Zdjęcia do 2 sezonu Wiedźmina

Jeśli serial o zabójcy potworów od Netflixa porwał Wasze serca – mamy dla Was wspaniałe wieści. Właśnie ruszyły zdjęcia do 2 sezonu Wiedźmina!

O Wiedźminie słów kilka

Saga o Wiedźminie to cykl książek z gatunku fantasy, napisany przez Andrzeja Sapkowskiego. Opowiada o Geralcie z Rivii należącego do wymierającego już cechu wiedźminów. Wiedźmini są bowiem mutantami, ludźmi którzy na skutek morderczych treningów oraz przemiany genetycznej stają się wyszkolonymi zabójcami. Mają oni zwalczać różnej maści potwory grasujące po świecie i zagrażające ludzkości. Co jednak wydarzy się w momencie, w którym to ludzie okażą się prawdziwymi potworami?

Uniwersum stworzone przez Sapkowskiego to klasyka polskiej fantastyki doceniana również za granicą. Nie bez przyczyny. Świat wykreowany w popularnej sadze to obraz brutalności wojny, temat niełatwych do rozstrzygnięcia problemów moralnych, w tym prawdziwej natury człowieczeństwa, które stawiają wiedźmińską neutralność pod znakiem zapytania.

Serial Wiedźmin kasowym hitem Netflixa

Zdjęcia do 2 sezonu Wiedźmina

Do tej pory przygody Białego Wilka inspirowały autorów komiksów, twórców gier oraz producentów filmowych. W maju 2017 roku zaskoczyła nas wieść o serialowych planach dotyczących adaptacji Wiedźmina pod egidą Netflixa. Pisaliśmy o tym tutaj. Od tamtej chwili z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wszelkie doniesienia w sprawie nadchodzącej premiery. Atmosferę podgrzewał fakt, że przy produkcji obecny będzie ojciec Wiedźmina, Andrzej Sapkowski oraz to, że jednym z reżyserów i producentów wykonawczych będzie nikt inny, jak sam Tomasz Bagiński!

Tak właśnie dzięki miesiącom ciężkiej pracy i ogromnemu zaangażowaniu powstał Wiedźmin  amerykańsko-polski telewizyjny serial fantasy, stworzony przez Lauren S. Hissrich. Fani uniwersum do końca nie wiedzieli czego się spodziewać. Na szczęście miesiące oczekiwań na premierę opłaciły się – serial stał się międzynarodowym hitem!

Zdjęcia do 2 sezonu Wiedźmina – co, gdzie, kiedy?

Od momentu kiedy Netflix wyemitował 1 sezon serialu, fani zastanawiali się jak długo będą musieli czekać na jego kontynuację. Początkowo planowano rozpocząć zdjęcia do 2 sezonu Wiedźmina 17 lutego tego roku. Niemniej jednak zostały one przyspieszone i tak właśnie od 12 lutego rozpoczęto pracę nad kolejnym sezonem!

Kto pojawi się w Wiedźminie? Obecnie wiemy, że w jednego z żołnierzy Nilfgaardu wcieli się aktor i muzyk Mike Wood. W głównych rolach powrócą znani nam do tej pory Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra i Joey Batey. Premiera nowego sezonu odbędzie się w 2021 roku na Netflixie. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych szczegółów dotyczących prac nad 2 sezonem serialu.

Jeśli chcecie poznać książkowy pierwowzór uniwersum Wiedźmina, serię Andrzeja Sapkowskiego znajdziecie tutaj.