Pierwsze fragmenty Diuny

Premiera Diuny opóźniona – taka informacja obiegła właśnie sieć. Chodzi tu oczywiście o ekranizację, za którą odpowiada wytwórnia Warner Bros. W związku z tym fani mają prawo być niezadowoleni i rozczarowani. Choć do premiery filmu jeszcze sporo czasu, bo ta przewidywana jest na 2020 rok, to i tak nie są to najlepsze wieści. Cóż, fani twórczości Franka Herberta oraz science fiction muszą uzbroić się w cierpliwość. Tymczasem koniecznie czytajcie dalej, by poznać nowy termin premiery produkcji.

Premiera Diuny opóźniona - kup na TaniaKsiazka.pl

Premiera Diuny opóźniona – kilka informacji o projekcie

Początkowo premierę wspomnianej ekranizacji przewidywano na 20 listopada 2020 roku. Jednak teraz wytwórnia Warner Bros. ogłosiła, że film światło dzienne ujrzy 18 grudnia 2020 roku. Termin więc przesunięto prawie o miesiąc. Dlaczego dokonano takiej zmiany? Ponieważ listopadowy termin przypadł w udziale innej produkcji studia, której na razie nie ujawniono. Na tę chwilę to niestety jedyne informacje, jakimi dysponujemy. Gdyby po raz kolejny coś uległo zmianie, na pewno damy wam o tym znać. Tymczasem z chęcią przypomnimy wam, co już wiemy na temat ekranizacji Diuny.

Obecnie wiemy, że wśród gwiazd, które wystąpią na ekranie, znajdują się: Timothee Chalamet, który wcieli się w rolę Paula Atryda, Rebecca Ferguson, jako Lady Jessica, Javier Bardem, jako Stilgar, Josh Brolin, jako Gurney Halleck czy Dave Bautista jako Glossu Rabban. Ponadto wystąpią tam również: Stellan Skarsgård (baron Harkonnen), Charlotte Rampling (Helena Mohiam) oraz Oscar Isaac (Leto Atryda), Zendaya Coleman (Chani) i Jason Momoa (Duncan Idaho). Reżyserią projektu zajął się Denis Villeneuve, który ma na koncie mnóstwo kinowych hitów. To on odpowiada m.in. za stworzenie takich tytułów jak Blade Runner 2049, Pogorzelisko czy Nowy początek.

Premiera Diuny opóźniona – kilka słów o fabule

O czym zaś opowiada sama historia? Tytułowa Diuna to planeta, która jako jedyna we Wszechświecie posiada złoża melanżu. Jest to niezwykle pożądana substancja. Umożliwia bowiem dostrzeganie niebezpieczeństwa związanego z ponadwymiarowymi podróżami kosmicznymi. Akcja powieści dzieje się oczywiście w przyszłości. Zaś bohaterami historii są dwa rody, Artydów oraz Harkonnenów, które zawzięcie rywalizują o przejęcie władzy nad planetą oraz jej niezwykłymi zasobami.

Książki Franka Herberta z serii Diuna znajdziecie tutaj.