Nowy Zmierzch

Nowy Zmierzch, w tym cztery nowe książki. Ta wiadomość z pewnością zelektryzuje fanów sagi Zmierzch. Stephenie Meyer potwierdziła, że pracuje nad nową książką z serii, konkretnie nad Midnight sun. Jakby tego było mało, autorka powiedziała, że ma już plan fabuły trzech książek dotyczących dwójki bardzo ważnych bohaterów drugoplanowych. Chodzi o Jacoba i Renesmee. Sprawdźcie, co jeszcze zdradziła w wywiadzie dla Christine Riccio.

Źródło: Pinterest

Nowy Zmierzch, czy drugie Wichry zimy?

Z pewnością jest kilka takich książek, na które fani czekają latami, które na 100% będą ogromnym sukcesem kasowym.  Jedną z nich są chociażby Wichry Zimy George’a R.R. Martina. Kolejnym nazwiskiem, które pojawia się wśród autorów najbardziej wyczekiwanych książek na świecie, jest z pewnością także Stephenie Meyer. Pisałam już jakiś czas temu (ZMIERZCH 5 I IGRZYSKA ŚMIERCI 4 W PLANACH LIONSGATE?), że pojawiły się pogłoski, że Stephenie może wydać nową książek z tej serii, a wytwórnia filmowa tylko czeka na sygnał od niej, że mogą nagrywać kolejny film. Teraz już wiemy na pewno, ze Stephenie ma w planach nie jedną nową książkę z serii, ale cztery!

Nowy Zmierzch z perspektywy Edwarda

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie fanów z autorką z okazji 10 rocznicy premiery pierwszego filmu z serii Zmierzch. Uczestnicy mogli zadawać pytania autorce dotyczące sagi. Po spotkaniu Stephenie udzieliła krótkiego wywiadu Christine Riccio, jednej z najpopularniejszych booktuberek na świecie.

Z rozmowy dowiedzieliśmy się między innymi, że autorka pracuje nad najbardziej wyczekiwaną obecnie książką z sagi, czyli: Midnight sun. Nie jest to tytuł tak naprawdę całkiem nowy. W 2008 roku robocze fragmenty tej powieści wyciekły nielegalnie do sieci. Po tym zdarzeniu Meyer zawiesiła pracę nad tą częścią. Teraz już wiemy, że zostały one wznowione. Wiemy także, że książka dotyczy wydarzeń ze Zmierzchu opisanych z perspektywy Edwarda. Fani, którzy mieli okazję zajrzeć do tych nielegalnych fragmentów, piszą, że nie mogą się doczekać publikacji całości. Mówią, że jest naprawdę rewelacyjna.

Co ciekawe autorka powiedziała, że ta część jest o tyle trudna, że nie będzie tam pewnych zabiegów czasowych, zastosowanych w innych częściach sagi. Dodała także, że pojawi się tam bardzo dużo bohaterów. Z tych względów książka będzie dłuższa niż sam Zmierzch.

Nowy Zmierzch o bohaterach drugoplanowych

źródło: it.twiligt-italia.wikia.com

Kolejną wielką sensacją, ujawnioną przez bestsellerową autorkę jest to, że ma ona już zarys fabuły historii Jacoba Blacka (słynny wilkołak) i Renesmee Cullen (córki Belli i Edwarda). Historia tych bohaterów będzie opisana w trzech tomach. To był kolejny news, ponieważ nikt się nie spodziewał, że będzie tak długa. Nawet sama autorka powiedziała, że było to dla niej zaskoczeniem. Jednak na tę chwilę już jest pewna, że tomów będzie więcej. Dodała także humorystycznie, że gdyby się okazało, że z jakiegoś powodu nie napisze tych książek, jeżeli np. nagle umrze, to jej partner zna wszystkie wątki. Oczywiście mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie. Ach, ci autorzy i ich poczucie humoru.

Autorka przyznała także, że zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo czasu minęło od publikacji ostatniej części z serii, a także premiery ostatniego filmu w kinach, a nawet od czasu, kiedy samo Midnight sun wyciekło do sieci i czuje się z tego powodu bardzo źle. Dodała nawet, że jest zawstydzona, że to tak długo trwa i zastanawia się, czy czytelnicy jeszcze czekają na te książki. Christine Riccio jak i fani, którzy obejrzeli video z wywiadu z autorką, zapewniają, że nie mogę się doczekać nowości od Stephenie.

A wy czekacie?