EventyWydarzenia literackie

Targi książki Warszawa 2017 – już w ten czwartek!

TARGI KSIĄŻKI WARSZAWA 2017

targi książkiJedna z największych imprez targowych, Warszawskie Targi Książki, związana z polskim i zagranicznym rynkiem książki, rusza już w ten czwartek, 18 maja. Liczba uczestników i wystawców w zeszłym roku nieco spadła w porównaniu do 2015, jednak wciąż jest imponująca: ponad 70 tys. zwiedzających, 815 wystawców, 1017 autorów.

Liczby te czynią warszawską imprezę jedną z największych w kraju. Jak będzie tym razem? Czy uda się odwrócić “gorszą” passę i wrócić na ścieżkę nowych rekordów? Sprawdźcie, jakich sławnych autorów będzie można spotkać na warszawskiej imprezie i co zaplanowano dla zwiedzających. Targi książki Warszawa 2017 ruszają już w ten czwartek.

Targi książki Warszawa 2017 – raj dla książkoholika

Warszawskie Targi Książki, które odbędą się po raz 8. to niewątpliwie wydarzenie, które warto zapisać w kalendarzu i wielkie święto dla każdego książkoholika. Na zwiedzających czekają spotkania z autorami, tysiące książek, dyskusji, debat, konkursów i oczywiście możliwość “pobuszowania” na stoiskach wystawców z Polski i zagranicy.

Odwiedzający będą mogli również nabyć książki w okazyjnych cenach i zajrzeć za kulisy rodzimego rynku książki. Ważnym akcentem będzie polsko-niemiecka współpraca. Na targach pojawi się wielu autorów z Niemiec i właśnie ten kraj jest gościem honorowym imprezy.

Targi książki Warszawa 2017- David Lagercrantz i  Cecelia Ahern

targi

Źródło: www.targi-ksiazki.waw.pl

Jednym z najbardziej znanych nazwisk na tegorocznych targach będzie Cecelia Ahern, autorka bestsellera: Love, Rosie i najnowszego tytułu, debiutującego na polskim rynku: Lirogon. Pojawi się także Martín Caparrós, argentyński pisarz i dziennikarz, autor Głodu oraz David Lagercrantz, autor czwartego tomu Millennium.

Nie zabraknie także słynnych autorów z polskiej sceny literackiego kryminału, w tym Katarzyny Bondy, Katarzyny Puzyńskiej i Remigiusza Mroza oraz autorki polskich, bestselerowych erotyków: K.N. Haner. Warszawskie targi odwiedzą również znane ze świata show-biznesu: Katarzyna Bosacka, Ewa Chodakowska, Edyta Jungowska. Autorki będą promować swoje książki lub czytane przez siebie audiobooki. Listę wszystkich autorów znajdziecie: TUTAJ.

Atrakcje dla małych i dużych

Niezwykle interesująco na targach czas spędzą dzieci. Przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji. Już pierwszego dnia targów dzieci będą mogły uczestniczyć w interaktywnych warsztatach: „Jak zwierzęta śpią”, czy w wydarzeniu: „Pani Bajka zaprasza do świata Smoka Maciusia i jego przyjaciół”.

Na targach nie zabraknie także ulubionych dziecięcych autorów w tym Margarett Borroughdame, autorki Jesień plecień czy Grzegorza Kasdepke, autora słynnej Kacperiady. Dla dzieci podpisywanie książek przez ulubionego autora, jest prawdziwą przygodą i niewątpliwie wspomnieniem, które zapamiętają na całe swoje życie.

Na wszystkich zwiedzających czekają nie tylko promocje i możliwość zakupu książek w naprawdę niskich cenach, ale także, chociażby takie wydarzenie, jak: „Książka za książkę” – oddaj książki papierowe, odbierz elektroniczne. Akcja wymiany książek tradycyjnych na pliki elektroniczne potrwa przez cały okres trwania targów. Kompletny program targów znajdziecie: TUTAJ.

Ważne informacje dla zwiedzających:
Termin targów: 18-21 maja 2017
Początek imprezy: 10 rano
Godziny otwarcia:
– 18 maja 2017 (czwartek) 10.00 – 18.00
– 19 maja 2017 (piątek) 10.00 – 19.00
– 20 maja 2017 (sobota) 10.00 – 19.00
– 21 maja 2017 (niedziela) 10.00 – 17.00
Lokalizacja: PGE Narodowy, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1 03-901 Warszawa

Warto pamiętać, że kupując bilet w przedsprzedaży na stronie: twojbilet24.pl, można nabyć wejściówki taniej (oprócz biletów ulgowych, które będą kosztowały tyle samo w przedsprzedażny, jak i w kasach targowych). Przedsprzedaż potrwa do 17 maja włącznie. Dzieci poniżej 12 roku życia oraz zorganizowane grupy dzieci i młodzieży wejdą na targi bezpłatnie. To samo dotyczy seniorów powyżej 70 roku życia, osób z widoczną niepełnosprawnością, osób bezrobotnych, dziennikarzy i blogerów po wcześniej rejestracji. Więcej szczegółów dotyczących targów, znajdziecie pod TYM adresem.

Wybieracie się na warszawską imprezę?