Wojna Kalibana. Nowa część Expance do kupienia w TaniaKsiążka.pl

Oglądacie serial Expanse? To pewnie wiecie, że jego scenariusz powstał na podstawie serii książek Jamesa S.A. Coreya. 20 czerwca nakładem Wydawnictwa MAG ukarze się polskie tłumaczenie drugiego tomu serii: Wojna Kalibana.

Seria Ekspansja Jamesa S.A. Coreya

Na całą serię, jak do tej pory składa się 7 książek. Premierę kolejnej autor zapowiedział na grudzień tego roku. W polskim przekładzie, jak na razie, można kupić tylko cześć pierwszą: Przebudzenie Lewiatana. Na szczęście już pod koniec czerwca na półki księgarń trafi Wojna Kalibana.

Akcja tej serii science-ficton toczy się w przyszłości. Ziemia jest zanieczyszczona, dlatego ludzkość musiała znaleźć inny sposób na to, żeby przetrwać. Część populacji od lat mieszka pod kopułami na Marsie. Spora część ludzi mieszka na Pasie Asteroid. Niby panuje pokój, ale sytuacja jest bardzo napięta. Dodatkowo, ktoś potężny próbuje za wszelką cenę wywołać wojnę między Ziemią i Marsem.

Plakat serialu na podstawie ksiązki Wojna Kalibana

Plakat serialu

Nie znam jeszcze tytułów polskich wydań pozostałych książek z tej serii, dlatego podaję Wam oryginalne:

  • Abaddon’s Gate (2013)
  • Cibola Burn, (2014)
  • Nemesis Games (2015)
  • Babylon’s Ashes (2016)
  • Persepolis Rising (2017)
  • Tiamat’s Wrath (2018 – w przygotowaniu)

Przebudzenie Lewiatana i Wojna Kalibana

Ekspansja. Tom 1. Przebudzenie Lewiatana

Jim Holden wraz z załogą trafia na opuszczony statek – Scopuli. Przez przypadek odkrywają bardzo groźny sekret, przez który prawie giną. Nagle znajdują się w centrum politycznego konfliktu.

Tymczasem Miller – detektyw z Pasa, dostaje zlecenie odszukania zaginionej Julie Mao, zbuntowanej córki bogatego ziemskiego oligarchy. Śledztwo prowadzi go do statku Scopuli i w ten sposób losy Millera, Holdena i członków jego załogi się krzyżują. Julie Mao może być kluczem do rozwiązania zagadki.

Ekspansja. Tom 2. Wojna Kalibana

Sojusz gwarantujący pokój między Ziemią i Marsem legł w gruzach. Równowaga została naruszona i okazało się, że Holden miał w tym swój udział. Chociaż Ziemia i Mars przestały do siebie strzelać, to nikt nie czuje się pewnie.

Wszystko zmienia się, kiedy na jednym z księżyców Saturna żołnierzy Marsa i Ziemi atakuje superżołnierz. Wszyscy chcą się dowiedzieć, czy to sygnał o trzeciej, obcej sile militarnej, czy może wewnętrzne niebezpieczeństwo.

Mam też dla Was ciekawostkę. 🙂 Czy wiecie o tym, że James S.A. Corey to tak naprawdę duet dwóch pisarzy? Za tym nazwiskiem kryją się Daniel Abraham i Ty Franck.

Jestem pewna, że książki z serii będą świetną lekturą dla fanów serialu. Warto, żeby sięgnęli też po nie amatorzy science-fiction. Szkoda, że na razie przetłumaczono tylko dwie części. Z niecierpliwością czekam na więcej!

Oglądacie serial Expance? A może czytaliście Przebudzenie Lewiatana? Jestem ciekawa, czy macie zamiar sięgnąć po Wojnę Kalibana.