Beksińscy. Album wideofoniczny

BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny to film dokumentalny, który będziecie mogli zobaczyć w kinach studyjnych już od 10 listopada bieżącego roku. Jak łatwo się domyślić, projekt powstał na podstawie bestsellerowej biografii autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej pt. Beksińscy. Portret podwójny. Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Beksińscy. Album wideofoniczny

http://www.filmweb.pl/

BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny – zwiastun i krótki opis

Historia Beksińskich, słynnego malarza i jego mrocznego syna to jedna z najgłośniejszych biografii ostatnich lat. Trudno się dziwić, ich życie było pełne skomplikowanych związków i mrocznych fascynacji. Jest w tej opowieści jednak coś jeszcze. Ci dramatyczni bohaterowie stają się uczestnikami historii o poszukiwaniu miłości i nieumiejętności jej wyrażania. To także opowieść o samotności tak ogromnej, że nie sposób się przez nią przebić.

Premiera filmu dokumentalnego, o którym dziś mowa, miała miejsce na tegorocznym 57. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Projekt był jednak do tego czasu wyświetlany na wielu podobnych imprezach, gdzie nieustannie gromadził pełne sale. Jego reżyserią zajął się Marcin Borchardt, który sprawdził się również w roli scenarzysty. Natomiast za produkcję odpowiada DAREK DIKTI Biuro pomysłów. Co takiego ma w sobie ta historia, że fascynuje i prowokuje do dyskusji?

BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny to opowieść o skomplikowanej relacji Zdzisława Beksińskiego z synem, który niejednokrotnie podejmował próby samobójcze. Film dokumentalny można zaliczyć do dramatu rodzinnego, który został dokładnie odtworzony z niepublikowanych do tej pory materiałów. Wśród nich znajdują się elementy pochodzące z prywatnych zbiorów rodziny. Okazuje się bowiem, że Zdzisław Beksiński przez ponad pięćdziesiąt lat skrupulatnie opisywał codzienne życie swoje i najbliższych członków rodziny. Tym samym producenci filmu mieli do dyspozycji całą gamę materiałów: listy, dzienniki foniczne, fotografie i amatorskie filmy.  Dlatego też odbiorcy stykają się z niezwykłą autentycznością produkcji.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z książką pt. Beksińscy. Portret podwójny, odsyłamy tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy obiecany zwiastun filmu BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny. Jeśli czytaliście już książkę lub widzieliście film, koniecznie podzielcie się z nami Waszymi wrażeniami. A może czekacie na kinową premierę? Dajcie znać, jeśli już go obejrzycie!