Co na święta dla nastolatków - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Co na święta dla nastolatków? To pytanie zadaje sobie z pewnością większość rodziców, dziadków i babć czy wujków i rodzeństwa. Ponieważ w wieku nastoletnim często ludzie czują się jak dorośli i za takich chcą ucho chodzić. Jednak wciąż są przecież dziećmi. W związku z tym przychodzimy dziś z pomocą wyboru odpowiedniego prezentu właśnie dla tej grupy. Nikt z nas nie ma wątpliwości, że książki to bardzo uniwersalny podarunek. Poza tym uczą, poszerzają horyzonty i pozwalają rozwinąć kreatywność i wyobraźnię. Tym samym wybraliśmy dziś dla was kilka najpopularniejszych pozycji, które wciągną i zainteresują nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Sprawdźcie sami!

Co na święta dla nastolatków - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Co na święta dla nastolatków

A jeśli to my - kup na TaniaKsiazka.pl A jeśli to my

Arthur w Nowym Jorku jest tylko na chwilę, spędza tu wakacje. A jeśli Broadway nauczył go czegoś, to tego, że wszechświat potrafi zesłać zapierający dech w piersiach romans w najmniej oczekiwanym momencie. Natomiast Ben jest przekonany, że wszechświat powinien zająć się swoimi własnymi sprawami. Ponieważ, jeśli faktycznie byłby po jego stronie, chłopak nie szedłby teraz na pocztę z pudłem pełnym rzeczy swojego ex.

Przewrotny los ma jednak własny plan dla wspomnianej dwójki. Oboje spotykają się przypadkowo na poczcie i nie mają pojęcia, co ich czeka. A w świecie istnieje przecież kilka opcji. W związku z tym być może nie stanie się nic – zostaną rozdzieleni. A może stanie się wszystko i spotkają się ponownie?  Jest jednak stare przysłowie, które głosi, że szczęściu trzeba czasem trochę pomóc.

Córka królowej oceanu, tom II serii o AlosieCo na święta dla nastolatków – zobacz na TaniaKsiazka.pl

Alosa wykonała zadanie. Ponieważ nie tylko odzyskała fragmenty mapy, prowadzącej do legendarnego skarbu, ale i uwięziła na swoim statku piratów, którzy ją wcześniej pojmali. Jej uwagę wciąż jednak rozprasza bardzo atrakcyjny i niespodziewanie lojalny pierwszy oficer Riden. Choć w tej chwili znajduje się on pod jej rozkazami.

Poza tym dziewczyna spodziewa się, że nikczemny Vordan stanie wkrótce przed obliczem sprawiedliwości jej ojca. Pirat jednak zdradza tajemnicę, którą rodzic trzymał w sekrecie od lat. W związku z tym Alosa wraz z załogą bierze udział w śmiertelnie niebezpiecznym wyścigu, konkurując z przerażającym królem piratów. Pomimo zagrożenia, dziewczyna ma pewność, że dotrze do skarbu jako pierwsza. Ponieważ mimo wszystko, jest przecież córką królowej oceanu.

Co na święta dla nastolatków – sprawdź na TaniaKsiazka.pl Cień i kość, tom I Trylogii Grisza

Alina Starkov jest żołnierką, całkowicie niepotrzebną nikomu i osieroconą. Wie, że jej pierwsza wyprawa do Fałdy Cienia może zakończyć się tragicznie. Kiedy zagrożenie nadchodzi, okazuje się, że Alina jest zdolna do wyzwolenia uśpionej i nieznanej dotąd magicznej mocy. Następnie trafia do świata pełnego monarchów i intryg dworskich, gdzie podejmuje się ryzykownego szkolenia. Poza tym daje się zauroczyć dowódcy zwanemu Zmroczem, który namawia ją do tego, aby ukrytą moc wykorzystać do zniszczenia Fałdy Cienia. Najpierw bohaterka musi uporać się z własną przeszłością tak, aby to ona nie przejęła nad nią władzy. Czy to w ogóle wykonalne?

 Grobowiec tyrana, tom IV serii Apollo i boskie próbyGrobowiec tyrana - kup na TaniaKsiazka.pl

Jest ósmy kwietnia. Wszystkie dane umieszczone na prawie jazdy tytułowego bohatera serii wskazują, że właśnie dziś są jego nowe urodziny. Skąd właściwie bóg Apollo ma taki dokument? Otóż otrzymał je od swojego ojca, Zeusa, kiedy ten przemienił go z boskiej istoty w zwykłego śmiertelnika, Lestera. W tym samym dniu cesarze Kaligula i Kommodus planują atak na Obóz Jupiter, ośrodek treningowy rzymskich herosów. W związku z tym trzeba przyznać, że nie jest to najlepszy czas na świętowanie.

Poza tym to również dzień krwawego księżyca, kiedy na dodatek zły król zamierza wypuścić armię nieumarłych. Ponadto na imprezie nie zabraknie honorowego gościa, Sybilli Kumańskiej, która najchętniej zdzieliłaby bohatera wałkiem po głowie. Tym samym wszystko wskazuje na to, że akurat tę imprezę każdy będzie chciał omijać szerokim łukiem. Zwłaszcza Lester.

Co na święta dla nastolatków – zobacz na TaniaKsiazka.pl Sabrina. Sezon na czarownice

Sabrina Spellman cieszy się właśnie ostatnim latem przed szesnastymi urodzinami, które będą prawdziwym przełomem w jej życiu. Ponieważ bohaterka od dziecka uczy się magii i zaklęć od swoich ciotek, Zeldy i Hildy. Jednak jednocześnie żyje jak zwykła nastolatka. W związku z tym chodzi do liceum, spotyka się z przyjaciółkami i ma chłopaka o imieniu Harvey. Tylko że czas spędzony wśród śmiertelników nieubłaganie dobiega końca.

Tymczasem pożegnanie z przyjaciółkami i Harveyem wydaje się trudniejsze, niż się spodziewała. Poza tym Sabrina nie jest pewna uczuć Harveya. W związku z tym postanawia rzucić na chłopaka zaklęcie miłosne. Przecież od zawsze marzyła, aby być prawdziwą czarownicą. Teraz jednak zaczyna mieć wątpliwości, czy magia nie sprowadzi jej na zbyt mroczną drogę.

Więcej propozycji na świąteczne prezenty znajdziecie tutaj.