.
Premiera 9 lutego.
Książkę Rzeczy, które robimy w ciemności możesz zamówić tutaj.
Smętny szofer z Alster, Hakan Nesser
Znasz inspektora Gunnara Barbarottiego? Powraca w szósty tomie kryminalnej serii. Były wykładowca uniwersytecki i kierowca autokaru w 2012 roku zapisał w swoim dzienniku zdanie: Właściwie to powinienem nie żyć. Zatem wcale nie dziwi go fakt, że ktoś grozi mu śmiercią. Jednak złowrogie wiadomości, które otrzymuje, wkrótce przykuwają uwagę policji. W 2018 sprawa mężczyzny nabiera nowego znaczenia, gdy wspomniany inspektor wraz ze swoją partnerką spędzają kilka jesiennych tygodni w parafii Rute na północy Gotlandii. Przypuszczają, że w dawnym śledztwie coś poszło bardzo nie tak. Gdzie zaprowadzą ich nowe wnioski?
Premiera 10 lutego.
Książkę Smętny szofer zamówisz na tej stronie.
***
Które najciekawsze premiery stycznia i lutego znajdą się w Twoim zakupowym koszyku?
Czytaj także: