Ali i Nino - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Halo, halo! Czy są z nami miłośniczki poruszających historii miłosnych? Ali i Nino to książka, która z pewnością wzruszy Was do łez, ale wywoła także wiele uśmiechów. Jeśli więc poszukujecie książki na te ponure, deszczowe dni, trafiłyście idealnie. Warto tutaj również wspomnieć o pewnej ciekawostce, która wiąże się z samym autorem i jego dziełem. Jeśli macie wrażenie, że kiedyś gdzieś słyszeliście podobny tytuł, to być może faktycznie zetknęliście się już z tą powieścią. Jej premiera miała bowiem miejsce w 1937 roku, jednak bardzo szybko została zapomniana. Co do twórcy, to Kurban Said jest pseudonimem, pod którym ukrywali się: przedwojenna austriacka baronowa oraz żydowski dziennikarz.  Jak więc widać, losy samej książki są dość interesujące. Warto więc zapoznać się z historią, której jest nośnikiem.

Ali i Nino - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Ali i Nino – tajemniczy i niepojęty świat dwojga zakochanych

Tytułowi bohaterowie to zupełnie różni ludzie. Ali jest muzułmaninem z Azerbejdżanu, Azjatą, który swoje serce i duszę oddał pustyni. Ponad wszystko ceni sobie ciszę oraz spokój tam panujący. Nino to chrześcijanka wychowywana w gruzińskiej rodzinie książęcej, czująca się w pełni Europejką. Przewrotny los stawia ich naprzeciwko siebie, a ich historia rozgrywa się w przededniu Wielkiej Wojny i rewolucji październikowej.

Bohaterowie zakochują się w sobie bez pamięci i postanawiają pobrać się wbrew normom i tradycji. Jednak bardzo szybko okazuje się, że ślub nie zasypie ogromnej przepaści, która dzieli ich światy, nie jest wcale takie proste i łatwe. Nie tylko burzliwe wydarzenia stają im na drodze. Zakochani będą musieli stoczyć bitwę z rodziną, religią i panującymi obyczajami.

Cała akcja powieści rozgrywa się na początku XX wieku w orientalnym Baku. Czy Ali i Nino uda się pokonać mnożące się przeciwności? Czy istnieje szansa na to, by mogli szczęśliwie spędzić razem resztę życia?

Książkę pt. Ali i Nino znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośniczkom historii, które można porównać z Romeo i Julią czy Przeminęło z wiatrem. Gwarantujemy, że ta opowieść, jeszcze na długo po skończonej książce, zostanie w Waszej pamięci.