Październikowe zapowiedzi sci-fi 2022

Jeśli stęskniliście się za space operami, mamy dla Was dobre wieści. Nadchodzą gorące październikowe zapowiedzi sci-fi 2022! Jakie tytuły znalazły się w naszym zestawieniu? Sprawdź!

Październikowe zestawienie zapowiedzi sci-fi 2022

Klany Księżyca Alfy znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Klany księżyca Alfy

Październikowe zapowiedzi sci-fi 2022 otwiera propozycja powieści Philipa K. Dicka w nowym polskim przekładzie. Klany księżyca Alfy to próba pogodzenia wartkiej akcji i tanich atrybutów literatury science fiction z problemem głębszej natury – jak powinniśmy traktować osoby chorujące psychicznie?

Przez wiele lat Ziemia wykorzystywała trzeci księżyc w układzie Alfy jako szpital psychiatryczny. Po wybuchu wojny między Ziemianami i Alfańczykami jego pacjenci stworzyli własne społeczeństwo podzielone na fakcje. Teraz jednak schizofrenicy, paranoicy i inni pragną się zjednoczyć, żeby odeprzeć przewidywaną inwazję z innej planety.

W tym czasie ziemski agent CIA Chuck Rittersdorf i jego żona Mary przechodzą przez gorzki rozwód, podczas którego Chuck traci wszystko. Kiedy się dowiaduje, że ma za zadanie prowadzić symulakra towarzyszącego Mary na księżycu Alfy, postanawia ją zabić.

Klany księżyca Alfy są mocną, poczytną powieścią, ale też głosem cierpiącego humanisty w bliskiej mu sprawie.

PREMIERA: 5 października

Legion Nieśmiertelnych. Czas ciemności znajdziesz na TaniaKsiazka.pl >>

Świat ciemności. Legion Nieśmiertelnych. Tom 9

Po upadku Królestwa Głowonogów ludzkość ogłosiła się władcami trzystu buntowniczych światów. Jednak w najdalszych zakątkach kosmosu, inne wrogie mocarstwo przeszło do działania – kradnie nasze planety, jedną po drugiej.

Dowództwo ziemskich sił postanowiło zaatakować układ w centrum spornego obszaru, aby ustanowić tam wysuniętą bazę. Misja na Świecie Ciemności jest ściśle tajna i zabójczo niebezpieczna. Legion Varus ma uderzyć jako pierwszy, a James McGill ponownie rusza w kosmos.

Ile okrętów posiadają wrogowie? Jak zaawansowana jest ich technologia? Nikt nie zna odpowiedzi na te pytania, a co gorsza, kampania przybiera nieoczekiwany obrót. Prosta akcja zajęcia kompleksu orbitalnego zmienia się w krwawą jatkę. McGill ginie raz po raz, jednak wie, że niektóre bitwy trzeba koniecznie wygrać – nawet za cenę permanentnej śmierci.

PREMIERA: 6 października

Diuna. Pani Kaladanu. Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Pani Kaladanu. Diuna. Trylogia Kaladanu. Tom 2

Kosmicznej sagi Herbeta nie musimy chyba nikomu przedstawiać :). W nadchodzącym tomie Diuny, Lady Jessika – oficjalna konkubina i wielka miłość księcia Leto Atrydy, dokonała wyborów, które zaważyły na losie Imperium.

Już raz matka Paula sprzeciwiła się starożytnemu zakonowi Bene Gesserit. Teraz jednak musi ostatecznie zdecydować, co jest dla niej ważniejsze. Czy będzie to lojalność wobec szkoły matek wielebnych, czy może więzy krwi i oddanie najbliższym?

Tymczasem wydarzenia w Imperium nabierają tempa i zaczynają wymykać się spod kontroli, a Bene Gesserit i rodzina Jessiki znajdują się na kursie kolizyjnym z przeznaczeniem…

PREMIERA: 12 października

Październikowe zapowiedzi sci-fi 2022: Wywrócony świat. Szukaj na TaniaKsiazka.pl!

Wywrócony świat i inne utwory

Październik przyniesie nam również drugi omnibus z  kolekcji utworów braci Strugackich. Pierwszą część, czyli Piknik na skraju drogi i inne utwory, złapiecie tutaj.

Co znajdziemy w najnowszej kolekcji? Będą to powieści: Wywrócony świat, Żuk w mrowisku, czy Fale tłumią wiatr, które składają się na quasi-trylogię. Główną rolę w powieściach gra Maks Kammerer – kosmonauta, odkrywca, buntownik i śledczy, który prowadzi nierówną walkę z przeciwnościami losu.

W Wywróconym świecie będzie to walka z bezdusznym reżimem, w Żuku w mrowisku z bliżej nieokreślonym zagrożeniem dla ludzkości ze strony tajemniczego uciekiniera, zaś w Falach z tajemnicą grupą terrorystyczną.

W ten sposób zmagania Kammerera stają się dla Strugackich pretekstem do wciąż aktualnych refleksji o losie jednostki w totalitarnym systemie, o mechanizmach rządzących powstaniem elit i pseudoelit. To także myśl o nieprzemijającym lęku przed wojną i terrorem, który prowadzi społeczeństwo do rezygnacji z wolności.

PREMIERA: 12 października

Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana dostępna na TaniaKsiazka.pl >>

Star Wars. Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana

Niniejszy album to bogato ilustrowana i kompletna kronika Gwiezdnych Wojen. Znajdziecie tu bowiem wszystko o twórcach sagi, produktach, najważniejsze wydarzenia z historii uniwersum Star Wars. Przeczytacie anegdoty i cytaty, a także obejrzycie tysiące fotografii, ilustracji, kadrów z filmów, zdjęcia plakatów oraz kolekcjonerskich przedmiotów. Znajdziecie tu również unikalne materiały z archiwum Lucasfilm.

Z tej książki możecie dowiedzieć się również, jak wyglądał świat przed Star Wars. Niewątpliwie Kronika ilustrowana to prawdziwa kopalnia wiedzy o gwiezdnym uniwersum, zawierająca wszystko to, co chciałby wiedzieć każdy fan serii! Poznajcie opowieść o ludziach, bez których potęga Star Wars byłaby niemożliwa.

PREMIERA: 26 października

Październikowe zapowiedzi sci-fi 2022: Mistrz i uczeń znajdziesz na TaniaKsiazka.pl >>

Mistrz i uczeń. Star Wars

W swojej nowej powieści Claudia Gray wypełnia lukę popularnego uniwersum, koncentrując się na wczesnym okresie współpracy Obi-Wana i jego mistrza Qui-Gon Jinna oraz pierwszych padawańskich latach Kenobiego.

W Mistrzu i uczniu dwaj Jedi zostają wysłani na planetę Pijal. Tam mają wesprzeć Raela Averrossa, rycerza i lorda protektora młodej władczyni. Wkrótce ma nastąpić uroczystość podpisania konstytucji, co ma wprowadzić nowy ustrój polityczny i jednocześnie sprawić, by świat ten zaczął pełnić istotną rolę gospodarczą w tym zakątku galaktyki.

Jednak nie wszyscy poddani księżniczki Fanry wydają się być zachwyceni zmianami, a swoją niechęć manifestują w brutalny sposób. Czy Obi-Wanowi i Qui-Gonowi uda się rozwikłać zagadkę i naprawić psujące się między nimi relacje?

PREMIERA: 27 października

Październikowe zapowiedzi sci-fi 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl >>

Październikowe zapowiedzi sci-fi 2022 polecają się na długie jesienne wieczory! 🙂
Którą z nich wybierasz?