Październikowe zapowiedzi fantasy 2021

Gotowi na jesienne nowości? Nadchodzą październikowe zapowiedzi fantasy 2021! Sprawdź jakie tytuły czekają na nas w nadchodzącym miesiącu. 👇

Październikowe zapowiedzi fantasy 2021

Październikowe zapowiedzi fantasy 2021: Popiół i wilki

Popiół i wilki

Nasze zestawienie rozpoczynamy polskim tytułem Popiół i wilki. Poznajcie Eline, która wie­dzie spo­kojne i szczę­śliwe życie na mokra­dłach Mis­si­sipi. Pod płaszczykiem pozorów okazuje się, że bohaterka jest nieszczęśliwa, ponieważ nie potrafi nikogo pokochać. Wszystko zmienia się wraz z pojawieniem się w szkole nowego tajemniczego chłopaka.

Życie Eline jeszcze bardziej komplikuje się, kiedy w jej ręce trafia tajemniczy artefakt, a na jej skó­rze poja­wiają się złote runy. Pra­dawna moc wdziera się w życie dziew­czyny, która musi teraz udowodnić, że nie tylko jest w stanie prze­trwać w bru­tal­nym świe­cie prze­peł­nio­nym magią, ale również ma w sobie siłę, aby go oca­lić.

Koniec wszech­rze­czy jest bli­ski i nie będzie mieć lito­ści nad niczym ani nad nikim. Nad­cho­dzi Ragna­rok!

PREMIERA: 7 października

Liceum Ogólnomagiczne

Liceum Ogólnomagiczne

Wraz z zakoń­cze­niem ósmej klasy, Milena Majer­ska miała roz­po­cząć następny etap edu­ka­cji we wroń­skim liceum ogól­no­ma­gicz­nym. Mistyczne zaklę­cia, księgi cza­rów, warze­nie elik­si­rów i hodowla smo­ków? Raczej dyso­cja­cja jonowa i oma­wia­nie Nad Niem­nem.

Jed­nak skost­niały sys­tem to nie jedyny problem Mileny. Bezli­to­sna pira­mida spo­łeczna, okrutni prze­śla­dowcy i stron­ni­czy nauczy­ciel doprowadzają do eskalacji konfliktu mię­dzy magami czy­stej krwi a uczniami z nie­ma­gicz­nych rodzin. Kiedy szkolna dru­żyna koszy­kówki tra­fia do szpi­tala, ucznio­wie zaczy­nają szep­tać o czar­nej magii i pak­cie z mrocz­nymi potę­gami

PREMIERA: 7 października

Pan Lodowego Ogrodu. Księga III

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3

Pora na trzeci tom Pana Lodowego Ogrodu! Vuko Drakkainen podąża śladami przerażającego szaleństwa. Przed nim misja likwidacyjna, w której stanie przed decyzją: odesłać przeciwników na Ziemię czy pogrzebać ich na bagnach? Problem w tym, że ci stali się Bogami.

Filar, cesarski syn, mimo młodego wieku zaznał już losu władcy i wygnańca, wodza i niewolnika. Podąża ku przeznaczeniu, szukając ratunku dla swego skazanego na zagładę świata. Wkrocz w naszpikowaną akcją fabułę, która nie pozwoli Ci się oderwać!

PREMIERA: 8 października

Echo przyszłych wypadków

Echo przyszłych wypadków. Trylogia Licaniusa: Księga 2

Bariera nieuchronnie słabnie. Jeśli padnie, nastanie świat bez radości, życia, światła i nadziei a istnienie tych, którzy przetrwają stanie się pasmem nieskończonych cierpień. Przeciwnik wciąż kryje się w Talan Gol i czeka na właściwy moment, by uderzyć z całą mocą. Niestety zamiast działać, Rady Starszych prowadzą wewnętrzne rozgrywki. Davian musi stawić czoła ich krótkowzroczności, co samo w sobie jest już zadaniem trudnym.

Jeszcze trudniejsze wydaje się stawienie czoła własnej przeszłości pełnej krwi, śmierci i kłamstw. Na ołtarzu tej powinności złożył już przyjaciół, teraz przyjdzie mu, być może, złożyć własne szaleństwo. Nie jest to jednak cena, której nie zapłaci w chwili ostatecznej próby. Gdy powstaną Cienie i przebudzi się Ciemność.

PREMIERA: 27 października

Baśnie Śnieżnego Lasu

Baśnie Śnieżnego Lasu

Kolejna propozycja przeniesie nas w świat inspirowany rosyjskim folklorem. Poznajcie pięknie opowiedzianą baśń o dziewczynce, która musiała znaleźć w sobie nadludzką siłę, aby wyruszyć w podróż do poznania prawdy o sobie.

