Aktorski Asteriks i Obeliks

Aktorski Asteriks i Obeliks to produkcja, na którą czekają fani pary nadzwyczaj silnych Galów na całym świecie. Niestety dziś przybywamy do Was ze smutną wiadomością. Ponieważ wszystko wskazuje na to, że projekt z aktorami opóźni się niemal o rok. Zdjęcia do filmu pt. Astérix et Obélix, l’Empire du milieu miały ruszyć już w tym roku. Niestety wszelkie prace na planie zostały odwołane. Jak łatwo się domyślić, sytuacja ta spowodowana jest tym, co obecnie dzieje się na całym świecie – pandemia koronawirusa.

Aktorski Asteriks i Obeliks

Aktorski Asteriks i Obeliks – kilka słów o produkcji

Reżyserią najnowszego filmu zajmuje się Guillaume Canet. Ponadto aktor pojawi się także na ekranie w roli Asteriksa. Natomiast Obeliksa zagra Gilles Lellouche. Nie znamy natomiast szczegółów projektu. Wiadomo jedynie, że tym razem Galowie zawędrują aż do Chin. Zdjęcia do produkcji miały rozpocząć się już w czerwcu tego roku. Tymczasem do sieci trafiła informacja, że prace zostają przełożone. Przewidywane wznowienie ma nastąpić 8 marca 2021 roku. Ponadto reprodukcja ruszy w listopadzie. Plan zdjęciowy rozłożono na kilka krajów. Głownie będzie to Francja, ale także Maroko i Chiny. Warto też wspomnieć, że budżet produkcji wynosi 60 milionów euro. To ogromna kwota, która z pewnością pozwoli na stworzenie niezłego widowiska.

Seria komiksów o Asteriksie i Obeliksie to już klasyka gatunku. Pierwszy zeszyt światło dzienne ujrzał w 1961 roku. Przygody dzielnych Galów do dziś bawią kolejne pokolenia czytelników na całym świecie. Ponadto na podstawie komiksów powstało mnóstwo ekranizacji – pełnometrażowe filmowe adaptacje, animowane bajki czy gry komputerowe i animowane seriale. Asterik i Obeliks szturmem podbili serca odbiorców i równie sprawnie przedarli się do popkultury, stając się jej ikonami. Dzięki temu ich wizerunek znaleźć można na ubraniach i artykułach szkolnych. Komiksową serię zapoczątkowali nieżyjący już René Goscinny i Albert Uderzo. Ostatni zeszyt stworzyli Jeana-Yves’a Ferriego i Didiera Conrada.

Dajcie nam znać, czy aktorski Asteriks i Obeliks odsłaniający nowe przygody bohaterów, to produkcja, na którą czekacie. Tymczasem wszystkich zainteresowanych komiksami, odsyłamy tutaj.