Kryminał i sensacjaPolecamy

Cykl o policjantach z Lipowa – seria kryminałów od Katarzyny Puzyńskiej!

Katarzyna Puzyńska, urodzona w 1985 roku w Warszawie, autorka serii kryminałów opowiadających o policjantach z małej, fikcyjnej wsi Lipowo, położonej nieopodal Brodnicy. Niedaleko tego miasta spędziła również większą część swojego dzieciństwa. Zanim rozpoczęła karierę pisarską była wykładowcą akademickim na wydziale psychologii. Konstrukcja powieści oraz ich zawiłość poruszyły serca wielu Czytelników, dzięki czemu została ona szybko okrzyknięta polską następczynią Agathy Christie i szwedzkiej królowej kryminałów – Camilli Lackberg.

Seria kryminalna opowiadająca o policjantach z Lipowa składa się z 8 powieści:

1. Cykl o policjantach z Lipowa – Motylek (2014)

Idealnie skonstruowana intryga w świetle, której poznajemy mieszkańców wsi Lipowo oraz łączące ich zawiłe relacje. Poznajemy wiele mrocznych tajemnic z przeszłości bohaterów, które utkwiły w zakamarkach ich umysłów i już nigdy nie miały ujrzeć teraźniejszości. Czy jednak aby na pewno osoby podejrzewane o popełnienie złych uczynków są winne zbrodniom?

2. Cykl o policjantach z Lipowa – Więcej czerwieni (2014)

Kontynuacja poprzedniej powieści, wraz z aspirantem Podgórskim i komisarz Kopp. Kolejne brutalne zbrodnie i brak śladów na miejscach zbrodni przeplatają się w niespokojnych wątkach związanych z życiem aspiranta. Tym razem współpraca z panią komisarz również może przynieść doskonałe efekty.

3. Cykl o policjantach z Lipowa – Trzydziesta pierwsza (2015)

Trzecia świetnie napisana powieść o policjantach z małej wioski. Kolejny świetnie skonstruowany kryminał psychologiczny, wciągający Czytelnika do ostatniej strony.

4. Cykl o policjantach z Lipowa – Z jednym wyjątkiem (2015)

Kolejna pora roku zastukała do okien mieszkańców Lipowa. Tak jak i w pierwszej części powracamy do duchów z przeszłości, powiązanych w zawiły sposób z czasami współczesnymi. Autorka stworzyła kolejny trzymający w napięciu kryminał z intensywnie wyraźnym wątkiem społeczno-obyczajowym, który pozostawia Czytelnika w intensywnym skupieniu, aż do ostatniej strony.

5. Cykl o policjantach z Lipowa – Utopce (2015)

Książka nieco odbiegająca od innych, zawadzająca o tak popularne w dzisiejszej literaturze wampiry. Akcja zostaje na chwilę oderwana od tak dobrze znanego Lipowa i przenosi się do wsi Utopce. Również tutaj Czytelnik spotyka się z unikalną narracją oraz idealnie skonstruowaną fabułą.

6. Cykl o policjantach z Lipowa – Łaskun (2016)

Tym razem ofiarą pada aspirant Podgórski. Morderca w sprytny sposób próbuje uwikłać go w swoją intrygę i podsunąć reszcie policjantów winnego, którym ma się okazać jeden z nich. Aspirant szybko musi znaleźć dowody i udowodnić, że to nie on jest sprawcą morderstw, które spadają z zaskakującą szybkością, na jego wioskę.

7. Cykl o policjantach z Lipowa – Dom czwarty (2016)

Historia opowiadająca o zagadkowym zniknięciu niesfornej pani komisarz Kopp, która miała powrócić do swojego rodzinnego miasteczka. W trakcie przesłuchań aspirant Podgórski orientuje się jednak, że zeznania złożone przez mieszkańców nie są prawdziwe. Intryga rozwija się na dobre, kiedy policjant usiłuje rozwikłać tajemnicze zniknięcie swojej partnerki.

8. Cykl o policjantach z Lipowa – Czarne Narcyzy (2017)

Najnowsza i najbardziej wyczekiwana część kryminałów o policjantach z Lipowa. Jej premiera miała miejsce 13 czerwca bieżącego roku i nie ukrywając, każdy miłośnik tej serii nie mógł się jej doczekać. Autorka w swojej fabule znów nawiązuje do poprzednich części i emocji, które miotają aspirantem Podgórskim.

Cała seria wydawana jest przez wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Saga ta przeznaczona jest dla miłośników dobrych, polskich kryminałów. Wielowątkowość, pozwala odnaleźć się nie tylko osobom, które kochają książki psychologiczne lecz również takim, dla których zarówno motyw zbrodni jak i morderstwo są zawiłą historią mającą swoje podłoże w przeszłości i ciągnie czytelnika, aż do czasów teraźniejszych.

Autorka pisząc powieści o fikcyjnym Lipowie nawiązuje do wsi ze swojego dzieciństwa. Nie wszystkie wątki jednak są fikcyjne. Jak twierdzi autorka zdarzało się, że podczas promocji książki, mieszkańcy prawdziwego „Lipowa” odnajdywali w swoich domach, dom mordercy. Zaskakujące jest jednak, że złe charaktery, które znajdują się w powieściach są mieszanką cech wielu osób. Jak twierdzi Puzyńska sama siebie również nie oszczędza i swoje wady przypisuje niektórym postaciom.

Pisarka uwielbia wielotomowe powieści, więc może nie jest to ostatnia część przygód policjantów z Lipowa i aspiranta Podgórskiego oraz wielu owianych tajemnicą morderstw.

Wszystkie książki z serii o policjantach z Lipowa znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!