Skarb Mikołajka - nowy film o Mikołajku już w styczniu

Książki o niesfornym Mikołajku i jego przyjaciołach René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempé to klasyka literatury dziecięcej. Mimo upływu lat od premiery nie starzeją się i nadal rozśmieszają młodszych czytelników. Już pod koniec stycznia w kinach pojawi się kolejny, trzeci film o Mikołajku – Skarb Mikołajka.

Skarb Mikołajka - nowy film o Mikołajku już w styczniu

Skarb Mikołajka. O czym będzie nowy film o Mikołajku?

W nowym francuskim filmie inspirowanym bohaterem kultowych książek nie zabraknie przygód i śmiechu. Tym razem Mikołajek i jego banda postarają się zrobić wszystko, żeby nie musiał się przeprowadzać z rodzicami na drugi koniec kraju. Ale zacznijmy od początku.

Jeżeli znacie książki i filmy o Mikołajku, to na pewno wiecie, jak ważna dla jego taty jest praca. Tym razem tata Mikołajka stoi w obliczu upragnionego awansu. Jednak nowe stanowisko będzie wymagało przeprowadzki. Oczywiście dla chłopca to dramat. Jak mógłby zostawić wszystkich kolegów i ulubiony plac zabaw? Gdzie indziej znajdzie wiecznie głodnego Alcesta, wszystkowiedzącego Ananiasza i zwariowanego Kleofasa?

Dlatego wraz z przyjaciółmi postanawia odnaleźć tajemniczy skarb Jednookiego Olafa, bo dzięki niemu tata Mikołajka nie będzie musiał przyjmować lepiej płatnej pracy i będą mogli zostać w dotychczasowym domu.

Premierę filmu Skarb Mikołajka początkowo planowano na październik tego roku. Jednak z powodu opóźnień związanych z pandemią musiała zostać przełożona. Zatem ostatecznie nowy film o Mikołajku trafi do kin 28 stycznia.

Książka filmowa Skarb Mikołajka od Wydawnictwa Znak

Tuż przed premierą filmu, 13 stycznia w księgarniach pojawi się książka filmowa Skarb Mikołajka.

Obok samej historii związanej z wyprawą na poszukiwanie zaginionego skarbu, w książce znajdziecie też mnóstwo kadrów z filmu.Skarb Mikołajka - książka filmowa

Jeżeli chcecie poznać więcej mikołajkowych przygód, to sięgnijcie po książki René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempé. Znajdziecie je tutaj: Seria Mikołajek.

Sprawdź też: