Znany twórca fantastycznych opowieści, Brandon Sanderson, rozdaje książki. A biorąc pod uwagę fakt, że lektura to najlepszy prezent dla każdego książkoholika, nie ma lepszej informacji niż ta. Trzeba przyznać, że to zacna inicjatywa i życzylibyśmy sobie, aby w świecie literatury takich pomysłów pojawiało się więcej.

Brandon Sanderson rozdaje książki – na czym polega akcja?

Sprawa dotyczy powieści pt. Droga królów, która zapoczątkowała słynny już cykl Archiwum burzowego świata. To obszerna opowieść i trzeba przyznać, że nie należy również do tanich. Dlaczego więc autor zdecydował się oddać ją za darmo? Po pierwsze nie chodzi tu o tradycyjną wersję, a o ebooka. Po drugie uspokajamy, nie ma w tym żadnego podstępu. Jedyne, co trzeba zrobić to zapisać się na książkę w odpowiednim terminie – 23 oraz 24 marca. Niestety tu pojawia się pewien problem dla czytelników z Polski. Jak ogłosili organizatorzy, ze względu na ograniczone środki prawne, elektroniczną wersję powieści mogą udostępnić jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Zdajemy sobie sprawę, że to mało pocieszająca informacja. Jednak uznaliśmy, że warto się nią z wami podzielić. Wszystko dlatego, iż być może w przyszłości jakiś polski twórca podejmie podobną inicjatywę. Kto wie, może nawet to ktoś z was podejmie się zadania i zorganizuje specjalną akcję nakłaniającą danego autora do ów czynu?

Tak czy inaczej, trzeba przyznać, że szlachetne ze strony Brandona Sandersona. Zwłaszcza w dzisiejszym świecie, gdzie pieniądze wydają się często jedynym motywem tworzenia przeróżnych historii.

Tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością Brandona Sandersona, odsyłamy tutaj.