Ciekawostki o książkach

Premiera „Wichrów zimy” na początku 2016 roku?

Premiera „Wichrów zimy” na początku 2016 roku?Michał Jakuszewski, tłumacz książek George’a R. R. Martina, podczas spotkań na Łódzkim Festiwalu Fantastyki Kapituarz zdradził, że Wydawnictwo Zysk i S-ka szykuje się do przygotowywania przekładu „Wichrów zimy”. Prace mają rozpocząć się pod koniec tego roku, co oznaczałoby, że szósty tom „Pieśni lodu i ognia” ujrzy światło dzienne w pierwszym kwartale 2016.

Informacja ta nie jest do końca potwierdzona i wszystko może ulec zmianie, ponieważ Martin oficjalnie nie ogłosił jeszcze zakończenia swoich prac nad „Wichrami zimy”. Wiadomo jednak, że pisarzowi zależy na tym, aby powieść koniecznie trafiła na półki księgarń przed telewizyjną premierą szóstego sezonu „Gry o tron”. HBO zapowiedziało ją na marzec, a to oznacza, że na dopracowanie i wydanie książki zostało zaledwie kilka miesięcy.

Polscy fani twórczości Martina na „Wichry zimy” czekają już od 2012 roku, kiedy ukazał się „Taniec ze smokami” –  drugi tom piątej części sagi. Do tej pory wiele wskazywało na to, że „Gra o tron” wyprzedzi swoje książkowe odpowiedniki, co byłoby dosyć osobliwym rozwiązaniem. Ku niezadowoleniu czytelników, prace nad serialem trwają dużo szybciej niż proces twórczy zaangażowanego w wiele innych projektów Martina. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że pisarzowi uda się sfinalizować „Wichry zimy” oraz ostatnią część „Pieśni lodu i ognia”, zanim zrobią to producenci HBO.

Sprawdź książki George’a R. R. Martina w księgarni TaniaKsiazka.pl > > >