Ekranizacja Wiedźm Roalda Dahla. Książka dostępna w TaniaKsiążka.pl

Variety podało na swoim portalu informację, że rozmowy Warner Bros z Robertem Zemeckisem, dotyczące nowej ekranizacji Wiedźm Roalda Dahla, są już na finalnym etapie. To reżyser, który uznanie zdobył m.in. za sprawą kultowego Powrotu do przyszłości z 1985 roku.

Tajemnicze źródła podają, że umowy możemy się spodziewać już wkrótce. Zemeckis ma być reżyserem i współscenarzystą przedsięwzięcia, a Gillermo del Toro – który początkowo miał się zająć reżyserią ekranizacji Wiedźm, ale nawał pracy mu na to nie pozwolił – będzie jednym z producentów.

Wiedźmy Roald Dahl – o czym jest książka?

Ekranizacja Wiedźm Roalda Dahla. Książka dostępna w TaniaKsiążka.pl

Wiedźmy Roalda Dahla, autora książek Charlie i fabryka czekolady oraz Matylda, pierwszy raz została wydana w 1973 roku. W polskim przekładzie pojawiła się dopiero w 1997 roku.

Książka opowiada o przygodach osieroconego brytyjskiego chłopca, który mieszka z babcią w Norwegii. To właśnie ona opowiedziała mu o wiedźmach i o tym, jak można je rozpoznać. Gdy lekarz poleca babci wypoczynek, ta razem z wnukiem wyjeżdża na wakacje. Tak się składa, że w hotelu, w którym się zatrzymują, ma miejsce coroczny sabat czarownic.

Tytułowe wiedźmy nie są takimi czarownicami, jakie dzieci znają z bajek. Na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo normalnie, nie noszą czarnych kapeluszy i nie latają na miotłach. Mieszkają w domach i jak inni dorośli chodzą do pracy. Dlatego bardzo trudno je dostrzec.

Wszystkie dzieci powinny mieć się na baczności, bo wiedźmy nie są miłe i przyjazne. Są niebezpieczne i mają niecny plan. Chcą wszystkie dzieci zamienić w myszy!

Bohater książki musi pokonać Arcy-Wiedźmę. A to nie łatwe, bo jest najgorszą czarownicą na świecie.

Czy wiecie, że postać głównego bohatera była wzorowana na matce autora? A dziadkowie Dahla byli Norwegami? Pisarz zawarł w książce wiele szczegółów z własnego życia.

Ekranizacja Wiedźm Roalda Dahla

Ekranizacja Wiedźm Roalda Dahla

Wiedźmy; źródło: Filmweb.pl

To już druga ekranizacja Wiedźm Roalda Dahla. Poprzednia w reżyserii Nicolasa Roega miała premierę w 1990 roku i  też wyszła ze studia Warner Bros. Na pewno większość z nas widziała ten film z Anjelicą Huston w roli głównej.

Podobno remake ma być bliższy książkowej, oryginalnej historii. Jeżeli nie znacie jeszcze książki, to warto po nią sięgnąć. Książki Roalda Dahla znajdziecie tutaj.

Praktykujecie czytanie książek, zanim obejrzycie ich ekranizację?