Akcja Biblioteka na plaży w Gdańsku. Morze Bałtyckie

Czy słyszeliście o projekcie Biblioteka na plaży? Z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na ośmiu gdańskich plażach od 1 lipca, do 31 sierpnia pojawią się regały z książkami. Jeżeli macie zamiar urlopować na gdańskich plażach, ta informacja Was na pewno zainteresuje.

Akcja Biblioteka na plaży w Gdańsku. Morze Bałtyckie

Akcja Biblioteka na plaży

Na gdańskich plażach będzie można bezpłatnie wypożyczyć książkę. Amatorzy urlopowego czytania w plażowych bibliotekach znajdą książki literatury pięknej, powieści obyczajowe, thrillery, kryminały, fantasy, książki dla dzieci i młodzieży. Mało tego, będą tam propozycje nie tylko w języku polskim, ale też angielskim, niemieckim i rosyjskim. Dzięki temu z plażowej lektury będą też mogli skorzystać zagraniczny turyści. W ramach akcji Biblioteka na plaży ma zostać udostępnionych plażowiczom ponad 1000 tytułów.

Zastanawiacie się, na których gdańskich plażach znajdziecie biblioteczne regały? Wszystkie lokalizacje są podane m.in. na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku:

  • Jelitkowo, wejście nr 72 – Bar plażowy
  • Jelitkowo, wejście nr 65 – Tawerna Klipper
  • Jelitkowo, wejście nr 63 – Bar plażowy
  • Molo Brzeźno, wejście nr 52 – Bar plażowy
  • Dom Zdrojowy Brzeźno, wejście nr 41 – Tawerna Dom Zdrojowy
  • Stogi, wejście nr 26 – Obiekt Służb Ratowniczych
  • Sobieszewo, wejście nr 16 – Obiekt Służb Ratowniczych
  • Orle, wejście nr 11 – Obiekt Służb Ratowniczych

Zasada korzystania z biblioteki na plaży jest bardzo prosta. Wypożyczasz książkę, a po skończonym plażowaniu, odkładasz ją na regał. Ponadto każdy chętny będzie mógł udostępnić swoje książki Bibliotece na plaży.

Książki w wersji pocket – idealne na urlop

Jeżeli nie wyobrażasz sobie plażowania bez ciekawej książki i nie wybierasz się do Gdańska, nie martw się. Przecież zawsze możesz zabrać książkę ze sobą, prawda? Może warto zastanowić się nad tym, żeby na urlop zaopatrzyć się w książki w wersji pocket? Wydanie kieszonkowe książki świetnie sprawdzi się w podróży, bo mniej waży i zajmie mniej miejsca w walizce. Poza tym zmieści się do prawie każdej torebki.

Szeroką ofertę pocketów na lato znajdziesz tutaj.

Biblioteka na plaży to bardzo sympatyczna akcja. Szkoda tylko, że być może trzeba będzie zwrócić książkę, zanim dobrniemy do końca historii. Następnego dnia możemy już nie mieć okazji, żeby kontynuować zagłębianie się w fabułę.

Może słyszeliście o jakich innych ciekawych akcjach czytelniczych na lato? Może coś ciekawego będzie się działo w Waszej okolicy?