Zapowiedzi na czerwiec literatury obyczajowej

Książki na długi letni wieczór. Umilające niekończącą się podróż. Idealne do zabrania na plażę, do samolotu, na łono natury. Inspirujące, wzruszające, pełne emocji i pięknych historii. Literatura obyczajowa to zawsze dobry sposób na spędzenie wolnego czasu w sposób wartościowy i dające ogrom wrażeń. Dla fanatyków gatunku, ale nie tylko zapowiadamy czerwcowe pozycje, warte zgłębienia.

  1. Czerwcowe zapowiedzi literatury obyczajowej: Trzy i pół sekundy Amanda Porowse Premiera: 16.06.2017

Grace i Tom to szczęśliwe małżeństwo, które w nagłym punkcie życia zostało postawione przed ogromnym i trudnym sprawdzianem. Choroba córki rozbija szczęśliwą sielankę na zawsze. Tragedia, która im się przytrafiła zmienia całe ich dotychczasowe życie na zawsze. Jak sobie z tym poradzą ? Czy podniosą się z tragedii jaką zgotował im los ? Odpowiedzi na pytania odnajdziecie w książce Trzy i pół sekundy autorstwa Amandy Prowse.

Amanda Prowse

Na poważnie zaczęła pisać w 2008 r., kiedy to zaczęła zbierać w całość notatki i krótkie opowiadania, stanowiące materiał do potencjalnych książek. Motywem wspólnym w jej książkach są współczesne historie miłosne, a główne postacie to kobiety, które znajdują się w sytuacjach nadzwyczajnych. Amanda jest żoną i matką dwóch synów. Dzieli swój czas między pracę w Londynie i domem w West Country.

W jej dorobku dotychczas ukazały się m.in. Zła kobieta, Świąteczna kafejka i Córka doskonała, które cieszą się niezwykłą popularnością, zwłaszcza wśród Czytelniczek.

2. Czerwcowe zapowiedzi literatury obyczajowej: Nothing less Anna Todd Premiera: 12.06.2017

Nora i Landon. Dwójka ludzi pomiędzy którymi zaczyna kiełkować świeże uczucie. Zmysłowość, flirt, niedopowiedzenia, niepodjęte decyzje. W tym pełnym burzliwości i namiętności związku pojawia się osoba trzecia – Dakota była partnerka, która nie może zapomnieć o swoim dawnym uczuciu.

Skomplikowaną już sytuacje utrudniają dodatkowo nagła choroba ojca Dakoty oraz demony przeszłości tajemniczej Nory. Bohaterowie znani dobrze fanom bestsellerowego Aftera powracają w kolejnej książce Anny Todd Nothing Less. Jak tym razem potoczą się ich losy?

Anna Todd

Anna Renee Todd (ur. 1989) – amerykańska powieściopisarka, autorka m.in. serii After. Powieści z tego cyklu należą do gatunku fan fiction, a inspirowane są brytyjskim boysbandem One Direction. Swoją debiutancką powieść opublikowała na Wattpad w 2013 roku. Zainteresowanie przerosło wszelkie jej oczekiwania! W maju 2014 podpisała umowę z Gallery Books i kontrakt filmowy z UTW

Anna ma doskonały kontakt z Czytelnikami za pomocą Instagrama i Twittera, gdzie udostępnia zdjęcia, filmy i piosenki stworzone też przez Czytelników. Kiedy nie pisze uwielbia czytać, a jej ulubioną książką jest Pięćdziesiąt twarzy Greya.

Sławę przyniosła jej bijąca rekordy popularności seria powieści dla młodzieży pod tytułem After. Prywatnie Todd angażuje się w działalność organizacji FREE2LUV walczącej z zastraszaniem wśród młodzieży. Wraz z mężem mieszka w Teksasie.

3. Czerwcowe zapowiedzi literatury obyczajowej: Córka wiatrów Magdalena Kordel Premiera: 12.06.2017

Konstancja po wielu latach spokojnego życia spotyka się z dawną miłością. Przyjazd Jana do jej dworu przywraca wspomnienia i uczucia ze zdwojoną siłą. Konstancja, której życie już kiedyś legło w gruzach, zaczyna inaczej spoglądać na świat i ludzi wokół.

Czy pojawienie się Jana zmieni dotychczasowe spokojne życia na uboczu ? Czy upora się ona z demonami przeszłości i odnajdzie szczęście na nowo ? Odpowiedzi na te pytania w książce Córka wiatrów znakomitej autorki Magdaleny Kordel.

Trzy zupełnie różne historie. Każda wyjątkowa i warta poznania. Każda inspirująca i pełna emocji. Przenosząca nas w świat tak różny od naszych codziennych trosk, radości i obowiązków.

Magdalena Kordel

Zadebiutowała powieścią 48 tygodni. Poza pisarstwem wraz z mężem prowadzi agencję reklamowo-wydawniczą. Prywatnie mama dwójki dzieci – nastoletniej córki i dwuletniego synka, pani trzech psów i kota, wielbicielka podróży. Szczególną sympatią darzy Dolny Śląsk i Toskanię.

Obecnie pracuje nad kolejną powieścią i przewodnikiem po Sudetach, do których zapałała miłością od pierwszego wejrzenia, co wyraźnie widać w powieści Uroczysko.

Moim zdaniem po powyższe książki warto jest sięgnąć w tym niezwykle gorącym miesiącu. Czy dla Was również nadchodzące premiery zapowiadają się ekscytująco?