Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017 w kategorii literatura obyczajowa

Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017 w kategorii literatura obyczajowa. Lipiec jest pełen nowości. Już wkrótce, swoje premiery będą miały książki z kategorii, która najbardziej przypadła do gustu kobietom. Powieści z tego gatunku zawsze sprawdzają się jako idealny dodatek na lato. Są lekkie i przyjemne, czasem bardzo emocjonujące, zupełnie jakby dopasowywały się do aktualnej pory roku. Zachęcają do relaksu i odprężenia, innym razem inspirują do odbycia jakiejś wakacyjnej przygody. Tak właśnie jest z powieścią obyczajową. Pragnę przedstawić Wam pięć nowości, które umilą Wam wakacyjne wieczory:

1. Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017 w kategorii literatura obyczajowa:  Światło, które utraciliśmy Jill Sontopolo. Premiera: 2017-07-18

11 września 2001 roku był dla wielu ludzi najgorszym dniem w ich życiu. O tej katastrofie usłyszał cały świat. Wielu ludzi straciło życie, a inni swoich bliskich. W obliczu tego dramatu, spotyka się dwoje ludzi – Lucy i Gabe. Oboje zdają sobie sprawę, że w życiu chcą robić coś ważnego: pomagać innym ludziom, których dotyka nieszczęście i żyć z pasją.

Po 11 września, który odmienił całe ich życie, spotykają się ponownie dopiero po kilku latach. Tworzą cudowną parę, nie rezygnując przy tym ze swoich marzeń. Wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu, dopóki Gabe nie dostaje propozycji pracy fotoreportera wojennego na Bliskim Wschodzie. Wtedy okazuje się, że żadne szczęście, nawet to, które zależy od nas samych, nie może trwać wiecznie.

Wspaniała opowieść o miłości, samorealizacji i pogoni za marzeniami.

2. Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017 w kategorii literatura obyczajowa: Uziemieni R.K.Lilley. Premiera: 2017-07-19

Przed wami ostatnia część bestsellerowej trylogii R.K. Lilley! Zwieńczenie burzliwej relacji Bianki i Jamesa. Ci z Was, którzy przeczytali poprzednie części (Podniebny lot i Pod samym niebem), na pewno przywiązali się do bohaterów wykreowanych przez R.K. Lilley. Choć przygoda z nimi się kończy, z pewnością finał będzie wystarczającą rekompensatą. W premierowej powieści jest wszystko to, co być powinno: miłość, intryga, wartka akcja, wspaniałe postacie drugoplanowe i nieco dramatu. Fani będą zachwyceni, a tym, którzy jeszcze nie znają historii James’a i Bianki, gorąco polecamy nadrobienie zaległości.

3. Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017 w kategorii literatura obyczajowa: Żona mimo woli Annika Sharma. Premiera: 2017-07-21

Nithya to ambitna studentka pochodząca z konserwatywnej i statecznej rodziny. Perspektywa aranżowanego małżeństwa jej nie przeszkadza, dopóki na jej drodze nie staje James St. Clair, przystojny i czarujący Amerykanin. W jej kulturze podobny związek nie ma prawa istnieć, ale mimo to dziewczyna zakochuje się w nim bez pamięci. Niestety nic nie trwa wiecznie. W końcu bohaterka będzie musiała wybrać, czy stłumić w sobie uczucia i zostać żoną mężczyzny, którego nie kocha, czy wyrzec się wszelkich zasad, od zawsze wpajanych przez rodzinę i iść za głosem serca?

Intrygująca powieść o miłosnych rozterkach, życiowych przeszkodach, a przede wszystkim, o poszukiwaniu szczęścia.

4. Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017 w kategorii literatura obyczajowa: Nie podchodź bliżej Katarzyna Misiołek. Premiera: 2017-07-12

Dwie dziewczyny, które miały za sobą trudne przeżycia, połączyła przyjaźń – mogłoby się wydawać – do grobowej deski. Dorota i Natasza, niczym jedna osoba, wszystko robiły razem. Aż pewnego dnia, Natasza znika na kilka lat, które dla jej przyjaciółki okazują są decydujące – zakłada rodzinę, co kiedyś było dla niej tylko czczym marzeniem. I wtedy koleżanka z dawnych lat powraca, wywracając życie Doroty do górny nogami. Czy przyjaźń sprzed lat ma szanse zostać odbudowana? I czy powinno się o nią zawalczyć? W końcu minęły lata, nic nie jest już takie, jak kiedyś, a zwłaszcza obie dorosłe już kobiety, niegdyś najlepsze przyjaciółki.

Fenomenalna książka Katarzyny Misiołek porywa od pierwszej strony. Autorka przygotowała dla swoich bohaterów zaskakujący i trudny scenariusz. Sprawdź jak sobie z nim poradzili już od 12 lipca!

 5. Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017 w kategorii literatura obyczajowa: Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin Jung Chang. Premiera 2017-07-31

Wzruszająca i niesamowicie wciągająca książka Jung Chang, zdobyła uznanie Czytelników na całym świecie. Od momentu pierwszego wydania Dzikie łabędzie zostały przetłumaczone na 37 języków. Historia opowiada o babce, matce i wnuczce – trzy pokolenia chińskiej rodziny. Każdą z nich otaczają inne wydarzenia historyczno-kulturalne i każda ma, co innego do przekazania. A to wszystko na tle pięknych, ale jakże brutalnych Chin, które ukazuje autorka – Jung Chang, jedna z bohaterek swojej własnej powieści.

Czy Wy też uważacie, że lipcowe premiery zapowiadają się bardzo ciekawie? Może któraś z propozycji szczególnie zwróciła Waszą uwagę? Naszym zdaniem każda z tych książek jest wyjątkowa i choć tak bardzo różnią się od siebie, wszystkie warte są przeczytania. Dlatego gorąco je Wam polecam!