Beletrystyczne zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Poszukujecie oryginalnych i nietuzinkowych książek, które skutecznie oderwą was od prozy dnia codziennego? W związku z tym koniecznie sprawdźcie beletrystyczne zapowiedzi, które dziś dla was przygotowałam. Autorzy tych książek doskonale wiedzą, jak bawić się słowem i kreślić nim urzekające historie. Poza tym wśród dzisiejszych propozycji znajdziecie też wciągające opowieści, które zostały docenione nie tylko przez czytelników, ale również krytyków literackich. Autorzy tych historii mają na koncie mnóstwo, nierzadko prestiżowych, wyróżnień. Jeśli wciąż poszukujecie skutecznego sposobu na walkę z jesienną chandrą, te tytuły wam w tym pomogą!

Beletrystyczne zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Ostatni cud - kup na TaniaKsiazka.plBeletrystyczne zapowiedzi i literatura piękna – Ostatni cud

Życie Jolanty i Janusza, małżeństwa pięćdziesięciolatków, wywraca się do góry nogami, kiedy los obdarowuje ich dzieckiem. Szybko okazuje się, że Janek to niezwykły chłopiec, który przejawia nadprzyrodzone zdolności. W związku z tym zainteresowanie nim rośnie, a wokół rodziny pojawia się coraz więcej osób, które chcą wykorzystać jego umiejętności.

Książka dostępna od 12 listopada 2020 roku.

Czuły narrator - sprawdź na TaniaKsiazka.plBeletrystyczne zapowiedzi i literatura piękna – Czuły narrator

Czytelnicy znajdą tu aż 12 wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów, które składają się na wyjątkowe zaproszenie za kulisy twórczości Olgi Tokarczuk. Ponadto odbiorcy mogą spodziewać się pasjonujących historii, ale również opowieść o lekturach i osobistych doświadczeniach autorki.

Książka dostępna od 13 listopada 2020 roku.

Beletrystyczne zapowiedzi - zobacz na TaniaKsiazka.plBeletrystyczne zapowiedzi i literatura piękna – Puste niebo

Akcja powieści rozgrywa się w Lublinie, gdzie całkiem niewinna bajka dla dzieci przemienia się w historię, a raczej koszmar zbroczony krwią, erotyzmem i sensacją. Tutaj fakty i mity przeplatają się w jedną rzeczywistość. Głównym bohaterem jest Tołpi, który w rybackiej sieci wyławia księżyc. I zamiast zwrócić go na miejsce, czyni z niego podarunek. A to staje się początkiem całej masy nieszczęśliwych zdarzeń.

Książka dostępna od 13 listopada 2020 roku.

Topaz - kup na TaniaKsiazka.plBeletrystyczne zapowiedzi i literatura piękna – Topaz

Autor stworzył opowieść o świecie, gdzie rządzi turystyka i w którym główną rolę zawsze odgrywają sprzedawcy. W związku z tym, Kozan, główny bohater, potrafi sprzedać wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce. Historia ta to błyskotliwa satyra o świecie zbudowanym na mistyfikacji i manipulacji.

Książka dostępna od 19 listopada 2020 roku.

Pierwsza osoba liczby pojedynczej - kup na TaniaKsiazka.plBeletrystyczne zapowiedzi i literatura piękna – Pierwsza osoba liczby pojedynczej

To już kolejny zbiór opowiadań autora, w którym czytelnicy po raz kolejny znajdą znane i lubiane motywy jego twórczości: tęsknotę za tym, co minęło, rozważania o muzyce, miłości oraz sensie życia. Ponadto autor wspomina lata studenckie, dawne dziewczyny, fascynacje i niezwykłe przeżycia, do których ciągle powraca myślami.

Książka już dostępna.

Rozmowy drzew liściastych - zobacz na TaniaKsiazka.plBeletrystyczne zapowiedzi i literatura piękna – Rozmowy drzew liściastych

Czy drzewa potrafią mówić? A jeśli tak, to, co można usłyszeć z szeptu ich liści? Czytelnicy zetkną się tu z metafizyką i urzekającym style pisarza, który porusza ważne tematy. Nie zabraknie więc rozważań o miłości, samotności, zwątpieniu, czy śmierci. A wszystko to w przystępnej formie.

Książka dostępna od 12 listopada 2020 roku.