Stephen King

Stephen King

Czytujecie Stephena Kinga? Autor bardzo popularny, a co najważniejsze, jego warsztat pisarski jest godny pozazdroszczenia. Nie ma co się oszukiwać, pisze piekielnie dobrze, co zresztą gołym okiem widać – teksty Stephena Kinga zaraz po premierze znikają z księgarń w zastraszającym tempie.

Mistrz horroru jest bardzo skromny. Do niedawna jedyną opcją dotarcia do pisarza były spotkania autorskie. To się na szczęście zmieniło, a mianowicie, Stephen King za namową amerykańskiego wydawcy założył oficjalne konto na Twitterze. Genialną wiadomością jest to, iż konto prowadzi sam. Czy długo wytrzyma? Oby jak najdłużej!

Pierwszy tweet Stephena Kinga:

My first tweet. No longer a virgin. Be gentle! (Mój pierwszy tweet. Nie jestem już prawiczkiem. Bądźcie łagodni!)

Zachęcam również do zapoznania się z najnowszą książką Stephana Kinga:

Doktor sen - Stephen KingDoktor sen – Stephen King

Pamiętacie małego chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca nękanego przez duchy? Chłopca uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem? Możecie już poznać jego dalsze losy!

Grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki w poszukiwaniu pożywienia. Z pozoru są nieszkodliwi – emeryci odziani w poliester, nierozstający się ze swoimi samochodami turystycznymi. Jednak Dan Torrance już wie, a rezolutna dwunastolatka Abra Stone wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci obdarzone tym samym darem co Dan.

Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się znany jako „Doktor Sen”.

Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie. To epicka batalia między dobrem i złem, krwawa, pełna rozmachu opowieść, która zachwyci miliony miłośników „Lśnienia” i zadowoli każdego, kto dopiero teraz wkracza w świat tej już klasycznej pozycji w dorobku Kinga.