Wybieramy najciekawsze książki na listopad!
Nie cierpię listopada. Mrok, chłód, wilgoć, chandra powodują, że mam ochotę ugryźć zatrute jabłko i zapaść w sen. I żadnych pocałunków przed 1 grudnia! Jednak biorąc pod uwagę, że nie mam jabłka, ani nawet recepty na leki nasenne, staram się szukać dobrych stron życia, które ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu, trwa nawet w listopadzie. Czujesz podobnie? Okazuje się, że nawet ten najgorszy miesiąc w roku ma swoje plusy. Oczywiście papierowe! Sprawdź najciekawsze książki na listopad, dzięki którym przetrwasz 30 dni po październiku.
Najciekawsze książki na listopad
Ogrom nowości wydawniczych daje nam szerokie pole do poszukiwania tych życiodajnych pozycji. Łatwo się jednak zgubić, dlatego przedstawiam książki, na które warto zwrócić szczególną uwagę w listopadzie.
Czuły narrator Olga Tokarczuk
W listopadzie potrzebujemy więcej czułości, dlatego Czuły narrator będzie doskonałym wyborem. To pierwsza książka napisana przez Olgę Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla. Tym razem autorka wręczy nam zbiór dwunastu wyjątkowych, nowych, ważnych esejów i wykładów, w tym niezwykle istotną dla niej samej, jak i wszystkich odbiorców – Mowę Noblowską. Książka pojawi się w księgarniach dopiero 13 listopada, dlatego warto zapamiętać tę datę. Czeka nas bowiem wyjątkowy spacer za kulisami twórczości Olgi Tokarczuk.
Podczas tej fascynującej podróży poznamy prawa, którym rządzi się proces powstawania jej książek. Zbliżymy się do intymnego aktu tworzenia, do poszukiwań oraz budowania fabuły i bohaterów. Przeczytamy również opowieści o ważnych lekturach Noblistki i zostaniemy dopuszczeni do jej osobistych doświadczeń. I poczujemy jej pasję dochodzenia do prawdy na temat zróżnicowanego i skomplikowanego świata. Koniecznie
Po swój egzemplarz książki Czuły narrator, który jest dostępny w przedsprzedaży, sięgnij tutaj.
A propos niczego. Autobiografia Woody Allen, Mirosław Piotr Jabłoński
Żywa opowieść o dorastaniu na Brooklynie, w rodzinie z klasy średniej; plotkarska relacja o wdrapywaniu się po szczeblach drabiny komedii, od pisania gagów dla tabloidów po zdobycie Oscarów. (…) Większa część tych wspomnień jest przyjemną i zajmującą lekturą. (…) Trzeba być prawdziwym ponurakiem, żeby nie roześmiać się pod gradem żartów.
~ Peter Biskind, „Los Angeles Times”
Woody Allen to amerykański scenarzysta, reżyser, aktor, muzyk, producent, pisarz i kompozytor. Można śmiało stwierdzić, że jest jednym z największych artystów czasów nowożytnych. W autobiografii odkrywa przed nami karty swego fascynującego życiorysu – od dzieciństwa i młodości na Brooklynie przez pracę scenarzysty w programie Sida Ceasara i komika stand-upowego, aż po pierwsze próby aktorsko-reżyserskie i rozkwit kariery w przemyśle filmowym, trwającej sześćdziesiąt lat! Odmalowuje szczery i błyskotliwy autoportret, który niejednokrotnie wywoła uśmiech na twarzy.
Ta intymna i często humorystyczna historia znajduje się na listach bestsellerów takich czasopism, jak New York Times, USA Today, Los Angeles Times i Publishers Weekly. Teraz może trafić również na Twoją listę listopadowych lektur. Zamów tutaj swój egzemplarz w przedsprzedaży. Premiera 12 listopada!
Teściowe w tarapatach Alek Rogoziński
Skoro już jesteśmy przy uśmiechu… Jeśli masz za sobą lekturę książki: Teściowie muszą zniknąć Alka Rogozińskiego, nie przegap kontynuacji tego hitu! Komedia kryminalna Teściowie w tarapatach na pewno poprawi nastrój w listopadowe, zbyt długie wieczory. Czeka nas wyprawa w Świętokrzyskie, konieczność ratowania życia, morderstwo, tajemnicza organizacja i bandyci depczący po piętach głównym bohaterom. Już 26 listopada premiera książki, ale w tym miejscu możesz zamówić swój egzemplarz w przedsprzedaży.
Autor ma śmiech na rękach! Maja i Kazimiera, czyli wytrawny duet pań w kwiecie wieku, czyli matka syna, którego żoną jest córka tej drugiej matki, której córka wyszła za syna tej pierwszej… Totalny galimatias. Teściowe w tarapatach to uroczy kryminał z intrygującym wątkiem historycznym, nieoczekiwanymi zwrotami akcji i błyskotliwymi, humorystycznymi dialogami, soczyście komentującymi rzeczywistość. Ambaras, pierepałki i kabała, a także smakowita sceneria. Od piętnastowiecznej Madery po opatowskie podziemia i kielecką restaurację Si Senor. Kto zna Alka Rogozińskiego, to pasjami go uwielbia. Kto pasjami uwielbia, to i tak przeczyta.
~ Katarzyna Pakosińska, aktorka, satyryczka, pisarka
Pierwsza osoba liczby pojedynczej Haruki Murakami
Nowy zbiór opowiadań Harukiego Murakamiego, Pierwsza osoba liczby pojedynczej, będzie dostępny już 11 listopada. Jestem przekonana, że to doskonała wiadomość dla wiernych miłośników tego niezwykłego pisarza. Podobnie jak w poprzednich książkach, tak i w tej, autor połączy wesołość ze smutkiem oraz realność z tym co nierealne. Zmierzy się z zagadkami życia, wyrazi tęsknotę za tym co było i będzie snuł rozważania o miłości, muzyce i sensie istnienia. Autor wspomni lata studenckie, dawne kochanki, liczne fascynacje i ważne przeżycia, do których nieustannie powraca myślami.
W książce znajdziemy również poezję, jako nowy element w warsztacie Murakamiego, jak również „coś starego”, typowego dla mistrza pióra – muzykę. Ta jest w tym utworze punktem wyjścia do rozważań na temat masek, które zakładamy, i kryjącymi się pod nimi prawdziwych twarzy. Pierwsza osoba liczby pojedynczej, która czeka na ciebie w tym miejscu, powinna znaleźć się na twojej liście książek na listopad.
Błękit Nancy Bilyeau
Nancy Bilyeau w swojej powieści Błękit przenosi nas do osiemnastowiecznej Anglii, gdzie trwające szaleństwo na punkcie porcelany jest tłem dla miłości, pasji i intryg. Gorączka „białego złota” sprawia, że część ludzi zbija fortunę, inni zaś tracą majątek życia. W tych okolicznościach poznajemy młodą Genevieve Planché, która dostaje posadę zdobnika porcelany w jednej z fabryk, która marzy o tym, by zostać artystką i malować obrazy, nie filiżanki. Jej ambicją jest wyjazd do Wenecji, gdzie mogłaby się kształcić w tym kierunku. Niestety nie stać ją na taką podróż. Poza tym kto weźmie na poważnie marzenia dziewczyny w świecie zdominowanym przez mężczyzn?
Co się wydarzy, gdy na jej drodze stanie sir Gabriel Courtenay, który obieca jej pomoc w zamian za przysługę? Czy kobiecie uda się wytropić pewnego alchemika i wykraść mu przepis na kolor inny niż wszystkie?
Dowiemy się tego już 17 listopada! Książkę natomiast można zamówić już teraz w przedsprzedaży, zaglądając pod ten link.
Dziewczyny w przestworzach Noelle Salazar
12 listopada na półkach księgarni pojawi się bestseller USA Today i Publishers Weekly, książka wyróżniona nagrodą A Woman’s World: Best New Book. Brawurowa powieść, inspirowana prawdziwymi historiami pilotek z czasów Drugiej Wojny Światowej, która rzuca światło na mało znany kawałek historii. Audrey Coltrane instruktorka latania, młoda radosna dziewczyna, po ataku na bazę w Pearl Harbor i osobistej stracie, którą ponosi, postanawia dołączyć do korpusu kobiet pilotów. Ból popycha ją do działania, odkrywając ogromne pokłady odwagi. I uświadamiając, co naprawdę znaczy przyjaźń i miłość.
Bogactwo historycznych szczegółów… w tej powieści jest wszystko.
~ Woman’s World
Jeśli chcesz poznać tę fascynującą historię, zajrzyj tutaj i złap swój egzemplarz książki.
Patrząc na tę listę, jestem w stanie przyznać, że najgorszy miesiąc w roku można przeżyć z dobrym humorem. Najciekawsze książki na liostopad mają na to ogromny wpływ!
Połączone artykuły:
- Najciekawsze książkowe premiery września – zestawienie
- Kryminały w październiku – zestawienie
- Sensacyjny październik – najciekawsze książki