Będzie ekranizacja Red, White and Royal Blue! Ta wiadomość z pewnością ucieszy fanów książek Casey McQuiston. Czy bestseller The New York Timesa, opowiadający o historii miłości Henry’ego i Alexa, powtórzy sukces w formie filmowej adaptacji? Na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Na razie znamy jedynie część szczegółów dotyczących planowanej ekranizacji.

Będzie ekranizacja Red, White & Royal Blue Casey McQuiston

Red, White and Royal Blue, czyli miłość i dyplomacja

Red, White and Royal Blue to debiutancka książka Casey McQuiston, wpisująca się w gatunek young adult. Powieść w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-Ka w czerwcu 2020 roku. Od tamtego czasu zyskała dużą popularność wśród czytelników.

Głównymi bohaterami książki są Alex (syn prezydenta USA) oraz Henry (książę, następca brytyjskiego tronu). Nastolatkowie spotykają się na przyjęciu weselnym, w czasie którego dochodzi między nimi do sprzeczki. Na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności obaj lądują w weselnym torcie, co wywołuje niemały skandal.

Chłopcy, delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą, jednak ich pozycja społeczna zobowiązuje. W celu wymazania z pamięci opinii publicznej dyplomatycznego faux pais zmuszeni są spędzić ze sobą dzień, żeby pokazać wszystkim, jak bardzo się lubią. Henry i Alex nie spodziewają się, że ich sztucznie wykreowana przez specjalistów od PR instagramowa „przyjaźń” przerodzi się w głębsze uczucie.

Książkę znajdziecie POD TYM LINKIEM.

Casey McQuiston Red, White & Royal Blue

Ekranizacja Red, White and Royal Blue Casey McQuiston

Sukces książki oraz miłosne perypetie bohaterów zwiastują materiał na komedię romantyczną, która zgromadzi przed ekranami rzesze widzów. Takiej okazji nie mogło więc przegapić Amazon Studios, które ma zaangażować się w prace nad ekranizacją Red, White and Royal Blue.

Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących produkcji. Wiemy, że producentami filmu będą Greg Berlanti, który wyreżyserował film pod tytułem Love, Simon oraz Sarah Schechter (znana m.in. z Supergirl).

Reżyserem ekranizacji „książęcego” romansu ma zostać dramaturg i scenarzysta Matthew López, laureat prestiżowych nagród teatralnych, m.in. Laurence Olivier Award i GLAAD Media Award.

Czytaliście Red, White and Royal Blue? Których aktorów widzielibyście w głównych rolach? Dajcie znać w komentarzach. 🙂

Zobacz także: