Człowiek, który spadł na ziemię - kup na TaniaKsiazka.pl

Człowiek, który spadł na ziemię to powieść science fiction, której autorem jest Walter Tevis. Książka dziś uważana jest za jeden z obowiązkowych tytułów dla wszystkich miłośników gatunku. Poza tym ta historia już raz doczekała się ekranizacji w postaci filmu. W produkcji z 1976 roku za kamerą stanął Nicolas Roeg, natomiast w postać głównego bohatera wcielił się znany muzyk, David Bowie. Tym razem ta ponadczasowa powieść doczeka się adaptacji w postaci serialowej. W związku z tym niemałe powody do zadowolenia mają nie tylko miłośnicy twórczości Tevisa, ale przede wszystkim wielbiciele produkcji science fiction, przeznaczonych na srebrne ekrany. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Człowiek, który spadł na ziemię - kup na TaniaKsiazka.pl

Człowiek, który spadł na ziemię – kilka informacji o serialu

Za najnowszą wersję ekranizacji książki Waltera Tevisa odpowiedzialni są Alex Kurtzman oraz Jenny Lumet. Oboje są związani z produkcją Star Trek: Discovery. Kurtzman zajmował stanowisko scenarzysty, natomiast Lumet była producentką. Teraz wspólnie stworzą nowy projekt, serialową wersję Człowieka, który spadł na ziemię dla stacji CBS All Access. Będą showrunnerami serialu. Oto co na temat najnowszego przedsięwzięcia ma do powiedzenia David Stapf, prezes CBS TV Studios:

Choć nikt nie dorówna Bowiemu, opowiedzenie tej historii w formie serialu pozwoli na szczegółową i zniuansowaną eksplorację konceptów przedstawionych w powieści. Książka Tevisa dała nam Willy’ego Wonkę z innej planety i zapowiedziała wpływ, jaki mieli na nasz świat Steve Jobs czy Elon Musk. Serial opowie o następnym kroku w naszej ewolucji widzianym z perspektywy obcego, który, walcząc o przetrwanie swojego gatunku, musi nauczyć się, co to znaczy być człowiekiem.

Co sądzicie o nowej wersji ekranizacji książki pt. Człowiek, który spadł na ziemię Waltera Tevisa? My już nie możemy się doczekać! Wszak, jak powiedział Stapf, serial daje znacznie większe możliwości i pole do popisu dla reżyserów. W związku z tym jesteśmy bardzo ciekawi, co z tego wyjdzie.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych książką odsyłamy tutaj. Koniecznie dajcie nam znać, czy znacie tę powieść!