Kiedy Janka była dzieckiem, znaleziono ją w lesie tuż przy jaskini niedźwiedzicy. Dziś dziewczynka wzrostem i siłą przewyższa nie tylko swoich rówieśników, ale nawet niektórych dorosłych. Dlatego zyskała przydomek Janka Niedźwiedzica.

Pewnego dnia spostrzega, że jej nogi zamieniły się w łapy niedźwiedzia! Aby odkryć, dlaczego tak się stało, musi poznać tajemnicę swojego pochodzenia. Postanawia wyruszyć do Śnieżnego Lasu, ponieważ czuje, że tam odkryje prawdę. Czy z pomocą przyjaciół, mimo wielu przeciwności, uda jej się dowiedzieć, kto rzucił na nią niedźwiedzią klątwę, i z powrotem powrócić do ludzkiego świata?

PREMIERA: 27 października

Październikowe zapowiedzi fantasy 2021: Przypływy nocy

Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur wreszcie się zjednoczyły. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne.

Na południu ekspansjonistyczne królestwo Letheru pożarło już wszystkich mniej cywilizowanych sąsiadów. Jego głód jest zimny i nienasycony. Pożarło wszystkich oprócz Tiste Edur.

Wszystko wskazuje na to, że ci muszą upaść. Takie jest przeznaczenie. Ale czy przeznaczenie można oszukać?

PREMIERA: 27 października

Pustynny Książę

Pustynny Książę. Księga 1. Cykl Zmroku + Księga 2. Malowany Człowiek

Piętnaście lat minęło od zakończenia wojny z demonami, istotami ciemności, które pojawiały się nocą, by polować na ludzi. Bohaterowie tamtych zmagań przeszli do legendy, jednak ich następcy wychowani na opowieściach o nich, nie chcą podążać ścieżką wytyczoną przez rodziców. Niełatwo jest być dzieckiem tych, którzy uratowali świat od zagłady.

Księżniczka Olive Papiernik i Darin Bales dorastali w nowym, pokojowym świecie, gdzie demony zostały niemal wytępione. Jedyne czego pragną to wolność i możliwość samodzielnego decydowania o swoich losach. Jednak, gdy okazuje się, że za sukcesy rodziców cenę zapłacą dzieci, a prawdziwe zagrożenie puka do drzwi, muszą w swoje niedoświadczone i niechętne temu ręce wziąć losy świata…

PREMIERA: 29 października

Steven Erikson. Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu

Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 2

Nekromanci Bauchelain i Korbal Broach znani jako wrogowie cywilizacji, wskrzesiciele umarłych, kosiarze dusz żyjących, zdrajcy wiary, zabójcy niewinnych i skromne uosobienia zła muszą odpowiedzieć za wiele czynów.

W końcu za nie odpowiedzą, ale najpierw muszą za pomocą kłamstw, morderstw i oszustw utorować sobie drogę przez trzy kolejne opowieści rozgrywające się w wyjątkowo nędznych i zubożałych zakątkach malazańskiego świata, ku wielkiemu wstydowi ich cierpliwego sługi, Emancipora Reese’a. Powitajcie trzy kolejne nowele o pożeraczach nadziei: Żmijkę przy Plamoujściu, Szlak Potłuczonych Dzbanów i Biesy z Koszmarii.

PREMIERA: 30 października

Fantastyczne Zwierzęta. Cuda Natury

Harry Potter. Fantastyczne zwierzęta i cuda natury

Zestawienie październikowych nowości fantasy zamyka książka towarzysząca oficjalnej wystawie Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury. Łączy ona świat magicznych stworzeń wykreowanych przez J.K. Rowling z naukowym spojrzeniem ekspertów Muzeum Historii Naturalnej. Sprawdźcie te rewelacyjną wystawę poświęconej naturze, nauce i przygodzie!

Ta niezwykła podróż, zainspirowana pracą magizoologa Newta Skamandera, odkrywa związki między fantastycznymi zwierzętami, które powstały w wyobraźni J.K. Rowling, a nadzwyczajnymi stworzeniami z realnego świata. Jest to tytuł opowiadający zarówno o zwierzętach żywych, jak i wymarłych, panujących na lądzie, w wodzie, jak i na niebie naszej planety.

Tajemnicze morskie potwory, groźne dinozaury, zdumiewające owady i przepiękne egzotyczne ptaki – okazy muzealne i rekwizyty z planu filmowego – oto prawdziwy hołd złożony naszemu wspaniałemu światu przyrody. Dasz się skusić? 🙂

PREMIERA: 30 października

Tak wyglądają październikowe zapowiedzi fantasy 2021!
Masz zamiar sięgnąć po którąś z nich?

Październikowe zapowiedzi fantasy 2021 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl