Najciekawsze książkowe premiery września - zestawienie. Najciekawsze książkowe premiery września -

Nikt nie wie, kiedy to się stało, ale wybił wrzesień. Czaił się podstępnie za plecami sierpnia, by ni stąd, ni zowąd uderzyć po oczach wytłuszczoną dziewiątką na kartce kalendarza zwiastującą rychłą jesień. O ile żal nam teraz mijającego lata, o tyle twarz uśmiechasię na myśl o wrześniowych premierach, idealnych na stopniowo wydłużające się wieczory. Jakie tytuły warto dołączyć do zestawu kocyk + herbata z cynamonem i pomarańczą? Sprawdź najciekawsze książkowe premiery września!

Najciekawsze książkowe premiery września

Najciekawsze książkowe premiery września

Lockdown
Lockdown - Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Sensacyjny Lockdown Roberta Ziębińskiego to odpowiedź na sytuację, z jaką wszystkim nam przyszło się zmierzyć w marcu tego roku. Ogólnoświatowy chaos spowodowany pandemią koronawirusa stał się przyczynkiem do napisania powieści, której głowni bohaterowie zostają wrzuceni w rzeczywistość opanowaną przez śmiertelną chorobę i związanym z nią lockdownem.

Główna bohaterka powieści, Olga, jest wiecznie głodną sukcesu milionerką i zarazem matką samotnie wychowującą córkę. To kobieta energiczna, która doskonale wie, czego chce. Poznajemy ją, gdy otwiera największą galerię handlową w Europie. Satysfakcja z tego przedsięwzięcia nie trwa jednak długo. Dostaje bowiem wiadomość, że porwano jej córkę. I to akurat tego dnia, gdy nagle cały kraj paraliżuje epidemia wirusa! Ludzie kryją się w domach, Warszawa pustoszeje. Pieniądze, które Olga ma na koncie stają się wirtualne, a porywacze żądają okupu i nie chcą czekać.

Jedyną jej nadzieją na odzyskanie córki jest prywatny kierowca, Karol. To on wprowadza Olgę do mafijnego podziemia stolicy i pokazuje, ile mrocznych powiązań skrywało jej pozornie spokojne życie.

Wciąga od pierwszych słów! Z każdą następną stroną jest jeszcze ciekawiej! Lockdown to gotowy materiał na trzymający w napięciu thriller dziejący się w opanowanej przez wirusa współczesnej Warszawie. Pozbawiona sentymentów dramatyczna walka o „ukochane” życie w brutalnym świecie gangsterskich elit. Wielkie pieniądze i upokorzenie versus niesłabnąca nadzieja i moc prawdziwej miłości!

~ Bartłomiej Topa

Jeśli lubisz powieści sensacyjne, zdecydowanie sięgnij po Lockdown Roberta Ziębińskiego. Naszą recenzję ksiązki znajdziesz tutaj.

Dracul 

Dracul. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Gdy Dacre Stoker, potomek twórcy Draculi, oraz J.D. Baker, autor bestsellerowej Czwartej Małpy, biorą się za wspólne napisanie książki, można mieć pewność, że będzie to kawał dobrej literatury. Pisarze sięgnęli do korzeni gotyckiego horroru, ożywiając jeden z fenomenów popkultury. Tym samym stworzyli mroczną powieść, w której warto się zatopić we wrześniu.

Autorzy przenoszą czytelnika do drugiej połowy XIX wieku. Samotny młodzieniec, Bram Stoker, pragnie opowiedzieć światu swoją niesamowitą historię. Przedstawia wydarzenia, które doprowadziły go do miejsca, w którym to uzbrojony w wodę święconą, lustra, krzyże i broń staje do walki z przerażającym potworem podczas najdłuższej nocy życia. Bram wraca do dziecięcej choroby, tajemniczej cioci Ellen i niewyjaśnionych przez lata wydarzeń. Okazuje się, że to, co do tej pory wydawało się niemożliwe, jest prawdą. Szerzej o książce przeczytasz w tym miejscu.

Lubisz, gdy przyjemne dreszcze strachu przebiegają po twoich plecach podczas lektury? Koniecznie przeczytaj Dracula Dacre Stokera i J.D. Bakera.

Srebrne skrzydła

Srebrne skrzydła. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Camilla Läckberg, wyjątkowo płodna pisarka kryminałów, ku uciesze swoich fanów wraca we wrześniu z nową książką — Srebrne skrzydła.

Dobrze napisana historia zemsty bezwzględnej kobiety, która podejmuje wszelkie środki, aby osiągnąć swoje cele.

~Dast Magazine

Główna bohaterka, Faye, opuszcza rodzinny Sztokholm i rozpoczyna nowe życie za granicą po zakończeniu toksycznej relacji z partnerem. Jack, jej były mąż, trafia do więzienia, co nareszcie daje Faye szansę na oddech i skupienie się na własnym rozwoju. Kobieta ma dobrze prosperującą  firmę kosmetyczną „Revenge” i otwierają się przed nią drzwi do kariery, ponieważ jej produkty zaraz mają być wprowadzone na rynek amerykański.

Gdy wszystko wydaje się w końcu dobrze układać, ktoś nagle próbuje przejąć jej firmę. W obliczu niepomyślanego obrotu spraw, Faye wraca do Sztokholmu, by tam zawalczyć o majątek, siebie i swoich najbliższych.

Jeśli do tej pory twoje plany na wrzesień nie obejmowały wyjazdów zagranicznych, pozwól, by Camilla Läckberg  zabrała cię w fascynującą podróż do Szwecji za sprawą Srebrnych skrzydeł. Więcej o tej lekturze możesz sie dowiedzieć z tego artykułu.

Królestwo

Królestwo. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Norweski król kryminałów, Jo Nesbo, we wrześniu daje ci swoje Królestwo. Książka opowiada historię prowadzącego spokojne proste życie mechanika, Roy,a oraz jego młodszego brata — Carla — który po latach wraca do rodzinnej górskiej wioski, by wybudować tam hotel. Spotkanie braci ożywia zepchnięte w zakamarki pamięci mroczne tajemnice z dawnej przeszłości.

Gdy pewnego dnia śledztwo w sprawie tragicznej śmierci rodziców braci zostaje wznowione, Roy staje przed trudną decyzją. Ile jest w stanie poświęcić w imie braterskiej miłości, chroniąc Carla, którym opiekował się w dzieciństwie i którego bronił przed rówieśnikami?

Na to pytanie znajdziesz odpowiedź we wrześniowej premierze Królestwo Jo Nesbo, o ktorej szerzej pisaliśmy tutaj.

Precedens

Precedens. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Fani Joanny Chyłki właśnie wydają z siebie okrzyk zachwytu, ponieważ Remigiusz Mróz niesie im w darze kolejną część serii o bezkompromisowej i niepokornej pani mecenas. Twój okrzyk ucichł? To teraz możesz spokojnie zrobić miejsce na półce, bo Precedens we wrześniu dołączy do twojej kolekcji.

Tym razem Joanna Chyłka zmierzy się z nietypową sprawą jednej z najpopularniejszych polskich aktorek. Kobieta zgłasza się do prawniczki, informując, że za chwilę popełni przestępstwo i prosi, by ta ją broniła podczas procesu. Do tragedii dochodzi, zanim Chyłka podejmuje jakąkolwiek decyzję. Aktorka dokonuje bowiem brutalnego morderstwa, transmitując je w mediach społecznościowych.

Dowody na jej winę są jednoznaczne: nagranie video i ślady DNA. Jedak kobieta nie przyznaj się do winy, jednocześnie zapewniając Chyłkę i Kordiana, że dokonała zbrodni doskonałej i że nie ma szans na to, by ją skazać. Zapowiada się precedens!

My już nie możemy się doczekać tej premiery, o której pisaliśmy również w tym artykule. Książkę zamówisz tutaj.

W butach Valerii

W butach Valerii. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Wśród wrześniowych premier znajdziemy również wiele wartościowych powieści obyczajowych. Pozycją wartą uwagi, niezwykle kobiecą i przyjemną, jest książka Elizabeth Benavent W butach Valerii. Adaptację tej uwodzicielskiej i pełnej humoru pozycji możesz śledzić na platformie Netflix.

Autorka zabiera czytelnika do słonecznej Hiszpanii, oprowadza po gwarnych uliczkach Madrytu i zapoznaje z główną bohaterką, Valerią, oraz jej trzema przyjaciółkami. Dwudziestosiedmioletnia Valeria jest pisarką, która po wydaniu jednego bestsellera stara się stworzyć drugą książkę. To jednak zadanie ponad jej siły, ponieważ właśnie przeżywa kryzys twórczy, a to niejedyny problem. Jej małżeństwo wisi na włosku, mąż przestał się nią interesować, a ona sama straciła z oczu sens i cel.

Dzięki Bogu ma obok siebie bratnie dusze – Lolę, Carmen i Nereę, które potrafią tchnąć w nią radość życia. Cztery kobiety, choć bardzo różne charakterologicznie, łączy wspólna nić: każda z nich pragnie miłości i szczęścia. Ciekawe, co się wydarzy, gdy w życiu Valerii pojawi się przystojny Victor, który jest obietnicą wytęsknionej namiętności i życia pełnego nowych braw…

Pragniesz poczuć wyjątkową siłę kobiecej przyjaźni? W butach Valerii Elizabeth Benavent ci w tym pomoże. My natomiast być może pomożemy ci tą recenzją w decyzji o zakupie książki.

Zakłamane życie dorosłych

Zakłamane życie dorosłych. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

 

Z niecierpliwością czekasz na powieść uwielbianej na całym świecie autorki Eleny Ferrante? Na pewno ucieszy cię fakt, że jedną z najciekawszych premier września jest jej powieść Zakłamane życie dorosłych.

Ferrante w swojej książce próbuje odpowiedzieć na ważne pytania: Po co dorastamy? Kim się stajemy? Do kogo się upodabniamy? Zapoznaje nas z Giovanną, dziewczynką wychowującą się w inteligenckiej szczęśliwej neapolitańskiej rodzinie. Z biegiem czasu jej śliczna buzia zaczyna przypominać szpetną twarz złośliwej kobiety. Ojciec twierdzi, że wygląda jak jego siostra, z którą rodzina przed laty zerwała kontakt. Dziewczynka zaczyna interesować się swoim pochodzeniem, próbując odnaleźć samą siebie i siebie ocalić. Jej poszukiwania toczą się w cieniu konfliktu krewnych, którzy żywią do siebie strach i nienawiść. Zdezorientowana nie wie, czy którakolwiek ze stron tego sporu, da jej odpowiedź i ratunek.

Brzmi intrygująco? Koniecznie przeczytaj książkę Zakłamane życie dorosłych, którą znajdziesz w tym miejscu. Wcześniej możesz spojrzeć na naszą recenzję.

Saturnin

Saturnin. Sprawdź na TaniKsiazka.pl

Wśród najciekawszych książkowych premier września, nie może zabraknąć Saturnina, najbardziej osobistej powieści Jakuba Małeckiego. Inspiracją do jej napisania były losy rodziny pisarza. Autor ponownie sięga po gatunek realizmu magicznego i serwuje czytelnikowi niezwykłą opowieść o mężczyźnie, który po powrocie w rodzinne strony musi zmierzyć się z przeszłością. Szukając razem z matką zaginionego dziadka, zapuści się w znaną z dzieciństwa tajemniczą krainę. Ta odkryje przed nim sekrety, które zburzą jego świat.  Saturnin to powieść intymna, oniryczna i zaskakująca – prawdziwa uczta dla wrażliwego czytelnika.

Moja nowa powieść, w której marzenia potrafią łamać kości, muzyka jest silniejsza niż wojna, a mama daje w nagrodę półtora kilograma słońca.

~Jakub Małecki

Saturnin dostępny jest już teraz w tym miejscu.

Pokora

Pokora. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Pokora Szczepana Twardocha, której premierę zapowiadaliśmy tutaj, to wielowątkowa powieść historyczna o miłości, pożądaniu, władzy, uległości, wojnie i rewolucji. Jesteśmy przekonani, że przejmujące historie opowiedziane przez pisarza na pewno na długo pozostaną w twojej pamięci.

Porywający utwór o podziałach społecznych i etnicznych na tle rodzącej się w bólach nowej codzienności Niemiec po przegranej I wojnie światowej. Główny bohater, Leutnant Alois Pokora, jest synem ubogiego górnika ze Śląska, samotnym mężczyzną uwikłanym w wyuzdaną relację z dominującą Agnes, który na swojej drodze często spotka się z pogardą i odrzuceniem. Jego wyczerpującej walce o godność przyjrzysz się bliżej, sięgając po Pokorę Szczepana Twardocha.

Stalowe nieboStalowe niebo. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Stalowe niebo to drugi tom serii Wiatr ze wschodu autorstwa Marii Paszynskiej. Idealna pozycja dla miłośników Anny Kareniny i Doktora Żywago. Każdy, kto przeczytał pierwszą część pt. Czas białych nocy, wie, że może liczyc na epicką powieść o miłości w czasie rewolucji, zdradzie, nienawiści i o niszczących teraźniejszość grzechach przeszłości.

W Stalowym niebie poznamy dalesze losy Anastazji i Kazimierza, którzy rozdzieleni przez wojnę i ludzką nikczemność, starają się ułożyć sobie życie od nowa w szarej bolszewickiej codzienności. Ona w Petersburgu, on na Wołyniu i oboje w świecie, który już nie jest taki, jak dawniej. Czy spotkają się ponownie, by na nowo połączyło ich pełne namiętności uczucie? Zanurz się w lekturze Stalowego nieba i sprawdź, co się wydarzy w życiu kochanków.

Edukacja

Edukacja. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Edukacja to książka wesoła z wierzchu i smutna w środku. Podczas lektury wybuchałem śmiechem, a potem robiłem się markotny – uświadamiałem sobie, co tak mnie rozbawiło. Są tu Polacy, Polska, nasze lęki i nadzieje. Warto o nich przeczytać.

~ Łukasz Orbitowski

Edukacja autorstwa jednego z najbardziej tajemniczych polskich autorów, Malkolma XD, to kontynuacja jego bestellerowej Emigracji. Powieśc osadzona w Warszawie i okolicach traktuje o edukacji, wariacikach, incelach, rekinach biznesu, dzikim wschodzie, pionierach polskiej klasy średniej i arabskich szejkach w zajazdach przy autostradzie. Malcolm i Stomilow po powrocie do ojczyzny stoją przed trudnym wyborem drogi życiowej: studia, praca czy bezrobicie? Gdzie skierują swoje kroki, dowiesz się cztając książkę, którą znajdziesz tutaj.

Powrót z BambukoPowrót z Bambuko. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Powrót z Bambuko  Katarzyny Nosowskiej to książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”. Autrka mówi o absuradach, którymi karmią nas „autorytety”, dzieląc się lekcjami, które sama dostała od życia, i dając najlepszą receptę na wszystko – dystans. Z humorem i ogromnym wczuciem rozprawia się z dylematami, które na co dzień dopadają nas wszystkich.

Polecam wam cudowną formułkę na lęk przed tym, co ludzie powiedzą, a brzmi ona: I co z tego? Nic z tego. Za każdym razem okazuje się, że nic z tego. Oni będą gadać – to pewne. Będą gadać tyle, ile trzeba, by się nasycić – nie dłużej. Chodzi o to, by własnym zaangażowaniem nie spowodować, że monolog zamieni się w dialog. Nie wahajcie się użyć własnego życia, by żyć, jak wam się podoba.

~ Kaśka Nosowska

Nie daj się więcej zorbić w bambuko, wybierz jedną z najciekawszych książkowych premier września, Powrót z Bambuko Katarzyny Nosowskiej.

DyrdyMarki

DyrdyMarki. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Marek Niedźwiecki, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych w naszym kraju, w książce DyrdyMarki po raz pierwszy ujawnia tajemnice najwspanialszego głosu w historii Polskiego Radia, swojego głosu. Marek Niedźwiecki dzieli się z czytelnikami życiem na antenie i poza nią. Snuje historie z czasów PRL-u i współczeności. Roprawia o muzyce i ciszy, a także opwiada o niezwykłych podróżach i zwykłej codzienności. Codzienności, która niejednokrotnie skrzyżowała jego losy z największymi gwiazdami muzyki.

DyrdyMarki to wyśmienity kąsek dla wiernych fanów Listy Przebojów Programu Trzeciego, ponieważ książka ta jest wzruszającym zapisem wspomnień, których byli świadkami i słuchaczami. Może trafisz w niej na znajomą anegdotę? Sięgnij po książkę, którą znajdziesz tutaj i się przekonaj.

Którą z tych premier wybierzesz jako pierwszą?

Powiązane artykuły: